Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Zwiedzanie Krakowa - wycieczka po Krakowie z przewodnikiem

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Zwiedzanie Krakowa - wycieczka po Krakowie z przewodnikiem
29 lip 2022

Zwiedzanie Krakowa - wycieczka po Krakowie z przewodnikiem

Chcesz zwiedzić Kraków, poznając wszystkie jego zakątki od najlepszych stron? Wycieczka z przewodnikiem może być rozwiązaniem dla Ciebie - zobacz, jakie formy odkrywania miasta królów polskich warto rozważyć planując podróż!

Porada od nas: przygotuj się przed wyjazdem

Pamiętaj, że często najlepsi przewodnicy są rezerwowani z bardzo dużym wyprzedzeniem, dlatego jeśli zależy Ci na jakości zwiedzania, znajdź osoby, z którymi odkryjesz Kraków, już na etapie rezerwowania noclegu. Zarówno różnorodność tras, jak i sposobów oprowadzania po mieście mogą Cię zaskoczyć, więc na spokojnie przeczytaj o wszystkich możliwościach i wybierz opcję, która z pewnością Cię zadowoli.

 

Ale nie martw się - jeśli już jesteś w Krakowie, nic straconego. Zawsze możesz liczyć na wycieczki last-minute, takie jak opisane w punkcie drugim free walking tours. Może wybór będzie bardziej okrojony, ale zdecydowanie lepiej wybrać się w pewne miejsca z przewodnikiem niż całkowicie samodzielnie. 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem - na co się zdecydować?

  • Eventy Airbnb

 

Na stronach takich jak Airbnb znajdziesz nie tylko nocleg, lecz także przeróżne atrakcje organizowane przez lokalnych twórców, którzy chcą oferować swoją wiedzę, czas i kreatywność, aby pokazać Ci nieco Krakowa. Część atrakcji jest nastawiona typowo na turystów z zagranicy (jak na przykład wyprawa po krakowskich pijalniach wódki), ale znajdziesz tam też coś dla siebie: wypad do najlepszych knajp z przewodnikiem, odkrycie mniej znanych krakowskich okolic czy podróż śladami słynnych postaci. Bez problemu znajdziesz też przewodnika, który opowie Ci wszystko o historii Kazimierza, żydowskiej dzielnicy Krakowa, albo oprowadzi Cię pieszo po Starym Mieście, opowiadając o sekretach miasta, których sam byś nigdy nie dostrzegł.

 

  • Free walking tours

 

Lubisz działać spontanicznie? Na krakowskim rynku codziennie zbierają się grupy turystów, aby wyruszyć w podróż po urokliwych zakątkach miasta z lokalnymi przewodnikami, którzy w różnych językach (polski, angielski, hiszpański czy niemiecki) opowiadają o historii Krakowa. Często są to naprawdę interesujące wyjścia, po których zostaje mnóstwo wiedzy i dobrych wspomnień. Płatność za free walking tours najczęściej przebiega na zasadzie “pay what you want”, czyli zapłać, ile uważasz za odpowiednie, ale zdarzają się wyjątki - upewnij się, dla jakiej firmy pracuje Twój przewodnik i sprawdź zasady na ich stronie internetowej.

 

  • Trasy tematyczne

 

W Krakowie czekają na Ciebie specjalne trasy tematyczne - możesz zanurzyć się w uroku PRL-u zwiedzając Nową Hutę, odwiedzić Kazimierz i poznać bliżej kulturę żydowską (a nawet jej spróbować, udając się na degustacje do najlepszych restauracji w okolicy) albo wyruszyć na długi spacer szlakiem krakowskiej architektury sakralnej. Opcje tak naprawdę są nielimitowane, bo Kraków to wyjątkowe miasto historii i sztuki.

 

Wskazówka: Jeśli podróżujesz z rodziną, sprawdź specjalne opcje wycieczek dla rodzin z dziećmi. Najczęściej obejmują one mniej chodzenia i słuchania, a więcej aktywności, które pozwolą utrzymać uwagę najmłodszych.

 

  • Przewodnicy w muzeach, zabytkach czy galeriach sztuki

Jeśli chcesz sam decydować, jakie okolice odwiedzisz, nie musisz wiązać się zwiedzaniem całego miasta z przewodnikiem. Zawsze możesz skorzystać z usług przewodników, którzy pracują w konkretnych lokalizacjach (np. w kościele, który chcesz zwiedzić, czy galerii sztuki, która szczególnie Cię interesuje) albo wykupić przewodniki audio, które poprowadzą Cię po zabytku krok po kroku, a przy tym dadzą nieco więcej swobody.

 

Planujesz wypad do Krakowa? Sprawdź nasze pakiety pobytowe!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij