Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Poznaj okolice Krakowa. 5 miejsc, którymi się zachwycisz

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Poznaj okolice Krakowa. 5 miejsc, którymi się zachwycisz
26 wrz 2018

Poznaj okolice Krakowa. 5 miejsc, którymi się zachwycisz

Kraków większości z nas kojarzy się z Rynkiem Głównym, Sukiennicami czy Wawelem. Wycieczki po tym pięknym mieście kończymy zazwyczaj na Kazimierzu, co sprawia, że możemy nie docenić w pełni uroku grodu Kraka. Warto czasem zboczyć z wytoczonych przez turystów szlaków i dotrzeć na obrzeża czy w okolice Krakowa, które są równie interesujące co Stare Miasto. Poniżej znajdziesz listę godnych uwagi miejsc, które warto odwiedzić, będąc w Małopolsce.

Co zwiedzić w okolicach Krakowa?

1. Tyniec

Tyniec to dawna wieś, a obecnie dzielnica Krakowa. Znajduje się ona w zachodniej części miasta, na prawym brzegu Wisły. Miejscowość słynie zwłaszcza z Opactwa Benedyktynów, które jest jednym z najstarszych istniejących klasztorów w Polsce. Położone na wapiennej skale nad Wisłą od setek lat cieszy oczy krakowian i podróżnych. Stosunkowo bliska odległość od centrum miasta sprawia, że do Tyńca można się dostać na rowerze lub nawet pieszo. W okresie letnim można pokusić się o nieco mniej popularny środek transportu i wybrać się na wycieczkę do Opactwa Krakowskim Tramwajem Wodnym.

2. Ojców

Gdzie jechać w okolice Krakowa? Ojców to niewielka wieś mieszcząca się około 20 km od Krakowa, więc można do niej dotrzeć nawet na rowerze. Jej największą atrakcją jest Ojcowski Park Narodowy, w którym znajduje się wiele godnych uwagi zabytków. Jego najbardziej rozpoznawalnym elementem jest zbudowana z twardych wapieni skalistych i wysoka aż na 25 m Maczuga Herkulesa. Możemy tu zobaczyć także między innymi ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego z XIV wieku oraz fragmenty mostu i murów obronnych. Znajdują się tam również Jaskinie: Ciemna i Łokietka, które wywołują na turystach naprawdę ogromne wrażenie. Ojcowski Park Narodowy to idealna propozycja dla wszystkich miłośników historii i przyrody - w dodatku rzut beretem od Krakowa!

3. Wieliczka

O Kopalni Soli w Wieliczce słyszał prawdopodobnie każdy Polak – to najstarsze tego typu miejsce w naszym kraju,  interesujące nie tylko ze względu na swoją imponującą historię, ale także wyjątkowy wygląd. Kaplica Świętej Kingi z solnymi rzeźbami i pięknymi korytarzami od wielu lat zachwyca podróżnych z całego świata. Miejsce jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze stolicy Małopolski do Wieliczki można się dostać nawet komunikacją miejską – miejscowość jest ulokowana w odległości około 10 km od centrum Krakowa.

4. Niepołomice

Piękny niepołomicki zamek jest powodem do dumy nie tylko dla niepołomiczan, ale także krakowian, którzy chętnie odwiedzają to niewielkie miasto. Budowla, nazywana drugim Wawelem, została wzniesiona z polecenia Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Zamek ostatnimi laty odrestaurowano
i dziś prezentuje się naprawdę imponująco. Niepołomice znajdują się około 30 km od centrum Krakowa, więc bez problemu można się tam dostać własnym samochodem.

5. Lanckorona

Kraków okolice - co zwiedzić? Lanckorona to malownicza wieś położona około 30 km na południe od grodu Kraka. Miejscowość zachwyca swoją unikalną zabudową, która powstała w XIX wieku. Staromodne domki rozmieszczone wokół lanckorońskiego rynku tworzą we wiosce niepowtarzalny klimat i przyciągają wielu zaciekawionych turystów z całej Polski.

---

Małopolska jest piękna - atrakcje opisane w powyższym artykule są tego najlepszym potwierdzeniem. Kraków to świetna baza wypadowa do odkrywania tych zachwycających zakątków, a po dniu pełnym wrażeń zapraszamy na nocleg do naszego hotelu, Q Hotel Kraków i śniadanie w jednej z naszych restauracji!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij