Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Weekend w Gdańsku – co warto wiedzieć i zobaczyć?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Weekend w Gdańsku – co warto wiedzieć i zobaczyć?
18 kwi 2019

Weekend w Gdańsku – co warto wiedzieć i zobaczyć?

Piękna pogoda, długi weekend, czy po prostu urlop – okazji do podróży jest co niemiara. Gdańsk to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kierunków wypadów weekendowych – i nie tylko. Jak ciekawie spędzić w nim czas? Poniżej piszemy zarówno o tych powszechnie znanych, jaki i nieco mniej oczywistych sposobach.

Gdańsk na weekend - co warto zobaczyć?

Starówka i plaże, czyli miejsca, których pominąć nie sposób

Gdańska starówka rozkocha w sobie każdego, kto wybierze się na przechadzkę jej krętymi, urokliwymi uliczkami. Droga Królewska, Ratusz, Wieża Bazyliki Mariackiej, Fontanna Neptuna, liczne bramy i zabytkowe kamienice – to elementy, które po prostu trzeba dostrzec i docenić podczas odwiedzin stolicy województwa pomorskiego. Nie warto jednak na nich kończyć swojej wycieczki. Polecamy zawędrować także w rejony Dolnego Miasta czy Wrzeszcza i przespacerować się zachwycającą ulicą Wajdeloty.

Wypad do Gdańska to bez wątpienia wypad nad morze i każdy, kto odwiedza to miasto, chce choć raz wybrać się na plażę. A tych jest ich oczywiście pod dostatkiem. Co ważne, do niektórych z nich możesz bez problemu dostać się tramwajem odjeżdżającym z centrum miasta.

Odkryj 5 najpiękniejszych plaż w Gdańsku.

Śladami historii

Gdańsk zajmuje bardzo ważne miejsce na kartach historii Polski i świata. Zapisały się na nich w szczególności dwa wydarzenia.

Westerplatte uznaje się w końcu za symbol wybuchu drugiej wojny światowej. 1 września 1939 roku miała tu miejsce bitwa, która zapoczątkowała trwający przez 6 lat koszmar. Na terenach półwyspu znajduje się dziś otwarte w 2008 roku Muzeum II Wojny Światowej, uznawane za jedno z najciekawszych w całym kraju.

Kilkadziesiąt lat później, w 1980 roku, w Gdańsku narodziła się „Solidarność”. Pamięć o wydarzeniach związanych z walką z komunizmem jest w mieście ciągle żywa. Aby dodatkowo je upamiętnić, tuż obok Stoczni Gdańskiej otworzono Europejskie Centrum Solidarności, będące nowoczesnym muzeum, a także gospodarzem wielu wystaw i imprez.

Wypad na blokowisko – w Gdańsku nabiera innego znaczenia

58 murali w jednej dzielnicy? Tak, w Gdańsku znajduje się największa w Polsce galerią street art. Zaspa, niegdyś niczym niewyróżniające się, typowo komunistyczne osiedle, dzięki gdańskim artystom zyskało zupełnie nowe oblicze. Wszystko zaczęło się od murali z podobizną Lecha Wałęsy, Jana Pawła II i z motywami związanymi z Solidarnością. Dziś jest ich dużo więcej, a prezentowana na nich tematyka stała się o wiele bardziej różnorodna.

Cały czas powstają nowe murale – dlatego do Gdańska warto często wracać!

Gdańsk z wysoka

Gdańsk można podziwiać nie tylko podczas spacerów. Warto spojrzeć na niego z nieco innej, wyższej perspektywy. Możliwości ku temu jest naprawdę dużo – punkty widokowe stanowią ważny element krajobrazu miasta. Możesz udać się na Wieżę Bazyliki Mariackiej lub oglądać miasto z koła widokowego Amber Sky.

Sprawdź listę 7 najciekawszych punktów widokowych w Gdańsku, by dowiedzieć się więcej.

Natura nie kończy się na plażach i morzu

Gdańsk na weekend - marzy Ci się aktywny czas, a jednocześnie obcowanie z przyrodą? Dobra wiadomość - na terenie Gdańska położony jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, który tworzą lasy o powierzchni prawie 20 tysięcy hektarów. Możesz powoli po nich spacerować lub przejechać się na dwóch kółkach. Przez Park przebiega bowiem aż osiem ścieżek rowerowych, a najdłuższa z nich liczy 43 kilometry.

---

Gdańsk to miasto o bogatej historii, przyrodzie, kulturze i architekturze. Jego różnorodność sprawia, że świetnie spędzą w nim czas zarówno miłośnicy leniwego wylegiwania się na plaży, jak i fani krajoznawczych wycieczek.

Już zazdrościmy Ci tej wyjątkowej przygody i czekamy na Ciebie w Q Hotel Grand Cru Gdańsk. A aby dowiedzieć się, jak smakuje Gdańsk, zapraszamy do naszej Restauracji Grand Cru!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij