Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

6 muzeów, które koniecznie musisz zobaczyć we Wrocławiu

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 6 muzeów, które koniecznie musisz zobaczyć we Wrocławiu
06 wrz 2017

6 muzeów, które koniecznie musisz zobaczyć we Wrocławiu

Wrocław to jedno z najbardziej popularnych polskich miast wśród turystów, zarówno z Polski jak i zagranicy. Wysokie miejsce w rankingu dają mu nie tylko zabytki i urocze wrocławskie krasnale, ale również muzea, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Ciekawe muzea we Wrocławiu - jakie zwiedzić?

1 # Muzeum Narodowe

Jest to jedno z głównych muzeów Wrocławia i całego regionu Dolnego Śląska. Zbiory skupiają się przede wszystkim na rzeźbie i malarstwie, a wśród nich znajdują się również doskonałe obrazy znanych polskich twórców, takich jak Kossak czy Matejko. Sale muzealne podzielone są na kilka działów, w zależności od regionu oraz okresu, z którego pochodzą poszczególne elementy wystaw stałych i czasowych. Na Muzeum Narodowe, oprócz budynku głównego, składają się trzy oddziały: Muzeum Etnograficzne, Panorama Racławicka oraz Pawilon Czterech Kopuł. Według turystów, muzeum to historyczny Śląsk w pigułce, dlatego warto je odwiedzić i na własne oczy obejrzeć bogatą listę eksponatów. 

2 # Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego

Jak sama nazwa wskazuje, muzeum obejmuje zbiory związane z historią Uniwersytetu Wrocławskiego, począwszy od XV wieku do czasów współczesnych. W jego skład wchodzi m.in. Aula Leopoldyńska - największa oraz najbardziej reprezentacyjna i kunsztowna sala gmachu głównego, która pozostawia niezwykłe wrażenie na wszystkich zwiedzających. Muzeum znajduje się w głównym budynku wrocławskiej uczelni, a całokształt architektoniczny obiektu stanowi jeden z najcenniejszych zabytków barokowych w Europie. 

3 # Kolejkowo

Najciekawsze muzea we Wrocławiu? Kolejkowo, czyli Cudowny Świat w Miniaturze, przeniesie wszystkich zwiedzających do bajkowego świata fantazji. Świetnie odwzorowane detale i spora kolekcja muzeum przyciągnie uwagę nie tylko dzieci. Dorośli w miniaturowym świecie kolei również znajdą coś dla siebie i z pewnością będą bawić się doskonale. Do Kolejkowa warto wybrać się całą rodziną lub grupą przyjaciół. 

4 # Hydropolis

To jedyne centrum wiedzy w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, w całości poświęcone wodzie. Celem twórców jest pokazanie zwiedzającym wody z różnych, fascynujących i nieznanych dotąd perspektyw. Wystawę możemy podziwiać w podziemnym, zabytkowym zbiorniku o powierzchni aż 4 tysięcy metrów sześciennych. Hydropolis łączy w sobie interaktywne instalacje z prezentacjami multimedialnymi, uzyskując, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, wyjątkowy efekt.

5 # Muzeum Militarne

Muzeum Militarne jest wymarzoną atrakcją dla miłośników historii drugiej wojny światowej, militariów czy broni. Jest nieduże i nazywane dość kameralnym, jednak niepozorne z zewnątrz zaskakuje odwiedzających bogatym zaopatrzeniem. Wewnątrz można obejrzeć broń polską, niemiecką czy francuską, a także sporą kolekcję hełmów. Dodatkowym plusem muzeum jest jego położenie w ścisłym centrum, co sprzyja umieszczeniu obiektu jako jednego z przystanków na trasach turystów odwiedzających Wrocław. 

6 # Muzeum Sztuki Współczesnej

We Wrocławiu znajduje się również miejsce nie tylko dla wielbicieli odległej historii, ale i sztuki nieco bliższych nam czasów. Muzeum Sztuki Współczesnej to ekspozycje głównie malarstwa i rzeźby, wśród których można podziwiać dzieła takich twórców jak Zdzisław Beksiński czy Magdalena Abakanowicz. Obiekt doceniany jest przez turystów ze względu na pięknie odnowiony budynek, doskonale dostosowany do pokazywania właśnie tego rodzaju sztuki. 

- - - - -

Wycieczka do Stolicy Dolnego Śląska odkryje przed każdym turystą wiele niezwykłych atrakcji, niezapomnianych miejsc i historycznych zabytków. Lista muzeów również jest tu imponująca, dlatego na liście miejsc do odwiedzenia warto zaznaczyć przynajmniej tych kilka wymienionych wyżej muzeów. Ich ekspozycja na pewno nie zawiedzie nawet bardzo wymagających turystów. Zarezerwuj również pokój w Q Hotel Plus Wrocław!

- - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij