Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Poznaj i odwiedź targi bożonarodzeniowe w największych miastach Polski

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Poznaj i odwiedź targi bożonarodzeniowe w największych miastach Polski
05 gru 2018

Poznaj i odwiedź targi bożonarodzeniowe w największych miastach Polski

W Święta Bożego Narodzenia miasta diametralnie zmieniają swoje oblicze. Po zmroku mienią się wieloma barwami, które tworzą niepowtarzalny klimat i podkreślają wyjątkową atmosferę tego okresu. Pomagają im w tym choinki, różnego rodzaju ozdoby i przede wszystkim – jarmarki bożonarodzeniowe, które co roku odbywają się w największych miastach Polski. Zachęcamy do ich odwiedzenia i zapewniamy, że dzięki nim poczujesz magię świąt, nawet gdy za oknem zabraknie białego puchu.

Klasyka gatunku, czyli Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Inne miejsce po prostu nie mogło otwierać naszego zestawienia. Wrocławski Jarmark stał się już niemalże tak samo wyczekiwanym elementem Bożego Narodzenia, co święty Mikołaj. Zyskał on sławę nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W tym roku znalazł się nawet na prestiżowej liście brytyjskiego dziennika The Guardian zawierającej spis 10 najlepszych miejsc na przedświąteczną wycieczkę. Czym zachwyca Jarmark we Wrocławiu? Przede wszystkim pięknymi ozdobami świątecznymi – ogromną choinką i magicznymi iluminacjami świetlnymi. Oprócz tego pełno tu oczywiście różnego rodzaju kiosków i sklepików, które oferują rękodzieło, wyroby artystyczne, a także różnego rodzaju przysmaki
i rozgrzewające napoje. Całości dopełniają atrakcje przeznaczone dla najmłodszych (i nie tylko!).

Jarmark będzie otwarty do 31 grudnia. Szczegóły: jarmarkbozonarodzeniowy.com

Święta w kulturalnej stolicy Polski - Krakowskie Targi Bożonarodzeniowe

Krakowski Rynek dawno został okrzyknięty jednym z najpiękniejszych w Polsce, a może i nawet
w całej Europie. Jeszcze bardziej niż na co dzień, zachwyca on podczas Bożego Narodzenia, gdy na jego płycie odbywają się Targi przyciągające krakowian, a także turystów z Polski i całego świata. To okazja do spróbowania pysznego oscypka z żurawiną, rozgrzania się grzanym winem, a także kupna oryginalnych świątecznych prezentów. To wszystko w niepowtarzalnej atmosferze Bożego Narodzenia
i starego Krakowa.

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie potrwają do 26 grudnia, by 27. ustąpić miejsca Targowi Noworocznemu, który zakończy się dopiero 6 stycznia.

Poczuj magię świąt na Śląsku – Jarmark w Katowicach

Choć katowicki rynek nie jest tak popularnym obiektem wycieczek co krakowski, zapewniamy, że jest równie warty odwiedzenia. Szczególnie w okresie świątecznym! Oprócz ręcznie robionych ozdób oraz lokalnej żywności, znajdziesz tu wiele atrakcji, które umilą spacery w gronie najbliższych. Będziesz miał okazję pojeździć na lodowisku lub na karuzeli, co pozwoli wrócić Ci do czasów beztroskiego dzieciństwa. Z kolei najmłodszych z całą pewnością zachwyci przejażdżka bajkowym pociągiem.

Świąteczny Jarmark w Katowicach zakończy się 23 grudnia.

Święta nad morzem – Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Wypad nad morze to zawsze dobry pomysł. Zwłaszcza, jeśli w stolicy województwa pomorskiego odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy, który zapachami roztaczanymi przez pierniki i grzane wino przyćmiewa nawet morską bryzę. Pyszne jedzenie i picie to jednak nie wszystko – na targu czeka na spacerowiczów szereg innych rozrywek. Karuzela, Mikołaj, góra lodowa z torem saneczkarskim to tylko niektóre z nich.

Jarmark w Gdańsku trwa do 23 grudnia.

Bożonarodzeniowe targi to wyjątkowa tradycja, którą warto kultywować. To także doskonały pretekst do odwiedzenia jednego ze wspomnianych wyżej miast i spędzenia kilku chwil w rodzinnym gronie. Po świątecznych zakupach i degustacjach zapraszamy na nocleg do jednego z naszych hoteli. Do większości z nich dojdziesz spacerkiem ze świątecznego jarmarku.

Życzymy wesołych świąt i oczywiście - udanych zakupów!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij