Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

7 najciekawszych punktów widokowych w Gdańsku

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 7 najciekawszych punktów widokowych w Gdańsku
14 lut 2019

7 najciekawszych punktów widokowych w Gdańsku

Dachy urokliwych kamieniczek Starego Miasta, zabudowania stoczniowe, a w oddali plaże i morze – tak rysuje się obraz widziany z licznych punktów widokowych w Gdańsku. I choć wchodzenie na nie może wywołać delikatną zadyszkę, zapierające dech w piersiach widoki z całą pewnością ją zrekompensują. Poniżej znajdziesz listę najciekawszych tego typu miejsc w stolicy Pomorza.

1.Wieża Bazyliki Mariackiej

Gdańska Bazylika Mariacka to najwyższa ceglana świątynia na świecie. Jej wieża dzwonna mieści się na wysokości około 80 m. Położenie w samym sercu miasta to gwarancja zachwycających widoków – na Ratusz, Trakt Królewski i inne sztandarowe zabytki Gdańska, a także Zatokę Gdańską, Gdynię, Sopot oraz Hel.

Aby dostać się na wieżę, trzeba pokonać aż 412 schodów. Niestety nie ma możliwości skorzystania z windy. Zapewniamy jednak, że warto! Koszt wejścia to 6 zł.

2. Wieża więzienna

Już sama nazwa tego obiektu przyciąga wielu zaciekawionych turystów. Jak można się domyślić, nawiązuje ona do dawnego przeznaczenia miejsca. Wieża Więzienna jest zlokalizowana w Muzeum Bursztynu. Rozciąga się z niej malowniczy widok na Trakt Królewski.

Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

3. Góra Gradowa

Góra Gradowa mieści się na terenie dawnego Bastionu Jerozolimskiego, będącego częścią XIX-wiecznych fortów obronnych. 54 metry wysokości i lokalizacja w centrum Gdańska zapewniają świetnie widoki na całe Stare i Główne Miasto, a także tereny stoczniowe. Wstęp jest darmowy.

Co więcej, w pobliżu Góry znajduje się Centrum Hewelianum – idealna propozycja dla rodzin, a zwłaszcza dla najmłodszych. To nowoczesny obiekt, będący miejscem interaktywnej i kreatywnej nauki połączonej z doskonałą zabawą.

4. Wieża w Ratuszu Głównego Miasta

Ratusz miejski to drugi pod względem wysokości budynek w Gdańsku – wynosi ona około 50 m. Z jego wieży roztacza się imponujący widok na historyczną część miasta, a zwłaszcza na Trakt Królewski. Doskonale widać stąd Fontannę Neptuna, Długi Targ oraz wspomnianą wcześniej Bazylikę Mariacką. W Ratuszu mieści się oddział Muzeum Gdańska.

Wejście na wieżę kosztuje 10 zł.

5. Koło widokowe AmberSky

Koło widokowe to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdańska. Przejażdżka nim umożliwia zobaczenie Starówki, stadionu, stoczni, wzgórza morenowego czy Helu z zupełnie innej perspektywy. Koło jest ustawione na Wyspie Spichrzów, zaraz za Zielonym Mostem i Zieloną Bramą, tuż nad Motławą.

Ceny biletów: normalny – 28 zł, ulgowy – 18. Czas przejazdu wynosi 15 minut.

6. Taras widokowy na dachu Europejskiego Centrum Solidarności (ECS)

ESC to nowoczesny obiekt kulturalno-muzealny, którego celem jest upowszechnienie dziedzictwa Solidarności. Miejsce jest intrygującą przestrzenią wystawienniczą, ale także gospodarzem wielu interesujących wydarzeń i warsztatów. Taras na jego szczycie to z kolei doskonały punkt widokowy, z którego można obejrzeć Stocznię Gdańską. Mieści się on na wysokości 25 metrów, czyli na szóstym piętrze budynku.

7. Wzgórze Pachołek

Wzgórze Pachołek znajduje się w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Wznosi się ono na wysokość 107 metrów, a na jego szczycie umieszczono wieżę widokową, liczącą 15 m. Można stąd dostrzec Oliwę, Żabiankę, Przymorze i część Wrzeszcza, a na horyzoncie Zatokę Gdańską. Z kolei od drugiej strony wzniesienia roztacza się cudowny widok na Trójmiejski Park Krajobrazowy.

---

Odwiedzanie punktów widokowych to doskonały pomysł zarówno podczas rodzinnej wycieczki do Gdańska, jak i romantycznego spaceru we dwoje. Po zwiedzaniu miasta zapraszamy na kolację do restauracji Grand Cru, a następnie na nocleg do naszego gdańskiego hotelu.

Chcesz poznać inne inspirujące miejsca w stolicy Pomorza? Odkryj Gdańsk.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij