Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

3 muzea w Gdańsku, które musisz zobaczyć

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 3 muzea w Gdańsku, które musisz zobaczyć
21 mar 2018

3 muzea w Gdańsku, które musisz zobaczyć

Gdańsk słynie z plaż, ceglanych budynków, a także nastrojowych uliczek w okolicach Długiego Targu. Oczywiście to nie wszystko, co warto zobaczyć w tym niezwykłym mieście. Gdańsk to także zróżnicowana oferta kulturalna oraz fascynujące wystawy i muzea. Które z nich musisz odwiedzić, kiedy po raz kolejny ustawisz ster na północ?

 

# 1 Centrum Hewelianum – gratka dla małych i dużych odkrywców

Centrum Hewelianum to fascynujące miejsce, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nauki, choć nie tylko. Mówi się, że Hewelianum to mniejsza wersja kultowego już Centrum Kopernika w Warszawie. Zostało stworzone z myślą o młodszych odkrywcach, ale nie mamy wątpliwości co do tego, że i dorośli nie będą się tam nudzić.

Hewelianum to jedyne w swoim rodzaju muzeum. Dzieje się tak między innymi dlatego, że zostało utworzone na 20-hektarowym terenie dawnego fortu militarnego. Niegdyś służący do obrony miasta zespół budynków dziś inspiruje do tego, aby poznawać świat fizyki, chemii, a nawet astronomii. To właśnie tam zgłębisz naturę czasu, dowiesz się, jaka jest średnica Drogi Mlecznej i przeprowadzisz szereg eksperymentów i doświadczeń, dzięki którym zrozumiesz lepiej jak funkcjonuje otaczająca Cię przyroda. Okolice Centrum Hewelianum to także piękna okolica z widokiem na panoramę miasta, idealna na popołudniowy spacer po Gdańsku.

Adres:
Gdańsk, ul. Gradowa 6

Godziny otwarcia:
Wtorek – piątek – 8:00 – 16:00 
Sobota i niedziela – 10:00 – 18:00 

Ceny biletów: 
Normalny – 15 zł/ Ulgowy – 10 zł/ Rodzinny – 35 zł

Więcej informacji na stronie Centrum Hewelianum 

#2 Europejskie Centrum Solidarności – opowieść o sile i bezsilności

Europejskie Centrum Solidarności to dziś prawdopodobnie jedno z najbardziej rozpoznawalnych muzeów w Gdańsku. Jest nie tylko przestrzenią wystawienniczą, ale także miejscem, gdzie odbywają się różnorodne wydarzenia i warsztaty. Nie brakuje tu biblioteki, restauracji oraz tarasu widokowego, z którego można spoglądać na tereny dawnej Stoczni Gdańskiej oraz na Stare i Główne Miasto.

Wystawa stała to fascynująca opowieść o historii Solidarności. Przestrzeń muzealna została wypełniona w wyjątkowo oryginalny i ciekawy sposób, przez co pomimo swojej objętości i ponurej tematyki, ekspozycja wciąga i nie pozwala na zmęczenie. Kaski stoczniowców, milicyjny samochód czy sklep rodem z PRL-u – to wszystko robi piorunujące wrażenie. Wybierając się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Solidarności ruszysz w podróż w czasie, która na pewno Cię poruszy.

Adres:
Gdańsk, plac Solidarności 1

Godziny otwarcia:
7 dni w tygodniu – 10:00 – 18:00 

Ceny biletów: 
Normalny – 20 zł/ Ulgowy – 15 zł/ Rodzinny – 55 zł

Więcej informacji na stronie Europejskiego Centrum Solidarności.

#3 Muzeum Bursztynu – wciągająca podróż po Bursztynowym Szlaku

Muzeum Bursztynu to nowość na gdańskiej mapie instytucji kultury. Jak wiadomo, Gdańsk był jednym z najważniejszych miast leżących na Szlaku Bursztynowym, nie dziwi więc fakt, że w samym centrum stolicy Kaszub powstało miejsce, które opowiada fascynującą historię tego morskiego klejnotu.

Odwiedzając Muzeum Bursztynu zobaczysz szereg przepięknych przedmiotów wytwarzanych z tego złotawego materiału już w okresie neolitycznym. Szkatułki, sztućce, medaliony, a nawet bursztynowa gra we flirt zachwycą Cię swoim ciepłym blaskiem i starannością wykonania. Obok eksponatów pochodzących z okresu rzymskiego czy średniowiecza znajdziesz także wyroby współczesne, prezentowane w wyjątkowy sposób, wykorzystujący nowe multimedia. Będąc w okolicach Targu Węglowego, koniecznie odwiedź to miejsce! 

Adres:
Gdańsk, Plac Targowy 6

Godziny otwarcia:
Wtorek – 10:00 – 13:00 (wstęp wolny)
Środa – 10:00 – 16:00 
Czwartek – 10:00 – 18:00
Piątek i sobota – 10:00 – 16:00
Niedziela – 11:00 – 16:00 

Ceny biletów: 
Normalny – 12 zł/ Ulgowy – 6 zł/ Rodzinny – 20 zł

Więcej informacji na stronie Muzeum Bursztynu w Gdańsku

- - - - - - 

Odwiedzając Gdańsk poświęć trochę czasu na to, aby odwiedzić choć jedno z doskonałych muzeów znajdujących się w tym mieście. Bez względu na to, czy interesuje Cię nauka, sztuka czy historia, w Gdańsku na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zachęcamy do poszukiwań i życzymy przyjemnej wyprawy!

- - - - - - 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij