Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Kraków na weekend - 5 miejsc, które trzeba zobaczyć w 2 dni

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Kraków na weekend - 5 miejsc, które trzeba zobaczyć w 2 dni
08 lut 2022

Kraków na weekend - 5 miejsc, które trzeba zobaczyć w 2 dni

Dla wszystkich aktywnych i ciekawych świata osób nie ma lepszego pomysłu na spędzenie wolnego weekendu niż wycieczka krajoznawcza. Polskie miasta oferują cały szereg wartych obejrzenia miejsc, idealnych na zagospodarowanie czasu podczas dwóch dni podróży. Jednym z nich jest Kraków, idealny na weekend.

Idealny wybór, czyli Kraków na weekend

Kraków to wręcz idealne miejsce na szybki wypad na weekend. Wszystko dzięki licznym atrakcjom, które można w nim zobaczyć. Których z nich po prostu nie można pominąć?

1 # Stare Miasto i Rynek Główny

Podczas wyjazdu do Krakowa na weekend, Rynek Główny to obowiązkowe miejsce, które może z powodzeniem stanowić punkt odniesienia dla całej wycieczki. Jest to jeden z największych rynków w Europie, który zachwyci nas szeregiem klimatycznych restauracji, kawiarni i kolorowych sklepików. Romantyczny nastrój sprawi, że zostaniemy tu na dłużej - choćby po to, aby wsłuchać się w krakowski hejnał bądź muzykę ulicznych grajków. Łatwo stracić tu rachubę czasu, więc pamiętajmy o tym, że na zwiedzanie mamy tylko dwa dni!

2 # Podziemia Rynku

Jeśli wydaje nam się, że na Rynku Głównym widzieliśmy już wszystko, udajmy się do jego wersji podziemnej. Unikatowe w skali światowej muzeum przeniesie nas w czasie i zabierze w podróż "Śladami europejskiej tożsamości Krakowa". W parku archeologicznym swoje tajemnice odkryje przed nami średniowieczne, tętniące życiem miasto.

3 # Zamek Królewski na Wawelu oraz Smok Wawelski

Zamek Królewski na Wawelu to obiekt jedyny w swoim rodzaju, zarówno pod względem architektonicznym, jak i kulturowym. To tu otworzą się przed nami bramy historii z kryptami znanych polskich osobistości, dzwonem Zygmunta, przepięknymi dziedzińcami, komnatami i krużgankami. Po dłuższej wycieczce po Zamku nie zapomnijmy odwiedzić Smoka Wawelskiego, który czeka nad samą Wisłą u podnóży budynku.

4 # Muzeum Lotnictwa Polskiego

Atrakcje w Krakowie na weekend? To nie koniec! Muzeum Lotnictwa Polskiego to nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów, zachwycająca ogromną ilością eksponatów. Zobaczymy tu m.in. wyposażenie pilotów polskiego lotnictwa na przestrzeni lat czy wystawy tematyczne poświęcone Układowi Warszawskiemu oraz lotnictwu I wojny światowej. Muzeum będzie ciekawą alternatywą dla tradycyjnego zwiedzania.

5 # Fabryka Schindlera

Zgodnie z opinią odwiedzających, Fabryka Schindlera na mapie Krakowa to miejsce obowiązkowe. W budynku starej fabryki wyrobów emaliowanych stworzono Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, obejmujące ekspozycję poświęconą niemieckiej okupacji miasta w czasach II wojny światowej.

- - - - -

Mówi się, że nawet mieszkając w danym mieście potrzeba mnóstwa czasu, aby poznać w nim każdy kąt. Mimo to krótkie wycieczki weekendowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród wszystkich aktywnych podróżników. Pozwalają poznać najważniejsze miejsca i poczuć klimat danego miasta. Zapraszamy na weekendowy pobyt w Krakowie! ☺

- - - - - 

Szukasz wygodnego noclegu na weekend w Krakowie? Czekamy na Ciebie w aż dwóch hotelach:

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij