Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Zwiedzanie Krakowa - wycieczka po Krakowie z przewodnikiem

  1. Entdecken Sie die Möglichkeiten von Q Hotel
  2. Zwiedzanie Krakowa - wycieczka po Krakowie z przewodnikiem
29 Juli 2022

Zwiedzanie Krakowa - wycieczka po Krakowie z przewodnikiem

Chcesz zwiedzić Kraków, poznając wszystkie jego zakątki od najlepszych stron? Wycieczka z przewodnikiem może być rozwiązaniem dla Ciebie - zobacz, jakie formy odkrywania miasta królów polskich warto rozważyć planując podróż!

Porada od nas: przygotuj się przed wyjazdem

Pamiętaj, że często najlepsi przewodnicy są rezerwowani z bardzo dużym wyprzedzeniem, dlatego jeśli zależy Ci na jakości zwiedzania, znajdź osoby, z którymi odkryjesz Kraków, już na etapie rezerwowania noclegu. Zarówno różnorodność tras, jak i sposobów oprowadzania po mieście mogą Cię zaskoczyć, więc na spokojnie przeczytaj o wszystkich możliwościach i wybierz opcję, która z pewnością Cię zadowoli.

 

Ale nie martw się - jeśli już jesteś w Krakowie, nic straconego. Zawsze możesz liczyć na wycieczki last-minute, takie jak opisane w punkcie drugim free walking tours. Może wybór będzie bardziej okrojony, ale zdecydowanie lepiej wybrać się w pewne miejsca z przewodnikiem niż całkowicie samodzielnie. 

Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem - na co się zdecydować?

  • Eventy Airbnb

 

Na stronach takich jak Airbnb znajdziesz nie tylko nocleg, lecz także przeróżne atrakcje organizowane przez lokalnych twórców, którzy chcą oferować swoją wiedzę, czas i kreatywność, aby pokazać Ci nieco Krakowa. Część atrakcji jest nastawiona typowo na turystów z zagranicy (jak na przykład wyprawa po krakowskich pijalniach wódki), ale znajdziesz tam też coś dla siebie: wypad do najlepszych knajp z przewodnikiem, odkrycie mniej znanych krakowskich okolic czy podróż śladami słynnych postaci. Bez problemu znajdziesz też przewodnika, który opowie Ci wszystko o historii Kazimierza, żydowskiej dzielnicy Krakowa, albo oprowadzi Cię pieszo po Starym Mieście, opowiadając o sekretach miasta, których sam byś nigdy nie dostrzegł.

 

  • Free walking tours

 

Lubisz działać spontanicznie? Na krakowskim rynku codziennie zbierają się grupy turystów, aby wyruszyć w podróż po urokliwych zakątkach miasta z lokalnymi przewodnikami, którzy w różnych językach (polski, angielski, hiszpański czy niemiecki) opowiadają o historii Krakowa. Często są to naprawdę interesujące wyjścia, po których zostaje mnóstwo wiedzy i dobrych wspomnień. Płatność za free walking tours najczęściej przebiega na zasadzie “pay what you want”, czyli zapłać, ile uważasz za odpowiednie, ale zdarzają się wyjątki - upewnij się, dla jakiej firmy pracuje Twój przewodnik i sprawdź zasady na ich stronie internetowej.

 

  • Trasy tematyczne

 

W Krakowie czekają na Ciebie specjalne trasy tematyczne - możesz zanurzyć się w uroku PRL-u zwiedzając Nową Hutę, odwiedzić Kazimierz i poznać bliżej kulturę żydowską (a nawet jej spróbować, udając się na degustacje do najlepszych restauracji w okolicy) albo wyruszyć na długi spacer szlakiem krakowskiej architektury sakralnej. Opcje tak naprawdę są nielimitowane, bo Kraków to wyjątkowe miasto historii i sztuki.

 

Wskazówka: Jeśli podróżujesz z rodziną, sprawdź specjalne opcje wycieczek dla rodzin z dziećmi. Najczęściej obejmują one mniej chodzenia i słuchania, a więcej aktywności, które pozwolą utrzymać uwagę najmłodszych.

 

  • Przewodnicy w muzeach, zabytkach czy galeriach sztuki

Jeśli chcesz sam decydować, jakie okolice odwiedzisz, nie musisz wiązać się zwiedzaniem całego miasta z przewodnikiem. Zawsze możesz skorzystać z usług przewodników, którzy pracują w konkretnych lokalizacjach (np. w kościele, który chcesz zwiedzić, czy galerii sztuki, która szczególnie Cię interesuje) albo wykupić przewodniki audio, które poprowadzą Cię po zabytku krok po kroku, a przy tym dadzą nieco więcej swobody.

 

Planujesz wypad do Krakowa? Sprawdź nasze pakiety pobytowe!

Newsletter

Melden Sie sich für unseren Newsletter an, um auf dem Laufenden zu sein!

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen