Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

7 nieoczywistych miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 7 nieoczywistych miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu
14 gru 2017

7 nieoczywistych miejsc, które warto zobaczyć we Wrocławiu

Planujesz wycieczkę do Wrocławia? Jesteśmy przekonani, że to miasto Cię zachwyci! Mosty, katedry, mieszanina kultur i architektonicznych stylów – to wszystko składa się na niezwykły charakter tego miejsca. Jeżeli nie lubisz szablonowego zwiedzania lub z Wrocławiem znasz się bardzo dobrze, mamy dla Ciebie propozycję: 7 niezwykłych atrakcji, których nie znajdziesz w standardowym przewodniku.

#1 Wielobarwnie i wielokulturowo

Mural przy ulicy Roosevelta to prawdziwe dzieło sztuki! W północnej części miasta spotkało się wielu znanych artystów, wśród nich m.in. Vincent van Gogh, Alfons Mucha i Frida Khalo… Jak to możliwe? Wszystko to dzięki inicjatywie wrocławskich plastyków i animatorów kultury, którzy we współpracy z mieszkańcami kamienic stworzyli imponujące, wielobarwne malowidło o łącznej powierzchni 1200 m2!

#2 Rowerowa monochromia 

Odmalowana, czysta klatka schodowa kamienicy przy ulicy Dubois 16 zaprasza turystów nie tylko jasną, przyjemną przestrzenią, ale także niezwykłą monochromatyczną instalacją. Od parteru aż po dach między piętrami prezentują się pomalowane na czarno i biało holenderskie rowery, które w ręce artystów oddali mieszkańcy budynku.

#3 100 różnokolorowych roślin

Jeżeli jesteś miłośnikiem zieleni i poza miejskim zgiełkiem lubisz spędzać czas na łonie natury, koniecznie udaj się na podwórko pomiędzy ulicami Barlickiego, Żeromskiego i Orzeszkowej. Znajdziesz tam instalację „Nieskończony zielony”, którą tworzy ponad 100 różnych gatunków roślin, ułożonych piętrowo na konstrukcji w kształcie znaku nieskończoności.

http://www.qhotels.pl/wroclaw-plus?utm_source=Blog&utm_medium=baner&utm_campaign=atrakcje_wroclaw

#4 Rozbłysk z zamierzchłej przeszłości

Historia ma różnorodne oblicza i objawia się pod różnymi postaciami – udowadnia to wspaniała świetlna instalacja na ul. Ruskiej 46, która składa się z kolorowych, odrestaurowanych neonów nieistniejących już sklepów. To miejsce z pewnością warto odwiedzić, najlepiej wybierając się na wieczorny spacer po mieście.

#5 Koronkowe oświecenie

Choć koronki nieodmiennie kojarzą się z Koniakowem, to i Wrocław wie coś na temat ich niezaprzeczalnego uroku! W bramie przy ulicy Gajowej 44 powstało niezwykłe dzieło, czyli koronkowe oświetlenie bramy, uruchamiane dzięki fotokomórce. Stworzyła ją artystka o pseudonimie NeSpoon, która niejednokrotnie była określana mianem polskiego Banksy’ego.

#6 Niebo pod stopami

Wybierz się na podwórko kamienicy przy ulicy Kościuszki 160, a znajdziesz się w niebie! W tym miejscu zainstalowano system lustrzanych powierzchni, które odbijają obraz nieba, kładąc go u Twoich stóp. Warto udać się tam w czasie ładnej pogody, aby obserwować płynące nad kamienicą obłoki.

#7 Drewniane schronienie wśród liści

Masz ochotę na wyprawę w czasie i krótki powrót do czasów dzieciństwa? Odwiedź kolorowy domek na drzewie na  podwórku pomiędzy ulicami Żeromskiego, Daszyńskiego i Nowowiejską. Domek jest ogólnodostępny i przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Kto wie, może właśnie w nim poznasz kogoś ciekawego?

- - - - -

Wrocław to niezwykłe miasto, a wspomniane powyżej miejsca są tego najlepszym dowodem. Jadąc do Wrocławia pamiętaj, że podobnie jak inne miejscowości, możesz go zwiedzić alternatywnie, szukając miejsc niecodziennych, oryginalnych i nieodkrytych. Rozmawiaj z jego mieszkańcami i  pytaj o inne warte wizyty lokalizacje, a z pewnością Ci pomogą. Życzymy miłego pobytu!

- - - - 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij