Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Wystawa malarska w Q Hotel Plus Kraków

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Wystawa malarska w Q Hotel Plus Kraków
28 mar 2019

Wystawa malarska w Q Hotel Plus Kraków

Feeria nasyconych i energetyzujących barw, ciepło bijące z obrazów, a także mistrzowskie władanie pędzlem – to najlepsza charakterystyka dzieł hiszpańskiego malarza Daniela del Rosal Garcii. Bardzo miło nam poinformować, że od jakiegoś czasu można je podziwiać w Q Hotel Plus Kraków.

Piękne obrazy w estetycznym wnętrzu

Dzieła pędzla Daniela del Rosal Garcii zdobią wspólną przestrzeń hotelu, ciesząc oczy naszych Gości i Pracowników, przechadzających się korytarzami obiektu. Artysta jest autorem wielu intrygujących wystaw, dlatego bardzo nam miło, że tym razem zdecydował się na ekspozycję swoich obrazów właśnie w Q Hotel Plus Kraków. Prezentuje na niej dzieła stworzone techniką malarstwa olejnego i akrylowego, będące częścią cyklu Małe przyjemności, o którym bardziej szczegółowo piszemy poniżej.

Wyjątkowa wystawa potrwa do końca czerwca. Zachęcamy do oglądania podczas pobytu w hotelu lub kolacji w restauracji Qualita, do której serdecznie zapraszamy. Wystawa jest oczywiście dostępna także dla Gości z zewnątrz. Dodatkową zachętą niech będą poniższe zdjęcia:

Kilka słów o samym artyście

Daniel del Rosal García urodził się w 1983 roku w Madrycie. To tam rozpoczął studia z zakresu sztuk pięknych. Ich ostatni rok odbył już jednak na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie mieszka od 2006 roku.

Charakterystyczny sposób malowania wyróżnia hiszpańskiego malarza na tle innych młodych artystów. Starannie dobrane kolory, przemyślana kompozycja i abstrakcyjna forma to jego znaki rozpoznawcze. Unikalny styl, jakim posługuje się malarz, sprawia, że jego obrazy na długo zapadają w pamięć oglądającym i skutecznie pobudzają ich wyobraźnię.

Artysta od kilku lat pracuje nad cyklem obrazów pod tytułem Małe przyjemności, zgłębiając znaczenie niewielkich radości w życiu codziennym. Poprzez swoją sztukę chce on prezentować czyste zadowolenie, w oderwaniu od wszelkich kontekstów. García stara się wyrazić przyjemność jako przesłanie samo w sobie, wierząc, że jego dzieła sprawiają radość ich odbiorcom.

Co ciekawe, Daniel del Rosal García oddaje się nie tylko malarstwu, ale także grafice, aktorstwu, reżyserii i scenopisarstwu.  Swoją przyszłość wiąże z Polską.

---

Zachęcamy do spaceru przez hotelowe wnętrza, wnikliwego oglądania obrazów i dzielenia się wrażeniami!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij