Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

7 propozycji, co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 7 propozycji, co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu?
31 mar 2022

7 propozycji, co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu?

Wybierasz się do Wrocławia z dziećmi i zastanawiasz się, ile miasta zdążycie zwiedzić? Co warto zobaczyć całą rodziną, a co będzie dla dzieci za nudne? Przygotowaliśmy dla Was cały poradnik, dzięki któremu jedno z najpiękniejszych (i najciekawszych!) miast Polski przestanie mieć przed Wami tajemnice.

Co zwiedzić z dziećmi we wrocławiu

Od czego zależy, co warto zobaczyć? 

Na wybór punktów do odwiedzenia na mapie Wrocławia wpływają przede wszystkim preferencje Twojej rodziny, a w szczególności dzieci.

  • Czy lubią, kiedy mnóstwo się dzieje, czy jednak wolą więcej przestrzeni w planie dnia? 
  • Wolą dużo chodzić czy przemieszczać się samochodem/transportem publicznym?
  • W jakim są wieku? 
  • Czy interesuje je historia i sztuka, czy jednak każdy dzień musisz mocno urozmaicić w miejsca, w których będą mogły się wyszaleć i zwyczajnie, dziecięco wybawić? 
  • W jakim miesiącu wybierasz się do Wrocławia i jaka będzie pogoda? 

Pamiętaj też, aby zabrać ze sobą wygodny wózek spacerowy lub chustę dla mniejszych dzieci - dzięki temu unikniesz szybkiego zmęczenia w trakcie zwiedzania. 

Czytaj także: 6 pomysłów na wakacyjny pobyt z dzieckiem w Gdańsku

7 pomysłów na dzień we Wrocławiu

Hydropolis

Czy tajemniczo brzmiące muzeum wody może być dla dzieci ciekawe? Oczywiście! Hydropolis to multimedialna wystawa poświęcona wodzie: jej właściwościom, roli w życiu człowieka (oraz historii cywilizacji) i Ziemi. Choć sama wystawa mieści się w XIX-wiecznym zbiorniku, to sposób, w jaki jest zaprojektowana, świetnie odpowiada na potrzeby dzieci XXI wieku. Maluchy mogą tu z pomocą rozmaitych multimediów podróżować w głąb oceanu, zobaczyć morskie zwierzęta, poznać historię wodociągów i na własne oczy zobaczyć urządzenia hydrotechniczne.

Park Trampolin GOjump

Które maluchy nie kochają skakać? Jeden z największych parków trampolin w Polsce znajduje się właśnie we Wrocławiu. To całe 3500 metrów kwadratowych niezapomnianych atrakcji - trampolin, basenów z gąbkami, zjeżdżalni czy torów przeszkód.

Powietrzne Miasto GOair

Jeśli park trampolin już nie brzmi tak niezwykle dla Twoich podopiecznych, poczekaj, aż usłyszą o powietrznym mieście! 20 dmuchanych atrakcji (zjeżdżalnie, tory przeszkód, tunele) na powierzchni 1500 metrów kwadratowych czeka na maluchy cały tydzień. znajduje się 20 różnych dmuchanych atrakcji. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci. Na maluchy między 6. miesiącem a 4. rokiem życia czeka osobna arena, oddzielona od głównej strefy zabaw.

Szlakiem wrocławskich krasnali

Z czego słynie Wrocław? Z krasnali! W całym mieście można znaleźć prawie 400 niezwykłych rzeźb. Jeśli lubicie spacery, możecie udać się na wycieczkę szlakiem krasnali, poznać ich historię i odwiedzić Papę Krasnala, Pracza Odrzańskiego czy Szermierza. Jeśli chcecie przy okazji zdobyć mnóstwo wiedzy, w punktach informacji turystycznej na Rynku oraz w punkcie Krasnal Info znajdziecie mapki z ciekawostkami i wyznaczonymi krasnalowymi trasami. Dla bardziej zdigitalizowanych polecamy aplikację na smartfony.

Wrocławskie ZOO

Co to za wycieczka bez zwierzaków? We wrocławskim ZOO znajdziecie takie miejsca jak afrykarium czy ptakarium, a także zakątki z najbardziej egzotycznymi gatunkami zwierząt lądowych. Najlepszą atrakcją dla maluchów jest często mini ZOO, którego i tutaj nie zabraknie - dzieci z powodzeniem pogłaskają i nakarmią kucyki, osiołki czy kozy.

Czytaj także: Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek to fantastyczne miejsce dla wszystkich dzieci, które uwielbiają bajki i piękne historie. Często można tu przyjść na spektakle popularnych baśni (takich jak Calineczka czy Czerwony Kapturek), a nawet na specjalne inscenizacje dla najmłodszych dzieci. A jeśli lubicie być blisko natury, po spektaklu możecie wybrać się do Ogrodu Staromiejskiego.

Hala Stulecia

W Hali Stulecia znajduje się interaktywna wystawa, na której dzieci mogą korzystać z gogli VR i innych nowoczesnych sprzętów, aby poznać dzieje Wrocławia oraz samej Hali - niezwykła podróż przez architekturę i historię. Jesteśmy pewni, że skorzysta z niej cała rodzina!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij