Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

5 najpiękniejszych plaż w Gdańsku, które warto odwiedzić w te wakacje

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 5 najpiękniejszych plaż w Gdańsku, które warto odwiedzić w te wakacje
09 Aug 2017

5 najpiękniejszych plaż w Gdańsku, które warto odwiedzić w te wakacje

Na obszarze Gdańska znajduje się aż siedem strzeżonych kąpielisk, a wśród nich sześć wyróżnionych jest certyfikatem Błękitnej Flagi. Już ta informacja to wystarczający dowód na to, że warto tego lata pojawić się w Trójmieście i przekonać się na własne oczy, które z nich są najpiękniejsze. Przedstawiamy pięć kąpielisk, które za najciekawsze uznali sami Gdańszczanie. 

1 # Jelitkowo

Kąpielisko w Jelitkowie leży na granicy Gdańska i Sopotu i jest doskonale skomunikowane z resztą miasta. Zaledwie kilka minut od plaży znajduje się pętla tramwajowa oraz przystanki autobusowe. Na terenie kąpieliska nie brakuje miejsc, w których można wypożyczyć sprzęt plażowy i sportowy, a także poćwiczyć na siłowni pod gołym niebem. Najmłodsi również znajdą tu dla siebie liczne atrakcje, takie jak np. zjeżdżalnie wodne i minibaseny. 

Przy głównym wejściu na plażę znajduje się promenada, gdzie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, wypoczywają turyści i mieszkańcy Trójmiasta. W sąsiedztwie kąpieliska – oddzielony od niego ścieżką rowerową – położony jest Park Jelitkowski. To tu można nieco odpocząć od słonecznych promieni i posilić się po kąpieli w Bałtyku – przy skwerku działa restauracja i inne liczne punkty gastronomiczne. Jelitkowo uwielbiają zarówno dzieci, ich rodzice, jak i osoby starsze. 

2 # Stogi

Stogi to plaża położona na południowy wschód od gdańskiej starówki, z której można na nią dojechać bezpośrednio jedną z linii tramwajowych. Stogi uznawane są za najnowocześniejszy obiekt tego typu na terenie Gdańska, a całodobowy monitoring, ochrona, wyremontowane prysznice, toalety czy dostęp do bezpłatnej sieci bezprzewodowej wi-fi, są prawdopodobnie powodem takiej opinii o kąpielisku. 

Na Stogach będą się świetnie bawić zarówno dorośli, jak i dzieci, lubiący aktywnie spędzać czas. Można tu skorzystać z boisk do gry w piłkę nożną i siatkówkę oraz z placu zabaw. Przed wejściem na plażę można z kolei zjeść pyszną rybę czy napić się czegoś zimnego. Na terenie samego kąpieliska znajdziemy też automaty z wodą pitną. 

3 # Brzeźno

Z całej trójki to chyba najbardziej oblegane przez mieszkańców i turystów kąpielisko w Gdańsku. Od pozostałych wyróżnia je przede wszystkim obecność długiego na 140 metrów molo, skierowanego w głąb Zatoki Gdańskiej. Zaraz obok niego działają liczne punkty gastronomiczne, punkt medyczny oraz przebieralnie i toalety. W dwóch miejscach znajdują się też obszary, gdzie można bezpłatnie skorzystać z miejskiego wi-fi. 

Jak na prawdziwą plażę przystało, w Brzeźnie nie brakuje boisk do gry w piłkę – ręczną i siatkową, a także zjeżdżalni wodnych i placów zabaw dla najmłodszych. Dojazd do kąpieliska – podobnie jak w dwóch pozostałych przypadkach – będzie najszybszy, gdy skorzystamy z gdańskiego tramwaju. 


4 # Sobieszewo 

Tutaj można odpocząć w ciszy i spokoju. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie znajdą tu wypożyczalni skuterów wodnych czy innego głośnego sprzętu. Na miejscu można za to wypożyczyć akcesoria plażowe, a także skorzystać z boisk do gry. Jest też niewielki plac zabaw dla najmłodszych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się oznakowany szlak turystyczny biegnący w lesie, wzdłuż plaży, pomiędzy sosnami. W Sobieszewie znajduje się też rezerwat przyrody Ptasi Raj. Można tu spotkać ponad 200 gatunków skrzydlatych.

5 # Orle 

To drugie kąpielisko na Wyspie Sobieszewskiej. Charakterystycznym elementem plaży jest wysoka wieża stojąca na wydmach. Jest tu kameralnie i przyjemnie. To idealne miejsce dla osób, które lubią nocować pod namiotem bądź na kempingu. Na miejscu można skorzystać z boiska do gry w siatkówkę, działa tu także punkt gastronomiczny i sanitariaty.

Osoby spacerujące plażą w kierunku ujścia Wisły dotrą do Świbna i rezerwatu Mewia Łacha. To ulubione miejsce odpoczynku fok żyjących na wolności. W pobliżu Orlego znajduje się bardzo wiele pól kempingowych.

- - - - - - - - - -

Gdańsk, jako serce Trójmiasto, to miejsce przyjazne dla wszystkich turystów kochających tereny nadbałtyckie. Wakacyjna oferta miasta jest bardzo bogata, a w niej poleca się m.in. pięć powyższych plaż. Żeby się o tym przekonać, warto odwiedzić każdą z nich, aby samemu zażyć letnich promieni i skorzystać ze znajdujących się na nich atrakcji. 

- - - - - - - - - - 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close