Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Wycieczka do Krakowa – jak najłatwiej ją zorganizować?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Wycieczka do Krakowa – jak najłatwiej ją zorganizować?
19 wrz 2022

Wycieczka do Krakowa – jak najłatwiej ją zorganizować?

Kraków to miasto przyciągające wycieczkowiczów z Polski oraz z zagranicy. Wycieczka do Krakowa powinna być jednak dobrze zaplanowana, jest to bowiem miejsce, które bardzo trudno zwiedzić w trakcie zaledwie kilku dni. Jak więc stworzyć plan takiej wyprawy? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Plan jednodniowej wycieczki po Krakowie

Wiele grup - głównie ze względu na oszczędność - decyduje się na to, aby na zwiedzanie przeznaczyć tylko jeden dzień. Oczywiście jest to możliwe, choć czas ten będzie bardzo intensywny, zwłaszcza gdy zależy nam na tym, aby zobaczyć najciekawsze miejsca. W takiej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • czas dojazdu do Krakowa, także w wariancie mniej optymistycznym, czyli z korkami i innymi opóźnieniami,
  • punkty, które koniecznie chcemy zwiedzić oraz to, jak daleko są one od siebie oddalone. W przypadku wycieczki do Krakowa zazwyczaj są to takie miejsca jak Kopiec Kościuszki, Sukiennice, Rynek Główny oraz Zamek Królewski na Wawelu. Przy tak krótkiej wyprawie ważne jest więc oszacowanie, ile czasu możemy przeznaczyć na każdy z tych punktów oraz czy pozwoli nam on na dokładne ich poznanie,
  • czas na posiłek lub posiłki, zwłaszcza jeśli wycieczka do Krakowa organizowana jest dla większej grupy,
  • czas wolny, przede wszystkim na swobodniejsze zwiedzanie, robienie zdjęć, a także zakup pamiątek.

Plan wycieczki po Krakowie powinien zakładać też możliwości fizyczne danej grupy. W przypadku dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz seniorów rozkład dnia nie powinien być więc nazbyt męczący.

Opis kilkudniowej wycieczki po Krakowie

Kilka dni daje nam zdecydowanie większe możliwości, jeśli chodzi o eksplorowanie tego miasta. Bardzo ważnym punktem na liście jest wybranie komfortowej bazy hotelowej. Świetnie sprawdzi się hotel w centrum Krakowa, który będzie idealną bazą wypadową do zwiedzania. Ponownie jednak pewne kwestie warto zaplanować wcześniej tak, jak w przypadku wycieczki jednodniowej, a także pozostawić większy bufor czasowy na luźniejsze aktywności, w tym te nieobejmujące zwiedzania.

Plan wyjazdu do Krakowa na kilka dni powinien obejmować miejsca, które koniecznie chcemy zobaczyć oraz te, które są na „liście rezerwowej”. Warto określić także przybliżony czas na eksplorację konkretnych lokalizacji, który pozwoli nam na ich lepsze poznanie, ale bez nazbyt dużego pośpiechu.

Kraków to także absolutnie wyjątkowa baza gastronomiczna, pozwalająca zasmakować doskonałej kuchni polskiej, ale także wariacji na temat kuchni z całego świata. Plan wycieczki zdecydowanie powinien więc obejmować odwiedzanie różnych restauracji, których w mieście jest wiele. Krakowski Kazimierz to jedno z głównych miejsc, do których należy udać się w tym celu, baza restauracyjna jest bowiem w tym rejonie bardzo bogata. Doskonałe restauracje można znaleźć też w okolicach Rynku Głównego, który także powinien być celem wycieczki po tym mieście.

Planowanie dojazdu

Aby jeszcze lepiej eksplorować to miasto, najlepiej korzystać z różnych form transportu. Doskonałym wyborem są oczywiście środki komunikacji zbiorowej, do których bilety można zakupić na 48 godzin i 72 godziny, a także na 7 dni. To doskonałe rozwiązanie dla osób pozostających w mieście przez kilka dni, które chcą zwiedzać intensywnie, ale bez przepłacania.

Latem dobrym wyborem będą też hulajnogi, idealne zwłaszcza dla podróżujących w gronie znajomych lub z najbliższą osobą.

Z naszego bloga dowiesz się również, co robić w Krakowie zimą.


Jak widać wycieczki do Krakowa można organizować łatwiej, przede wszystkim dzięki dokładniejszemu określeniu swoich potrzeb oraz tego, jakie miejsca chce się zobaczyć. Więcej praktycznych wskazówek na temat tego miasta oraz jego atrakcji znajdziesz na naszym blogu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij