Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel w delegacji

 1. Odkryj możliwości Q Hotel
 2. Na co zwrócić uwagę wybierając hotel w delegacji
08 mar 2023

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel w delegacji

Wybór hotelu na delegację może być trudny, szczególnie jeśli wyjazd będzie mieć miejsce w lokalizacji, której za dobrze nie znasz. Ważne jest wzięcie pod uwagę trzech podstawowych aspektów, które pomogą Ci w podjęciu decyzji. 

Jaki hotel na delegacje? 3 aspekty, na które musisz zwrócić uwagę

Po pierwsze, określ swoje potrzeby. Czy potrzebujesz hotelu ze śniadaniem wliczonym w cenę? Czy konieczne jest, aby hotel był dogodnie położony w stosunku do miejsca spotkania? Jaki standard cenisz sobie najbardziej?

Pamiętaj również o innych usługach, które mogą być dostępne w hotelu. Czy oferują one transfer z lotniska? Czy istnieje możliwość parkowania samochodu na terenie hotelu lub w okolicznych parkingach? Jakie dodatkowe udogodnienia znajdują się w hotelu i jego okolicy?

Przede wszystkim skup się jednak na trzech kwestiach: zapleczu gastronomicznym, miejscu na szkolenia/konferencje oraz jakości obsługi

Sprawdź również: 5 nieoczywistych rzeczy, które przydadzą Ci się w podróży służbowej
 

Zaplecze gastronomiczne

Bed&Breakfast czy restauracja? Jakie są Twoje oczekiwania wobec wyjazdu służbowego? Co powinien oferować hotel na delegacje?

Jednym z najlepszych rozwiązań jest zdecydowanie się na miejsce, które serwuje śniadania oraz dania z karty, a także oferuje opcje barowe – szczególnie przyda się to przy integracjach. 

W sieci Q Hotel znajdziesz bogate zaplecze gastronomiczne – serwowane w naszych restauracjach posiłki to często prawdziwe dzieła sztuki. Niepowtarzalne smaki przygotowują świetni szefowie kuchni, a nasze restauracje nagradzane są m.in. przez przewodnik Gault&Millau. Zapoznaj się z ofertą!

Miejsce na szkolenia

Dobre zaplecze konferencyjne sprawdzi się przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych, bankietów czy eventów, które mogą mieć miejsce w czasie delegacji. Warto też zwrócić uwagę na lokalizację i obiekty znajdujące się w pobliżu – w QHotel goście bardzo cenią sobie, chociażby sąsiedztwo Centrum Kongresowego ICE Kraków i dużych węzłów komunikacyjnych. Hotele QHotel mogą pochwalić się dobrymi lokalizacjami - Q Hotel w Katowicach znajduje się w pobliżu dworca PKP, a ten znajdujący się we Wrocławskich Bielanach jest blisko lotniska i autostrady.

hotel na delegacje

Jakość obsługi

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia. Zastanawiając się, jaki hotel na delegacje wybrać, koniecznie zwróć uwagę na to, jaka panuje w nim atmosfera, i czy jest wystarczająco profesjonalny. Wyjazd służbowy to często wizytówka Twojej firmy – dlatego zorganizuj go w taki sposób, aby odpowiednio reprezentowała Twoje wartości.

Gdzie hotel na delegacje? Kilka wskazówek

Grupowy wyjazd służbowy

 • Istotne jest zapewnienie każdemu uczestnikowi dojazdu do hotelu. 
 • Dobrym wyborem będą hotele zlokalizowane:
  • w centrum miasta,
  • blisko dworca/lotniska,
  • ew. przy zjeździe z autostrady.
 • Konieczne jest zapewnienie urozmaiconego wyżywienia dla grupy – pamiętaj, że w grupie pracowników mogą znaleźć się osoby nietolerujące laktozy, z alergiami pokarmowymi czy na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej. 
 • Jeśli hotel nie może spełnić zróżnicowanych potrzeb żywieniowych pracowników, zadbaj o to, aby był zlokalizowany w centrum miasta – z dobrym dostępem do gastronomii.

Samodzielny wyjazd służbowy

 • Koniecznie zadbaj o odpowiednie położenie hotelu. Jeśli pracownik jedzie na konkretne szkolenia czy spotkania, dobrze, aby obiekt znajdował się blisko kluczowych lokalizacji. Ułatwi to pracownikowi poruszanie się i ograniczy koszty transportu.
 • Jeśli chodzi o aspekty kulinarne, zadbaj o to, aby hotel lub okoliczne restauracje spełniały indywidualne wymagania pracownika (np. wykluczenia dietetyczne z powodu alergii).
 • Upewnij się, że hotel spełnia warunki do pracy indywidualnej, w tym możliwość odbycia calli w nierozpraszającym środowisku. Może być to biurko w pokoju hotelowym lub tzw. business corner.
 • Warunkiem koniecznym jest dostęp do darmowego, szybkiego WiFi.
 • Tutaj dostępność sali konferencyjnej (o ile osoba na wyjeździe służbowym nie będzie prowadzić wykładów czy szkoleń dla innej grupy) nie jest obowiązkowa.

Sprawdź również - Wyjazd służbowy - jak go zorganizować

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij