Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel w delegacji

 1. Discover the possibilities of Q Hotel
 2. Na co zwrócić uwagę wybierając hotel w delegacji
08 Mar 2023

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel w delegacji

Wybór hotelu na delegację może być trudny, szczególnie jeśli wyjazd będzie mieć miejsce w lokalizacji, której za dobrze nie znasz. Ważne jest wzięcie pod uwagę trzech podstawowych aspektów, które pomogą Ci w podjęciu decyzji. 

Jaki hotel na delegacje? 3 aspekty, na które musisz zwrócić uwagę

Po pierwsze, określ swoje potrzeby. Czy potrzebujesz hotelu ze śniadaniem wliczonym w cenę? Czy konieczne jest, aby hotel był dogodnie położony w stosunku do miejsca spotkania? Jaki standard cenisz sobie najbardziej?

Pamiętaj również o innych usługach, które mogą być dostępne w hotelu. Czy oferują one transfer z lotniska? Czy istnieje możliwość parkowania samochodu na terenie hotelu lub w okolicznych parkingach? Jakie dodatkowe udogodnienia znajdują się w hotelu i jego okolicy?

Przede wszystkim skup się jednak na trzech kwestiach: zapleczu gastronomicznym, miejscu na szkolenia/konferencje oraz jakości obsługi

Sprawdź również: 5 nieoczywistych rzeczy, które przydadzą Ci się w podróży służbowej
 

Zaplecze gastronomiczne

Bed&Breakfast czy restauracja? Jakie są Twoje oczekiwania wobec wyjazdu służbowego? Co powinien oferować hotel na delegacje?

Jednym z najlepszych rozwiązań jest zdecydowanie się na miejsce, które serwuje śniadania oraz dania z karty, a także oferuje opcje barowe – szczególnie przyda się to przy integracjach. 

W sieci Q Hotel znajdziesz bogate zaplecze gastronomiczne – serwowane w naszych restauracjach posiłki to często prawdziwe dzieła sztuki. Niepowtarzalne smaki przygotowują świetni szefowie kuchni, a nasze restauracje nagradzane są m.in. przez przewodnik Gault&Millau. Zapoznaj się z ofertą!

Miejsce na szkolenia

Dobre zaplecze konferencyjne sprawdzi się przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń biznesowych, bankietów czy eventów, które mogą mieć miejsce w czasie delegacji. Warto też zwrócić uwagę na lokalizację i obiekty znajdujące się w pobliżu – w QHotel goście bardzo cenią sobie, chociażby sąsiedztwo Centrum Kongresowego ICE Kraków i dużych węzłów komunikacyjnych. Hotele QHotel mogą pochwalić się dobrymi lokalizacjami - Q Hotel w Katowicach znajduje się w pobliżu dworca PKP, a ten znajdujący się we Wrocławskich Bielanach jest blisko lotniska i autostrady.

hotel na delegacje

Jakość obsługi

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia. Zastanawiając się, jaki hotel na delegacje wybrać, koniecznie zwróć uwagę na to, jaka panuje w nim atmosfera, i czy jest wystarczająco profesjonalny. Wyjazd służbowy to często wizytówka Twojej firmy – dlatego zorganizuj go w taki sposób, aby odpowiednio reprezentowała Twoje wartości.

Gdzie hotel na delegacje? Kilka wskazówek

Grupowy wyjazd służbowy

 • Istotne jest zapewnienie każdemu uczestnikowi dojazdu do hotelu. 
 • Dobrym wyborem będą hotele zlokalizowane:
  • w centrum miasta,
  • blisko dworca/lotniska,
  • ew. przy zjeździe z autostrady.
 • Konieczne jest zapewnienie urozmaiconego wyżywienia dla grupy – pamiętaj, że w grupie pracowników mogą znaleźć się osoby nietolerujące laktozy, z alergiami pokarmowymi czy na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej. 
 • Jeśli hotel nie może spełnić zróżnicowanych potrzeb żywieniowych pracowników, zadbaj o to, aby był zlokalizowany w centrum miasta – z dobrym dostępem do gastronomii.

Samodzielny wyjazd służbowy

 • Koniecznie zadbaj o odpowiednie położenie hotelu. Jeśli pracownik jedzie na konkretne szkolenia czy spotkania, dobrze, aby obiekt znajdował się blisko kluczowych lokalizacji. Ułatwi to pracownikowi poruszanie się i ograniczy koszty transportu.
 • Jeśli chodzi o aspekty kulinarne, zadbaj o to, aby hotel lub okoliczne restauracje spełniały indywidualne wymagania pracownika (np. wykluczenia dietetyczne z powodu alergii).
 • Upewnij się, że hotel spełnia warunki do pracy indywidualnej, w tym możliwość odbycia calli w nierozpraszającym środowisku. Może być to biurko w pokoju hotelowym lub tzw. business corner.
 • Warunkiem koniecznym jest dostęp do darmowego, szybkiego WiFi.
 • Tutaj dostępność sali konferencyjnej (o ile osoba na wyjeździe służbowym nie będzie prowadzić wykładów czy szkoleń dla innej grupy) nie jest obowiązkowa.

Sprawdź również - Wyjazd służbowy - jak go zorganizować

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close