Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 największych atrakcji turystycznych w okolicy Wrocławia

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 5 największych atrakcji turystycznych w okolicy Wrocławia
18 maj 2018

5 największych atrakcji turystycznych w okolicy Wrocławia

Planujesz wizytę we Wrocławiu i szukasz najciekawszych atrakcji na Dolnym Śląsku, do których dojedziesz w mniej niż 2 godziny? Mamy dla Ciebie listę 5 najciekawszych atrakcji w tym regionie, które musisz zobaczyć! 

#1 Ogromna świątynia, czyli opactwo cystersów w Lubiążu

Jedną z największych atrakcji Dolnego Śląska jest opactwo cystersów w Lubiążu. Słowo „największy” nie jest tutaj przypadkowe - ten zespół klasztorny jest drugim co do wielkości obiektem sakralnym na świecie! Opactwo jest arcydziełem śląskiego baroku. Początki działalności opactwa datowane są na rok 1150, jednak swój pierwotny kształt pałac i kościoły zawdzięczają wielu późniejszym zawirowaniom historii. Droga z Wrocławia do Lubiąża trwa około godziny. Warto poświęcić ten czas, aby zobaczyć bogactwo polskiej architektury i zjeść wspaniały obiad w cysterskiej karczmie.

#2 Relaks w barokowym basenie – uzdrowisko Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój to atrakcja dla osób, które uwielbiają się relaksować i dbać o swoje zdrowie w pięknym otoczeniu. Uzdrowisko zbudowane w tej miejscowości to najstarszy kurort wodoleczniczy na ziemiach polskich. Odwiedzając to miejsce, możesz korzystać z kąpieli z wód leczniczych w basenach w neobarokowym stylu. Najbardziej rozpoznawalnym miejscem na terenie uzdrowiska jest okrągły basen z wodą ze źródeł termalnych, który otaczają XIX-wieczne wanny, wykorzystywane do kąpieli perełkowych. W tym miejscu choroby reumatyczne i inne schorzenia leczyły takie postaci jak Goethe, caryca Katarzyna II, a nawet John Quincy Adams - szósty prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki.

#3 Budynek jak z bajki – Zamek Czocha w Suchej

Wielu osobom Dolny Śląsk kojarzy się z zamkami. Nie bez powodu. W tym regionie możemy zobaczyć co najmniej kilkadziesiąt posiadłości z różnych okresów historycznych. Jednym z najciekawszych jest Zamek Czocha, położony w miejscowości Sucha, niedaleko granicy z Czechami. Wybudowano go w latach 1241-1247 jako warownię graniczną na granicy Śląska i Łużyc. Zamek ten przechodził z rąk do rąk, by w końcu znaleźć się na terytorium Polski. Dziś jest miejscem, do którego chętnie przyjeżdżają reżyserzy i twórcy filmowi. W 2012 roku Zamek Czocha został wyróżniony przez czytelników National Geographic Traveler jako jeden z 7 nowych cudów Polski. 

#4 Spektakularne obwarowania czyli Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra to największa górska twierdza w Europie i jedna z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Aby się tam dostać, należy jechać samochodem około półtorej godziny na południowy zachód od Wrocławia. Tak zwana twierdza srebrnogórska to w rzeczywistości cały kompleks, składający się z 6. fortów i kilku bastionów. Do najbardziej imponujących obiektów Twierdzy należy charakterystyczny donjon – wolnostojąca wieża obronno-mieszkalna, dostępna dziś jako obiekt turystyczny.

#5 Podziemne miasto – kompleks Osówka

Pod koniec 1943 roku hitlerowcy rozpoczęli budowę obiektów wchodzących w skład projektu Riese w Górach Sowich. Mówi się, że miały stanowić jedną z głównych kwater Adolfa Hitlera. W tamtym okresie wybudowano szereg podziemnych korytarzy i hal, w tym kompleks Osówka, oddalony od Wrocławia o ok. 80 kilometrów. Po odrestaurowaniu i adaptacji pod ziemią w miejscowości Głuszyce, odkryto aż 1500 metrów korytarzy, które turyści mogą przemierzać, poznając przy tym historię drugiej połowy XX wieku.

- - - - - -

Dolny Śląsk skrywa wiele tajemnic. Średniowieczne zamki, barokowe świątynie, podziemne miasta – to wszystko czeka na Ciebie w niedalekich okolicach Wrocławia. Kiedy następnym razem wybierzesz się na wyprawę po południowo-zachodniej Polsce, koniecznie odwiedź jedno z miejsc z powyższej listy, a na pewno się nie zawiedziesz.

- - - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij