Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Co zwiedzać w Bochni? Najciekawsze atrakcje

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Co zwiedzać w Bochni? Najciekawsze atrakcje
18 sie 2022

Co zwiedzać w Bochni? Najciekawsze atrakcje

Bochnia to miasto, które mieści się w południowej części Polski, a dokładniej w województwie małopolskim. Powiat bocheński znajduje się zaledwie 40 kilometrów od stolicy Małopolski, czyli Krakowa. Pomimo niewielkiej powierzchni, miasto to, a także jego okolice, ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, i atrakcji turystycznych dla dzieci oraz dorosłych. Jakie atrakcje Bochnia i okolice mają do zaoferowania? Zobacz, co warto zobaczyć!

Co warto zobaczyć w Bochni? Atrakcje i ciekawe miejsca

Bochnia, choć jest to niewielkie miasto, to ma jednak sporo ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Z uwagi na fakt, że jest to jedno z najstarszych miast, jest tutaj wiele wspaniałych miejsc. Jakie atrakcje Bochnia ma do zaoferowania?

Kopalnia Soli Bochnia

Najpopularniejsza atrakcja w Bochni to zdecydowanie Kopalnia Soli. Stanowi ona polski pomnik historii, a w 2013 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Aktualnie prace w kopalni się nie odbywają, jednak istnieje możliwość zwiedzania tego ciekawego miejsca. Podziemne ekspozycje, przeprawy łodzią, komora Ważyn czy pobyt nocny to tylko część ze sposobów na zwiedzanie kopalni. To wspaniała atrakcja turystyczna dla całych rodzin.

Rynek w Bochni

Rynek w Bochni to komunikacyjne centrum miasta, na którego płycie można znaleźć pomnik króla Kazimierza Wielkiego. Otoczony jest on wspaniałymi budynkami, z których aż osiem wpisanych jest do rejestrowego zabytku. To punkt obowiązkowy podczas wycieczki do Bochni. Na rynku znajduje się także fontanna multimedialna, której pokazy są zachwycające. Odbywają się one głównie w okresie letnim, w godzinach wieczornych.

Muzeum Motyli Arthropoda

Osoby, które cenią sobie możliwość spędzenia wolnego czasu w muzeum, będą zachwycone miejscem, jakim jest Muzeum Motyli Arthropoda. Znajduje się tam około 5 tysięcy motyli z całego świata. Koloraowe okazy dziennych i nocnych gatunków motyli, a także różnorodne stawonogi zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeżeli interesują Cię ciekawe miejsca w Bochni, to warto wybrać się do tego oryginalnego muzeum.

Tężnia solankowa

Bochnia to miasto soli, dlatego kolejnym punktem na mapie atrakcji turystycznych jest Tężnia solankowa. Stanowi ona nie tylko zwykłą atrakcję, ale i również miejsce, w którym można oczyścić swój organizm poprzez inhalacje. Korzystnie wpływają one na zdrowie, a jej walory docenia wiele osób.

Atrakcje dla dzieci w okolicach Bochni

Dzieci zwykle wolą inne atrakcje, niż dorośli, dlatego też obiekty turystyczne dla najmłodszych powinny być szczególnie interesujące. Jakie atrakcje dla dzieci w okolicach Bochni koniecznie trzeba zobaczyć?

Pasieka u Kiejdów

W okolicach Bochni, a konkretnie w Chodenicach nad Rabą znajduje się Gospodarstwo Pasieczne “u Kiejdów”. To jedno z ciekawszych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć z dziećmi. Możliwe jest tam spróbowanie różnych gatunków miodu, a także obejrzenie tradycyjnego sprzętu pszczelarskiego.

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek

Dzieci mają bardzo duże nakłady energii, które mogą spożytkować w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek. Oferta tego miejsca jest niezwykle szeroka, a najmłodsi mogą wybrać się na jazdę konną, pole do mini-golfa, czy też tor do jazdy quadami lub gokartami. Bochnia i okolice mają do zaoferowania przeróżne atrakcje turystyczne!

Gdzie na spacer w okolicach Bochni?

Osoby, które cenią sobie spacery, koniecznie powinny wybrać się Szlakiem Architektury Drewnianej lub Rowerowym Szlakiem Solnym. To kolejne atrakcje Bochni, które spodobają się i dzieciom i dorosłym. 
Bochnia to jedno z ciekawszych miejsc małopolski. Znajduje się niedaleko od stolicy województwa, czyli Krakowa. Miasto to stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania tej części kraju dzięki atrakcyjnej infrastrukturze hotelowej i turystycznej. Sprawdź ofertę pakietów pobytowych w krakowskich obiektach sieci Q Hotel!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij