Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 najpiękniejszych plaż w Gdańsku, które warto odwiedzić w te wakacje

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 5 najpiękniejszych plaż w Gdańsku, które warto odwiedzić w te wakacje
09 sie 2017

5 najpiękniejszych plaż w Gdańsku, które warto odwiedzić w te wakacje

Na obszarze Gdańska znajduje się aż siedem strzeżonych kąpielisk, a wśród nich sześć wyróżnionych jest certyfikatem Błękitnej Flagi. Już ta informacja to wystarczający dowód na to, że warto tego lata pojawić się w Trójmieście i przekonać się na własne oczy, które z nich są najpiękniejsze. Przedstawiamy pięć kąpielisk, które za najciekawsze uznali sami Gdańszczanie. 

1 # Jelitkowo

Kąpielisko w Jelitkowie leży na granicy Gdańska i Sopotu i jest doskonale skomunikowane z resztą miasta. Zaledwie kilka minut od plaży znajduje się pętla tramwajowa oraz przystanki autobusowe. Na terenie kąpieliska nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt plażowy i sportowy, a także poćwiczyć na siłowni pod gołym niebem. Najmłodsi również znajdą tu dla siebie liczne atrakcje, takie jak np. zjeżdżalnie wodne i minibaseny. 

Przy głównym wejściu na plażę znajduje się promenada, gdzie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, wypoczywają turyści i mieszkańcy Trójmiasta. W sąsiedztwie kąpieliska – oddzielony od niego ścieżką rowerową – położony jest Park Jelitkowski. To tu można nieco odpocząć od słonecznych promieni i posilić się po kąpieli w Bałtyku – przy skwerku działa restauracja i inne liczne punkty gastronomiczne. Jelitkowo uwielbiają zarówno dzieci, ich rodzice, jak i osoby starsze. 

2 # Stogi

Stogi to plaża położona na południowy wschód od gdańskiej starówki, z której można na nią dojechać bezpośrednio jedną z linii tramwajowych. Stogi uznawane są za najnowocześniejszy obiekt tego typu na terenie Gdańska, a całodobowy monitoring, ochrona, wyremontowane prysznice, toalety czy dostęp do bezpłatnej sieci bezprzewodowej wi-fi, są prawdopodobnie powodem takiej opinii o kąpielisku. 

Na Stogach będą się świetnie bawić zarówno dorośli, jak i dzieci, lubiący aktywnie spędzać czas. Można tu skorzystać z boisk do gry w piłkę nożną i siatkówkę oraz z placu zabaw. Przed wejściem na plażę można z kolei zjeść pyszną rybę czy napić się czegoś zimnego. Na terenie samego kąpieliska znajdziemy też automaty z wodą pitną. 

3 # Brzeźno

Z całej trójki to chyba najbardziej oblegane przez mieszkańców i turystów kąpielisko w Gdańsku. Od pozostałych wyróżnia je przede wszystkim obecność długiego na 140 metrów molo, skierowanego w głąb Zatoki Gdańskiej. Zaraz obok niego działają liczne punkty gastronomiczne, punkt medyczny oraz przebieralnie i toalety. W dwóch miejscach znajdują się też obszary, gdzie można bezpłatnie skorzystać z miejskiego wi-fi. 

Jak na prawdziwą plażę przystało, w Brzeźnie nie brakuje boisk do gry w piłkę – ręczną i siatkową, a także zjeżdżalni wodnych i placów zabaw dla najmłodszych. Dojazd do kąpieliska – podobnie jak w dwóch pozostałych przypadkach – będzie najszybszy, gdy skorzystamy z gdańskiego tramwaju. 


4 # Sobieszewo 

Tutaj można odpocząć w ciszy i spokoju. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie znajdą tu wypożyczalni skuterów wodnych czy innego głośnego sprzętu. Na miejscu można za to wypożyczyć akcesoria plażowe, a także skorzystać z boisk do gry. Jest też niewielki plac zabaw dla najmłodszych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się oznakowany szlak turystyczny biegnący w lesie, wzdłuż plaży, pomiędzy sosnami. W Sobieszewie znajduje się też rezerwat przyrody Ptasi Raj. Można tu spotkać ponad 200 gatunków skrzydlatych.

5 # Orle 

To drugie kąpielisko na Wyspie Sobieszewskiej. Charakterystycznym elementem plaży jest wysoka wieża stojąca na wydmach. Jest tu kameralnie i przyjemnie. To idealne miejsce dla osób, które lubią nocować pod namiotem bądź na kempingu. Na miejscu można skorzystać z boiska do gry w siatkówkę, działa tu także punkt gastronomiczny i sanitariaty.

Osoby spacerujące plażą w kierunku ujścia Wisły dotrą do Świbna i rezerwatu Mewia Łacha. To ulubione miejsce odpoczynku fok żyjących na wolności. W pobliżu Orlego znajduje się bardzo wiele pól kempingowych.

- - - - - - - - - -

Gdańsk, jako serce Trójmiasto, to miejsce przyjazne dla wszystkich turystów kochających tereny nadbałtyckie. Wakacyjna oferta miasta jest bardzo bogata, a w niej poleca się m.in. pięć powyższych plaż. Żeby się o tym przekonać, warto odwiedzić każdą z nich, aby samemu zażyć letnich promieni i skorzystać ze znajdujących się na nich atrakcji. 

- - - - - - - - - - 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij