Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Co warto zobaczyć w Krakowie? Najciekawsze atrakcje

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Co warto zobaczyć w Krakowie? Najciekawsze atrakcje
31 maj 2022

Co warto zobaczyć w Krakowie? Najciekawsze atrakcje

Jeśli przed Tobą podróż do Krakowa, najwyższa pora zaplanować, co odwiedzić w tym pełnym znanych zabytków i ukrytych tajemnic mieście. W zależności od tego, ile masz czasu, miejsca do zwiedzania w Krakowie mogą być krótką listą prawdziwych must-see lub wypełnionym po brzegi planem na cały tydzień. Przygotowaliśmy tę listę miejsc wartych zobaczenia w Krakowie , aby nieco ułatwić Ci wybór. Od czego zacząć podróż? Czego absolutnie nie możesz przegapić?

Kraków - miejsca warte zobaczenia w samym centrum

Rynek Główny

Co warto zobaczyć w Krakowie na start? Rynek to prawdziwe serce miasta - miejsce, w którym życie nigdy nie gaśnie. Na co warto zwrócić uwagę, zwiedzają krakowski Rynek? Poza wieżą ratuszową czy kościołem św. Wojciecha szczególnej uwadze polecamy:

  • Pomnik Adama Mickiewicza

Dziś ulubione miejsce spotkań krakowian, a już od końca XIX wieku symbol polskiej poezji i patriotyzmu. Przedstawia Adama Mickiewicza w towarzystwie uosobień Narodu, Nauki, Poezji i Patriotyzmu. Został zniszczony w trakcie II wojny światowej, lecz zrekonstruowany z wykorzystaniem oryginalnych elementów i jest dziś zdecydowanie wart uwagi turystów.

  • Kościół Mariacki

Jeden z symboli Krakowa - Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie - to prawdziwe dzieło gotyckiej architektury. Wewnątrz można obejrzeć słynny ołtarz Wita Stwosza oraz sklepienie ozdobione przez niezwykłych polskich malarzy - Jana Matejkę, Józefa Mehoffera i Stanisława Wyspiańskiego. Warto także wysłuchiwać hejnału z wieży mariackiej.

  • Sukiennice

To nie tylko skarb architektury, lecz także siedziba oddziałów Muzeum Narodowego. Na piętrze znajduje się Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku z arcydziełami niezwykłych malarzy - Jana Matejki, Władysława Podkowińskiego czy Jacka Malczewskiego. Warto też odwiedzić kawiarnię Szał, z której tarasu rozciąga się widok na Rynek. A jeśli będzie Ci wciąż mało sztuki, możesz skusić się na wystawy stałe i czasowe w gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie przy al. 3 maja lub - nieco bliżej Rynku - odwiedzić galerię w kamienicy Szołayskich.

Stare Miasto i okolice

  • Krakowskie Planty

Jeśli marzy Ci się spacer krakowskimi uliczkami, 4-kilometrowe planty, czyli park miejski okalający dawne miejskie mury, powinny spełnić Twoje oczekiwania. Pełne urokliwych zakątków, pomników i miejsc do odpoczynku stanowią ważny zielony punkt Krakowa i pozwalają odprężyć się między odwiedzinami wielkich zabytków.

  • Kazimierz

Przez lata stanowił zapomnianą i opuszczoną dzielnicę, dziś jest centrum krakowskiej kultury. W kawiarniach i barach codziennie odbywają się ciekawe spotkania, a muzea i synagogi przypominają o żydowskim dziedzictwie dzielnicy. Z miejsc na Kazimierzu, które szczególnie polecamy, warto wymienić chociażby: Synagogę Starą przy ul. Szerokiej, Synagogę Izaaka, Muzeum Etnograficzne w budynku Ratusza na pl. Wolnica czy Bazylikę Bożego Ciała

Tajemnice mniej znanych zakątków Krakowa

Jeśli odwiedzasz Kraków, miejsca warte zobaczenia będą czekały na Ciebie nie tylko na Starym Mieście. Co jeszcze powinieneś odwiedzić?

Park Bednarskiego i Rynek Podgórski

Krakowskie Podgórze, choć mniej popularne niż Kazimierz, potrafi zachwycić. Możesz udać się na spacer wzdłuż Wisły, odwiedzić Rynek Podgórski (szczególnie czarujący zimą!) z neogotyckim kościołem św. Józefa, by wreszcie spędzić całe popołudnie w przepięknym Parku Bednarskiego pełnym wiewiórek i urokliwych tras. Co więcej, z jego szczytu rozciąga się widok na niemal cały Kraków.

Nowa Huta

Nowa Huta, czyli jedna z najodleglejszych dzielnic Krakowa, powstała w okresie PRL-u i bez dwóch zdań stanowi jeden z najcenniejszych polskich skarbów urbanistyki XX wieku - polecamy szczególnie spacer Aleją Róż i na Plac Centralny, a także między forty Twierdzy Kraków czy w pobliże Huty im. T. Sendzimira. Warto też sprawdzać, czy w Nowohuckim Centrum Kultury akurat nie dzieje się coś ciekawego!

 

Planujesz wypad do Krakowa? Sprawdź nasz pakiety pobytowe!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij