Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

6 miejsc, w które warto pojechać na urlop jesienią

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 6 miejsc, w które warto pojechać na urlop jesienią
11 paź 2017

6 miejsc, w które warto pojechać na urlop jesienią

Jesień to wciąż doskonała pora na urlop w Polsce, zwłaszcza dla tych, którzy nie przepadają za upałami i tłumami turystów. Liczne wciąż słoneczne dni i niższe temperatury sprzyjają zwiedzaniu i prawdziwemu odpoczynkowi. Gdzie warto wybrać się na jesienny urlop w Polsce?

1 # Trójmiasto i Bałtyk

Kto powiedział, że morze to idealny pomysł na urlop tylko latem? Bałtyk i jego najpiękniejsze plaże w Gdańsku, a także w Gdyni i Sopocie będą miały nawet więcej uroku bez gwaru ogromnej rzeszy turystów. Długie spacery przy akompaniamencie szumu fal sprzyjają odpoczynkowi o wiele bardziej i pozwalają na zaczerpnięcie nieco oddechu przed powrotem do pracy. Jesień to bez dwóch zdań fantastyczny moment na wizytę nad Morzem Bałtyckim. Centralna część jego wybrzeża, czyli Gdańsk z wieloma sezonowymi atrakcjami, na pewno przekona do siebie niejednego turystę w tym  o wiele mniej popularnym okresie.

 

2 # Kraków, skansen i Park Narodowy

Jako dawna stolica Polski, Kraków od zawsze poleca się wszystkim turystom zarówno na weekendowe wypady, jak i dłuższy urlop. Atrakcje, zarówno te na terenie miasta, jak i te w jego okolicach sprawiają, że ten obszar Polski jest doceniany nie tylko przez rodaków, ale również przez gości z zagranicy. Kraków jednak nie jest jedynym skarbem Małopolski. Dlatego warto zaplanować tu dłuższy urlop i spędzić czas na podziwianiu zabytków historycznych, łącząc je z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Będzie to możliwe dzięki takim atrakcjom w pobliżu Krakowa, jak Ojcowski Park Narodowy, kopalnia soli w Wieliczce, Dolina Będkowska, Kalwaria Zebrzydowska czy malownicza wieś Lanckorona.

 

3 # Stolica i Mazowsze od strony turystycznej

Na każdym, kto Warszawę odwiedzał zawsze tylko w interesach, poznanie jej od zupełnie innej strony pozostawi na pewno doskonałe wrażenie. Stolica ma do zaoferowania nie tylko cały szereg zabytków związanych z historią miasta, takich jak Zamek Królewski, Pałac Łazienkowski czy chociażby Stare Miasto zrekonstruowane w całości po II wojnie światowej, ale i całkowicie nowe miejsca jej dedykowane – Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Nie brakuje w niej także całkowicie nowoczesnych atrakcji, której głównym przykładem jest największy tego typu obiekt w Polsce – Centrum Nauki Kopernik. Jeśli ktoś dysponuje sporą ilością czasu, może zorganizować wycieczkę za miasto i zwiedzić inne miasta- perełki okalające Warszawę. Należą do nich Radom, Ostrołęka, Ciechanów czy Płock, wśród których każde z nich będzie miało coś innego do zaoferowania.

 

4 # Wrocław z okolicznymi atrakcjami

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, którego już same ulice stanowią świetną trasę turystyczną. W jego obrębie natomiast również nie brakuje ciekawych atrakcji architektonicznych, historycznych  i przyrodniczych. Należą do nich miasto Brzeg i znajdujący się tu Zamek Piastowski, Ząbkowice Śląskie i ich Krzywa Wieża, Świdnica, Podziemne Miasto w Osówce, a także Zamek Książ w Wałbrzychu. Nie ma innego sposobu, aby się o tym przekonać, jak tylko wycieczka samochodem i odkrywanie z mapą w ręku miejsc wartych odwiedzenia i zatrzymania się w nich na chwilę z dala od codziennych obowiązków.

 

5 # Katowice

Widziałeś już wszystkie powyższe miasta, a nadchodzący urlop chcesz i tak spędzić w Polsce? Przyszła zatem kolej na Katowice – jeden z największych ośrodków gospodarczych w Polsce. Warto tu przyjechać i przekonać się o pozytywach tego miasta i jego okolic oraz zobaczyć atrakcje polecane przez będących tu wcześniej turystów. Będą to w samych Katowicach Muzeum Kościuszkowskie, Strefa Kultury, Dolina Trzech Stawów, Nikiszowiec czy Park Śląski. W jego okolicach natomiast znajdziemy Centralne Muzeum Pożarnictwa, Park Tradycji, Wesołe Miasteczko Legendia czy Kolejkę Linową Elka.

 

6 # Lublin, Kazimierz Dolny i Nałęczów

Lublin to jeden z kierunków na jesienny urlop, który obok wszystkich powyższych, na pewno okaże się równie dobrym pomysłem. Wyróżnia go nie tylko 700-letnia historia i atrakcyjne położenie, ale i liczne zabytki oraz niesamowita atmosfera. Również wycieczka poza Lublin zaprowadzi nas do atrakcyjnych miejsc znanych na całą Polskę. Będą to Kazimierz Dolny, Nałęczów, Puławy czy Lubartów.

- - - - -

Jeśli przyszło nam organizować urlop już po zakończeniu lata, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by jesienią równie dobrze wykorzystać ten czas. Nie trzeba wybierać się na zagraniczne wycieczki, by w Polsce odnaleźć prawdziwe perełki położone w tym przypadku głównie w okolicach największych miast.

- - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij