Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Wynajem samochodu w podróży biznesowej - o czym należy pamiętać?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Blog
  3. Wynajem samochodu w podróży biznesowej - o czym należy pamiętać?
31 lip 2023

Wynajem samochodu w podróży biznesowej - o czym należy pamiętać?

Podróżowanie na rzecz biznesu to nieodłączny element działalności wielu firm i korporacji. Choć często korzystamy z publicznej komunikacji czy taksówek, wynajem samochodu podczas podróży służbowych staje się coraz popularniejszą opcją. Przedstawiamy kilka kluczowych aspektów, o których należy pamiętać, decydując się na ten krok.

Wynajem samochodu na podróż służbową

Wybór odpowiedniego samochodu

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest wybór odpowiedniego pojazdu. Decyzja o tym, jak samochów wynająć, powinna być związana z charakterem podróży, a także stanowiskiem osoby podróżującej. Jeżeli wyjazd jest mniej formalny i auto ma służyć głównie do praktycznego przemieszczania się, ekonomiczny i tani w eksploatacji samochód niższej klasy będzie idealny. Natomiast, gdy mamy do przewiezienia kluczową dla firmy osobę, warto postawić na samochód luksusowy, który będzie reprezentacyjny i zapewni komfort adekwatny do zajmowanego stanowiska.

Rezerwacja z wyprzedzeniem

Należy pamiętać o możliwie wczesnej rezerwacji wybranego samochodu. Wyjazdy biznesowe mogą znacznie różnić się między sobą, dlatego odpowiednie zaplanowanie jest kluczowe. Renomowane wypożyczalnie samochodów posiadają zróżnicowaną flotę, dlatego warto zapoznać się z ich ofertą i odpowiednio wcześnie zarezerwować wybrany pojazd. Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem daje pewność, że wybrane auto będzie dostępne, a usługa będzie korzystniejsza finansowo.

Koszty wynajmu i korzyści finansowe

Najem samochodu osobowego podczas wyjazdu biznesowego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Dodatkowo, wiele wypożyczalni oferuje specjalne pakiety, zniżki, czy programy lojalnościowe, które dodatkowo obniżają koszty najmu. Warto skorzystać ze sprawdzonych wypożyczalni, które dostosują swoją ofertę do konkretnej sytuacji.

Procedura wynajmu

W przypadku wynajmu krótkoterminowego procedura jest prosta i szybka. Samochód wynajęty czasowo może okazać się tańszy, niż zakup biletów na pociąg, czy opłacanie taksówek. Koszt wynajmu samochodu na dobę zaczyna się już od około 80 zł, jednak należy wliczyć w koszty podróży również paliwo.

Rozliczanie kosztów

Wynajmowane auta nie stanowią środka trwałego w firmie, ale mogą być rozliczane na zasadzie tzw. kilometrówki. Koszty związane z wynajęciem auta wliczają fakturę za samo wynajęcie, ale również inne koszty z tym związane, np. zatankowanie pojazdu, czy wykupienie dodatkowych pakietów usług.

Podsumowując, wynajem samochodu podczas podróży służbowej przynosi wiele korzyści, zarówno pod kątem komfortu i swobody podróżowania, jak i aspektów finansowych. W przypadku wyboru tej opcji, kluczowe jest dokonanie świadomego wyboru samochodu, wcześniejsza rezerwacja oraz rozważenie wszystkich kosztów.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij