Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Impreza służbowa – gdzie i jak ją zorganizować?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Impreza służbowa – gdzie i jak ją zorganizować?
17 lis 2022

Impreza służbowa – gdzie i jak ją zorganizować?

Zorganizowanie imprezy służbowej może być prawdziwym wyzwaniem – w szczególności wtedy, gdy planowane jest duże przyjęcie. Jubileusz firmy, finalizacja dużego kontraktu, a może świąteczny poczęstunek dla pracowników, kontrahentów lub klientów? Niezależnie od okazji, najważniejszą decyzją jest wybór odpowiedniego miejsca. Gdzie zorganizować imprezę służbową? Jak się zabrać za realizację tego zadania? Dziś odpowiadamy na te pytania!

Organizacja imprezy służbowej

Urządzając imprezę służbową, musimy rozważyć kilka ważnych kwestii. Niezależnie od okazji, z jakiej przyjęcie zostanie wyprawione, będziemy musieli zastanowić się przede wszystkim nad tym, ile osób będzie w nim uczestniczyło oraz czy uwzględniamy także osoby towarzyszące, np. współmałżonków. Po dokładnym określeniu liczby uczestników musimy zarezerwować dokładnie taką ilość miejsc w lokalu, w którym chcemy zorganizować imprezę. Należy również czym prędzej wysłać zaproszenia, dlatego decyzję o wyborze miejsca trzeba będzie podjąć jak najszybciej.

Miejsce organizacji przyjęcia jest bardzo ważne, choć czasem jego wybór może stanowić również wyzwanie. Jeśli zależy nam wyłącznie na skromnym, niewielkim przyjęciu, zdecydowanie wystarczy nam sala konferencyjna znajdująca się w obrębie naszej firmy. Jeżeli jednak w grę wchodzi duża impreza służbowa – w hotelu będzie nam zdecydowanie wygodniej oraz łatwiej. Dlaczego?

Hotele – szczególnie te o profilu biznesowym – są dostosowane do organizacji tego rodzaju wydarzeń, niezależnie od ich wielkości, czy też liczby uczestników. Zaplecze gastronomiczne pozwala na przygotowanie przyjęcia zarówno w hotelowej restauracji, jak i również większej sali konferencyjnej, w której wygodnie pomieszczą się wszyscy goście.

Jeżeli zatem decydujemy się nad tym, gdzie impreza służbowa powinna się odbyć, hotel będzie najlepszym wyborem.

Lokalizacja ustalona, zatem pora na rozesłanie zaproszeń i ustalenie menu oraz planu przebiegu imprezy.

Czytaj także: Wyjazd służbowy - jak go zorganizować?

Impreza służbowa w hotelu

Pomieszczenia w hotelach biznesowych typu sale konferencyjne, mogą zostać przystosowane zarówno do dużych wystąpień, jak i prezentacji i stanowią idealne miejsce na organizację imprezy służbowej. W zależności od okazji, z jakiej wydajemy przyjęcie, możemy nawet wyprawić je zarówno w sali konferencyjnej, jak i hotelowej restauracji. Warto wówczas zaplanować podzielenie przebiegu imprezy na dwie części – pierwszą z nich może być np. przemówienie (jedno lub kilka) wraz z prezentacją, podziękowaniami, czy też wręczeniem dyplomów bądź nagród. W drugiej części możemy zaprosić wszystkich gości do restauracji na wykwintny obiad, kolację lub wystawny bankiet.

W zależności od okoliczności, jeżeli zorganizujemy imprezę służbową w hotelu, możemy zapewnić wszystkim gościom również wygodny nocleg bezpośrednio w tym samym budynku, w którym odbyło się przyjęcie. W ten sposób zyskamy dodatkowo w oczach gości wizerunek profesjonalnej firmy, która potrafi zadbać o wszystkie detale.

Profesjonalizmem cechują się również hotele Q Hotels, cieszące się popularnością wśród gości biznesowych. Jest to znakomite miejsce do zorganizowania imprezy służbowej. Przykładem może być Q Hotel Plus we Wrocławiu, który dysponuje powierzchnią gastronomiczną liczącą ponad 250 m², składającą się z restauracji Questa, a także Lobby Baru. Znakomity szef kuchni realizujący zamówienia gości (zarówno catering, poczęstunki, jak też dania restauracyjne) trafia nawet w wybredne i oryginalne gusta uczestników imprez służbowych (i nie tylko).

Ogromnym atutem jest również lokalizacja – wszystkie hotele Q Hotel położone są w miejscach sąsiadujących bezpośrednio z ważnymi biznesowo punktami, a dojazd do nich nie stanowi najmniejszej trudności. Obiekty znajdują się we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Gdańsku.

Sprawdź ofertę sieci Q Hotel:

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij