Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Małopolska z dzieckiem. Co warto zobaczyć?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Małopolska z dzieckiem. Co warto zobaczyć?
15 lip 2022

Małopolska z dzieckiem. Co warto zobaczyć?

Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? Małopolska jeszcze nieraz Cię zaskoczy! W tym artykule przygotowaliśmy listę miejsc, które warto odwiedzić całą rodziną, by wypocząć aktywnie i w pobliżu natury.

Małopolska dla dzieci, które kochają zwierzęta

Krakowskie ZOO

Ogród Zoologiczny w Krakowie jest położony w naprawdę urokliwej okolicy (Lasek Wolski czy Kopiec Piłsudskiego aż proszą się o długi spacer!), a do tego łatwo do niego dojechać samochodem oraz komunikacją miejską (autobus 134) - prosto na wygodny parking przed wejściem. W ZOO dzieci mogą podziwiać przeróżne gatunki dzikich zwierząt, a jeśli przyjdziecie o odpowiedniej porze, może uda Wam się trafić na porę karmienia.

Wskazówka: Krakowskie ZOO jest na tyle duże, że to atrakcja na długie godziny, a często (szczególnie jeśli wliczy się przerwy) nawet na cały dzień.

Mini ZOO - w Inwałdzie, Tarnowie czy Stryszawie

Twoje dzieci uwielbiają zwierzęta i wiesz, że ucieszyłby je widok owiec, kóz, koni, kucyków, baranów, osiołków czy lam? Wiele miejscowości w Małopolsce ma swoje lokalne mini ZOO, w których zobaczysz takie zwierzęta hodowlane - i nie tylko. Na przykład inwałdzkie mini ZOO to także niezliczone gatunki ptaków (zarówno domowych, jak i dzikich), takich jak dzikie kaczki, emu czy papużki.

Hodowle alpak

Jesteśmy przekonani, że Twoje dzieci zakochają się w puchatych alpakach od pierwszego wejrzenia. A co jeśli powiemy Ci, że możecie nie tylko je pooglądać, lecz także zabrać na spacer? W Małopolsce funkcjonuje wiele hodowli alpak, które funkcjonują w formie agroturystyki. Wśród nich warto wymienić chociażby hodowlę Coniraya w Sieborowicach czy Happy Alpaca w Lachowicach. Piknik na pastwisku alpak, wspólny spacer i edukacja dla dzieci dotycząca zachowania, pielęgnacji czy hodowli tych wyjątkowych zwierząt to idealny pomysł na weekend.

Terrarium w Nowym Sączu

W Nowym Sączu znajduje się Gadziarnia, czyli Terrarium miejskie. W dwóch salach ekspozycyjnych znajdują się przeróżne nietypowe zwierzęta: egzotyczne węże, pająki, skorpiony, żółwie czy ryby.

Szkółki jazdy konnej

W Małopolsce nie brakuje świetnych szkółek jeździeckich, które przyjmą na jazdy lub oprowadzanie dzieci w niemal każdym wieku. Stadniny znajdziemy zarówno w pobliżu większych miast, jak i na niewielkich wsiach. Zobaczcie na przykład:

  • szkółkę jazdy konnej Hucuł w Myślenicach;
  • stadninę koni huculskich w Nielepicach;
  • stadninę Podskalany w Tomaszowicach;
  • stajnię terenowo-rajdową w Nowym Sączu;
  • Górski Ośrodek Jeździecki w Bukowinie Tatrzańskiej;
  • stajnię w Paczółtowicach;
  • stadninę w Rzeszotarach;
  • stadninę koni Kopytko w Czernichowie.

Małopolska z dzieckiem - blisko natury, ale wciąż aktywnie

Ojcowski Park Narodowy

Ten wyjątkowy park niedaleko Krakowa to skarbnica pięknych widoków, stosunkowo prostych, a przy tym urokliwych szlaków turystycznych, unikalnych formacji skalnych (przyjrzyjcie się chociażby Maczudze Herkulesa!) i zabytków lokalnej architektury takich jak zamek Pieskowa Skała. Łatwo dojechać tu z Krakowa busami, autobusami podmiejskimi, a także samochodem (przy wejściach do parku znajdują się płatne parkingi).

Podkrakowskie dolinki jurajskie

Położone na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej doliny to idealne miejsce na wyjazd z dziećmi oraz jednodniowy wypad za miasto. Dolina Kobylańska, Będkowska, Kluczwody czy Racławki to tylko kilka przykładów dolinek, które czekają na Ciebie na małopolskich szlakach.

Spływy kajakowe Dunajcem czy Białką

Wiedzieliście, że wiosną - kiedy w Tatrach topnieje śnieg - można wybrać się na spływ jedyną górską rzeką o charakterze alpejskim w Polsce? Mowa o Białce, rzece, której źródło znajduje się w Tatrach Wysokich. Na bezpieczne spływy kajakiem można wybrać się całą rodziną, a jeśli wolicie coś spokojniejszego - wolniejsza rzeka Dunaj czeka cały rok.

 

Planujesz wypad do Krakowa? Sprawdź nasz pakiety pobytowe!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij