Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

7 propozycji, co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu?

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 7 propozycji, co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu?
31 Mar 2022

7 propozycji, co zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu?

Wybierasz się do Wrocławia z dziećmi i zastanawiasz się, ile miasta zdążycie zwiedzić? Co warto zobaczyć całą rodziną, a co będzie dla dzieci za nudne? Przygotowaliśmy dla Was cały poradnik, dzięki któremu jedno z najpiękniejszych (i najciekawszych!) miast Polski przestanie mieć przed Wami tajemnice.

Co zwiedzić z dziećmi we wrocławiu

Od czego zależy, co warto zobaczyć? 

Na wybór punktów do odwiedzenia na mapie Wrocławia wpływają przede wszystkim preferencje Twojej rodziny, a w szczególności dzieci.

  • Czy lubią, kiedy mnóstwo się dzieje, czy jednak wolą więcej przestrzeni w planie dnia? 
  • Wolą dużo chodzić czy przemieszczać się samochodem/transportem publicznym?
  • W jakim są wieku? 
  • Czy interesuje je historia i sztuka, czy jednak każdy dzień musisz mocno urozmaicić w miejsca, w których będą mogły się wyszaleć i zwyczajnie, dziecięco wybawić? 
  • W jakim miesiącu wybierasz się do Wrocławia i jaka będzie pogoda? 

Pamiętaj też, aby zabrać ze sobą wygodny wózek spacerowy lub chustę dla mniejszych dzieci - dzięki temu unikniesz szybkiego zmęczenia w trakcie zwiedzania. 

Czytaj także: 6 pomysłów na wakacyjny pobyt z dzieckiem w Gdańsku

7 pomysłów na dzień we Wrocławiu

Hydropolis

Czy tajemniczo brzmiące muzeum wody może być dla dzieci ciekawe? Oczywiście! Hydropolis to multimedialna wystawa poświęcona wodzie: jej właściwościom, roli w życiu człowieka (oraz historii cywilizacji) i Ziemi. Choć sama wystawa mieści się w XIX-wiecznym zbiorniku, to sposób, w jaki jest zaprojektowana, świetnie odpowiada na potrzeby dzieci XXI wieku. Maluchy mogą tu z pomocą rozmaitych multimediów podróżować w głąb oceanu, zobaczyć morskie zwierzęta, poznać historię wodociągów i na własne oczy zobaczyć urządzenia hydrotechniczne.

Park Trampolin GOjump

Które maluchy nie kochają skakać? Jeden z największych parków trampolin w Polsce znajduje się właśnie we Wrocławiu. To całe 3500 metrów kwadratowych niezapomnianych atrakcji - trampolin, basenów z gąbkami, zjeżdżalni czy torów przeszkód.

Powietrzne Miasto GOair

Jeśli park trampolin już nie brzmi tak niezwykle dla Twoich podopiecznych, poczekaj, aż usłyszą o powietrznym mieście! 20 dmuchanych atrakcji (zjeżdżalnie, tory przeszkód, tunele) na powierzchni 1500 metrów kwadratowych czeka na maluchy cały tydzień. znajduje się 20 różnych dmuchanych atrakcji. Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych dzieci. Na maluchy między 6. miesiącem a 4. rokiem życia czeka osobna arena, oddzielona od głównej strefy zabaw.

Szlakiem wrocławskich krasnali

Z czego słynie Wrocław? Z krasnali! W całym mieście można znaleźć prawie 400 niezwykłych rzeźb. Jeśli lubicie spacery, możecie udać się na wycieczkę szlakiem krasnali, poznać ich historię i odwiedzić Papę Krasnala, Pracza Odrzańskiego czy Szermierza. Jeśli chcecie przy okazji zdobyć mnóstwo wiedzy, w punktach informacji turystycznej na Rynku oraz w punkcie Krasnal Info znajdziecie mapki z ciekawostkami i wyznaczonymi krasnalowymi trasami. Dla bardziej zdigitalizowanych polecamy aplikację na smartfony.

Wrocławskie ZOO

Co to za wycieczka bez zwierzaków? We wrocławskim ZOO znajdziecie takie miejsca jak afrykarium czy ptakarium, a także zakątki z najbardziej egzotycznymi gatunkami zwierząt lądowych. Najlepszą atrakcją dla maluchów jest często mini ZOO, którego i tutaj nie zabraknie - dzieci z powodzeniem pogłaskają i nakarmią kucyki, osiołki czy kozy.

Czytaj także: Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek to fantastyczne miejsce dla wszystkich dzieci, które uwielbiają bajki i piękne historie. Często można tu przyjść na spektakle popularnych baśni (takich jak Calineczka czy Czerwony Kapturek), a nawet na specjalne inscenizacje dla najmłodszych dzieci. A jeśli lubicie być blisko natury, po spektaklu możecie wybrać się do Ogrodu Staromiejskiego.

Hala Stulecia

W Hali Stulecia znajduje się interaktywna wystawa, na której dzieci mogą korzystać z gogli VR i innych nowoczesnych sprzętów, aby poznać dzieje Wrocławia oraz samej Hali - niezwykła podróż przez architekturę i historię. Jesteśmy pewni, że skorzysta z niej cała rodzina!

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close