Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Wrocław na krótki urlop - 6 pomysłów

 1. Odkryj możliwości Q Hotel
 2. Wrocław na krótki urlop - 6 pomysłów
18 kwi 2022

Wrocław na krótki urlop - 6 pomysłów

Nie masz pomysłu na krótki urlop we Wrocławiu? Żaden problem! Znaleźliśmy dla Ciebie 6 szlaków po najpiękniejszych i najciekawszych okolicach miasta, które zajmą Cię na długie godziny i pozwolą aktywnie wypocząć.

Gdzie udać się na krótki urlop we Wrocławiu?

Szlakiem krasnali

Czy jest lepszy pretekst do długich wędrówek ulicami Wrocławia niż wycieczka szlakiem słynnych rzeźb krasnali? Na samym Starym Mieście znajdziesz ich kilkadziesiąt, a z interaktywną mapą, którą znajdziesz w aplikacji (np. Go Wrocławskie Krasnale czy Wrocławskie Krasnale) łatwo odhaczysz znalezione rzeźby i przeczytasz ich historie, często ujmująco zabawne lub odchylające rąbek wrocławskich tajemnic.

Tropem najpiękniejszych punktów widokowych

Wrocław to miasto, które pięknie wygląda z góry - szczególnie polecamy najwyższe punkty widokowe, choć nie da się ukryć, że w teorii najniższa Wieża Matematyczna też skrywa mnóstwo uroku.

 • Sky Tower - To najwyżej położony w Polsce punkt widokowy. 49 piętro Sky Tower znajduje się 200 metrów nad ziemią, dzięki czemu zobaczysz z niego nie tylko całe miasto - przy dobrej pogodzie nawet Karkonosze.
 • Kościół Garnizonowy, czyli Bazylika Mniejsza pw św. Elżbiety, to drugi pod względem wysokości punkt widokowy we Wrocławiu.
 • Katedra św. Jana Chrzciciela - ponieważ znajduje się w Ostrowie Tumskim, warto połączyć odwiedzenie tego punktu widokowego z krótkim spacerem po okolicy.
 • Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego - ma niewiele, bo 42 metry, ale jeśli możesz połączyć jej odwiedziny ze zwiedzaniem gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, zdecydowanie warto!

Czytaj także: 5 najlepszych restauracji we Wrocławiu

Plac Solny i okolice

Jeśli znudził Ci się już rynek i ratusz, bo obejrzałeś je już ostatnie dziesięć razy, mamy dla Ciebie jeszcze lepszą propozycję. Wystarczy, że po spacerze po rynku udasz się w jego południowo-zachodni zakątek, prosto na Plac Solny - dawniej miejsce handlu (nie tylko solą), dziś przepiękny, zawsze otwarty targ kwiatowy. Dokładnie tak - znajdziesz na nim kwiaty dla drugiej połówki nawet w zimową noc!

Ostrów Tumski

Aby dotrzeć na Ostrów Tumski, musisz przeprawić się przez Odrę Mostem Tumskim pełnym wspomnień zakochanych. Mnóstwo kłódek z inicjałami, które mają gwarantować szczęście parą, wisi na moście i pamięta najpiękniejsze randki i najwspanialsze oświadczyny - przyjrzenie się temu, co zapisane na kłódkach, niejednokrotnie samo w sobie jest wspaniałą atrakcją. W samym Ostrowie znajdziesz mnóstwo ciekawych punktów wycieczki, a wśród nich:

 • Ogród Botaniczny,
 • Muzeum Archidiecezjalne,
 • Kościół pod wezwaniem św. Idziego,
 • Kościół pod wezwaniem św. Marcina,
 • Kolegiatę Świętego Krzyża,
 • Bramę kluskową,
 • Katedrę Jana Chrzciciela.

Hala Stulecia

Za Starą Odrą znajdziesz rozległy zielony park ze stawem, nad którym latem odbywają się koncerty, a o każdej porze roku może stać się towarzystwem spaceru czy pikniku. Estetyczna pergola wokół terenu jest świetnym miejscem na sesje zdjęciowe, więc jeśli czekasz na piękną pamiątkę z Wrocławia - to doskonałe miejsce. 

Hala Stulecia to widowiskowo-sportowa hala znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Aktualnie mieści między innymi interaktywne muzeum, a w jej bliskim sąsiedztwie stoi Pawilon Czterech Kopuł, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, w którym znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej.

Czytaj także: Jak zorganizować weekendowy wypad do Wrocławia - poradnik

Ogrody japońskie i doza natury

Blisko Hali Stulecia znajduje się mnóstwo innych atrakcji: wśród nich ogrody japońskie i fontanna multimedialna, które świetnie sprawdzą się na weekend we Wrocławiu, jeśli potrzebujesz nieco wypocząć w otoczeniu urokliwej zieleni i fantastycznych wodnych instalacji. Wrocławska fontanna jest największą w Polsce (niecka ma wymiary 115 na 108 metrów, a do tego 300 dysz wodnych i 800 źródeł światła), a przedstawienia z muzyką - szczególnie wieczorem - robią na turystach ogromne wrażenie. W ogrodach japońskich możesz spacerować godzinami, by wreszcie usiąść nad brzegiem stawu i obserwować szlachetne karpie Koi przepływające tuż obok Ciebie.

 

Planujesz wypad do Wrocławia? Sprawdź nasz pakiety pobytowe!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij