Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

Weekend w Gdańsku – co warto wiedzieć i zobaczyć?

  1. Entdecken Sie die Möglichkeiten von Q Hotel
  2. Weekend w Gdańsku – co warto wiedzieć i zobaczyć?
18 Apr. 2019

Weekend w Gdańsku – co warto wiedzieć i zobaczyć?

Piękna pogoda, długi weekend, czy po prostu urlop – okazji do podróży jest co niemiara. Gdańsk to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kierunków wypadów weekendowych – i nie tylko. Jak ciekawie spędzić w nim czas? Poniżej piszemy zarówno o tych powszechnie znanych, jaki i nieco mniej oczywistych sposobach.

Starówka i plaże, czyli miejsca, których pominąć nie sposób

Gdańska starówka rozkocha w sobie każdego, kto wybierze się na przechadzkę jej krętymi, urokliwymi uliczkami. Droga Królewska, Ratusz, Wieża Bazyliki Mariackiej, Fontanna Neptuna, liczne bramy i zabytkowe kamienice – to elementy, które po prostu trzeba dostrzec i docenić podczas odwiedzin stolicy województwa pomorskiego. Nie warto jednak na nich kończyć swojej wycieczki. Polecamy zawędrować także w rejony Dolnego Miasta czy Wrzeszcza i przespacerować się zachwycającą ulicą Wajdeloty.

Wypad do Gdańska to bez wątpienia wypad nad morze i każdy, kto odwiedza to miasto, chce choć raz wybrać się na plażę. A tych jest ich oczywiście pod dostatkiem. Co ważne, do niektórych z nich możesz bez problemu dostać się tramwajem odjeżdżającym z centrum miasta.

Odkryj 5 najpiękniejszych plaż w Gdańsku.

Śladami historii

Gdańsk zajmuje bardzo ważne miejsce na kartach historii Polski i świata. Zapisały się na nich w szczególności dwa wydarzenia.

Westerplatte uznaje się w końcu za symbol wybuchu drugiej wojny światowej. 1 września 1939 roku miała tu miejsce bitwa, która zapoczątkowała trwający przez 6 lat koszmar. Na terenach półwyspu znajduje się dziś otwarte w 2008 roku Muzeum II Wojny Światowej, uznawane za jedno z najciekawszych w całym kraju.

Kilkadziesiąt lat później, w 1980 roku, w Gdańsku narodziła się „Solidarność”. Pamięć o wydarzeniach związanych z walką z komunizmem jest w mieście ciągle żywa. Aby dodatkowo je upamiętnić, tuż obok Stoczni Gdańskiej otworzono Europejskie Centrum Solidarności, będące nowoczesnym muzeum, a także gospodarzem wielu wystaw i imprez.

Wypad na blokowisko – w Gdańsku nabiera innego znaczenia

58 murali w jednej dzielnicy? Tak, w Gdańsku znajduje się największa w Polsce galerią street art. Zaspa, niegdyś niczym niewyróżniające się, typowo komunistyczne osiedle, dzięki gdańskim artystom zyskało zupełnie nowe oblicze. Wszystko zaczęło się od murali z podobizną Lecha Wałęsy, Jana Pawła II i z motywami związanymi z Solidarnością. Dziś jest ich dużo więcej, a prezentowana na nich tematyka stała się o wiele bardziej różnorodna.

Cały czas powstają nowe murale – dlatego do Gdańska warto często wracać!

Gdańsk z wysoka

Gdańsk można podziwiać nie tylko podczas spacerów. Warto spojrzeć na niego z nieco innej, wyższej perspektywy. Możliwości ku temu jest naprawdę dużo – punkty widokowe stanowią ważny element krajobrazu miasta. Możesz udać się na Wieżę Bazyliki Mariackiej lub oglądać miasto z koła widokowego Amber Sky.

Sprawdź listę 7 najciekawszych punktów widokowych w Gdańsku, by dowiedzieć się więcej.

Natura nie kończy się na plażach i morzu

Marzy Ci się aktywny weekend, a jednocześnie obcowanie z przyrodą? Dobra wiadomość - na terenie Gdańska położony jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, który tworzą lasy o powierzchni prawie 20 tysięcy hektarów. Możesz powoli po nich spacerować lub przejechać się na dwóch kółkach. Przez Park przebiega bowiem aż osiem ścieżek rowerowych, a najdłuższa z nich liczy 43 kilometry.

---

Gdańsk to miasto o bogatej historii, przyrodzie, kulturze i architekturze. Jego różnorodność sprawia, że świetnie spędzą w nim czas zarówno miłośnicy leniwego wylegiwania się na plaży, jak i fani krajoznawczych wycieczek.

Już zazdrościmy Ci tej wyjątkowej przygody i czekamy na Ciebie w Q Hotel Grand Cru Gdańsk. A aby dowiedzieć się, jak smakuje Gdańsk, zapraszamy do naszej Restauracji Grand Cru!

Newsletter

Melden Sie sich für unseren Newsletter an, um auf dem Laufenden zu sein!

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen