Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

Wystawa malarska w Q Hotel Plus Kraków

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. Wystawa malarska w Q Hotel Plus Kraków
28 Mar 2019

Wystawa malarska w Q Hotel Plus Kraków

Feeria nasyconych i energetyzujących barw, ciepło bijące z obrazów, a także mistrzowskie władanie pędzlem – to najlepsza charakterystyka dzieł hiszpańskiego malarza Daniela del Rosal Garcii. Bardzo miło nam poinformować, że od jakiegoś czasu można je podziwiać w Q Hotel Plus Kraków.

Piękne obrazy w estetycznym wnętrzu

Dzieła pędzla Daniela del Rosal Garcii zdobią wspólną przestrzeń hotelu, ciesząc oczy naszych Gości i Pracowników, przechadzających się korytarzami obiektu. Artysta jest autorem wielu intrygujących wystaw, dlatego bardzo nam miło, że tym razem zdecydował się na ekspozycję swoich obrazów właśnie w Q Hotel Plus Kraków. Prezentuje na niej dzieła stworzone techniką malarstwa olejnego i akrylowego, będące częścią cyklu Małe przyjemności, o którym bardziej szczegółowo piszemy poniżej.

Wyjątkowa wystawa potrwa do końca czerwca. Zachęcamy do oglądania podczas pobytu w hotelu lub kolacji w restauracji Qualita, do której serdecznie zapraszamy. Wystawa jest oczywiście dostępna także dla Gości z zewnątrz. Dodatkową zachętą niech będą poniższe zdjęcia:

Kilka słów o samym artyście

Daniel del Rosal García urodził się w 1983 roku w Madrycie. To tam rozpoczął studia z zakresu sztuk pięknych. Ich ostatni rok odbył już jednak na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie mieszka od 2006 roku.

Charakterystyczny sposób malowania wyróżnia hiszpańskiego malarza na tle innych młodych artystów. Starannie dobrane kolory, przemyślana kompozycja i abstrakcyjna forma to jego znaki rozpoznawcze. Unikalny styl, jakim posługuje się malarz, sprawia, że jego obrazy na długo zapadają w pamięć oglądającym i skutecznie pobudzają ich wyobraźnię.

Artysta od kilku lat pracuje nad cyklem obrazów pod tytułem Małe przyjemności, zgłębiając znaczenie niewielkich radości w życiu codziennym. Poprzez swoją sztukę chce on prezentować czyste zadowolenie, w oderwaniu od wszelkich kontekstów. García stara się wyrazić przyjemność jako przesłanie samo w sobie, wierząc, że jego dzieła sprawiają radość ich odbiorcom.

Co ciekawe, Daniel del Rosal García oddaje się nie tylko malarstwu, ale także grafice, aktorstwu, reżyserii i scenopisarstwu.  Swoją przyszłość wiąże z Polską.

---

Zachęcamy do spaceru przez hotelowe wnętrza, wnikliwego oglądania obrazów i dzielenia się wrażeniami!

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close