Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

6 pomysłów na wakacyjny pobyt z dzieckiem w Gdańsku

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 6 pomysłów na wakacyjny pobyt z dzieckiem w Gdańsku
13 lip 2018

6 pomysłów na wakacyjny pobyt z dzieckiem w Gdańsku

Wybierasz się na wakacje z dzieckiem do Gdańska i boisz się, że zbyt długie siedzenie na plaży szybko się mu znudzi? A może bardziej niż tego obawiasz się, że brzydka pogoda pokrzyżuje Wam plany? Choć Gdańsk często kojarzony jest z morzem i plażami, to dzięki dużej różnorodności atrakcji spędzisz tu fajnie czas niezależnie od pogody, a najmłodsi turyści nigdy nie będą się tu nudzić. Mamy dla Ciebie kilka propozycji, jak aktywnie i interesująco spędzić czas z dzieckiem w Gdańsku.

#1 Centrum Hewelianum

To park naukowy, którego patronem jest słynny astronom Jan Heweliusz. Mieści się on w zabytkowych obiektach pruskich fortów obronnych z XIX wieku, a wystawy multimedialne, jakie można tu zobaczyć prezentują wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, techniki i historii. Dużym powodzeniem cieszą się też warsztaty edukacyjne z użyciem nowoczesnych technologii. Chyba nie ma dziecka, które nie bawiłoby się tu dobrze, więc zarezerwujcie sobie kilka godzin, by wszystko dokładnie obejrzeć.

#2 Stare Miasto

Czy można być w Gdańsku i nie zobaczyć Neptuna czy Żurawia lub nie pospacerować uroczą Mariacką? To punkty, które spodobają się każdemu małemu turyście. Jeśli będziecie mieli na tyle sił, idźcie do Muzeum Bursztynu lub posłuchać carillonu w kościele Św. Katarzyny. Pamiętajcie też o fontannach, które będą świetną ochłodą w upalny dzień.

#3 Punkty widokowe

Lubicie się wspinać? Koniecznie wejdźcie na jeden z punktów widokowych Gdańska. Możecie udać się na wieżę Ratusza, która ma wysokość około 50 m lub wejść na wieżę Kościoła Mariackiego. Taras widokowy znajduje się na wysokości prawie 80 m. Bardzo fajnym punktem widokowym jest też Góra Gradowa.

#4 Rejs statkiem

Jednym z gdańskich klasyków jest rejs Motławą na Westerplatte. Pięknie wygląda Stare Miasto od strony rzeki, niesamowite wrażenie na maluchach robi też stocznia, statki i dźwigi. To też oczywiście porządna lekcja historii, która z pewnością będzie interesująca nie tylko dla najmłodszych. Dobry pomysł to też rejs z Gdańska na Hel lub do Sopotu - niesamowita frajda dla dzieci gwarantowana.

#5 Zoo w Oliwie

Ogród zoologiczny zawsze stanowi nie lada atrakcję, zwłaszcza dla dzieci. W końcu niecodziennie można spotkać słonia czy żyrafę. Słynne oliwskie zoo należy do najciekawszych tego typu obiektów w Polsce i każdego roku przyciąga setki tysięcy gości. Co więcej, gdański ogród zoologiczny jest fantastycznie położony na skraju lasu, a zwierzęta mają tu dużo przestrzeni. Spacer może trwać kilka godzin, więc rodziców najmłodszych pociech ucieszy fakt, że w zoo można wypożyczyć oryginalny drewnianych wózków dla dzieci, aby nie musiały pieszo pokonywać całego terenu zoo. Na terenie parku działa tez park linowy „Małpi Jar”, w którym znajdują się trasy odpowiednie dla każdego wieku oraz park dinozaurów. Można też zjeść coś w którymś z barów lub zrobić zakupy na stoisku z pamiątkami.

#6 Park w Oliwie

Będąc w zoo, koniecznie odwiedźcie też Park Oliwski. To jeden z najpiękniejszych zakątków Gdańska – znajduje się w nim przepiękny ogród angielski i francuski, lipowa aleja, palmiarnia i ogród japoński. Do tego stawy z kaczkami i uwielbiane latem przez dzieci przeprawy przez Potok Oliwski. Warto zabrać też swoje pociechy na mini-koncert organowy w Katedrze, która znajduje się tuż obok parku.

Na pewno nie wyczerpaliśmy listy wszystkich gdańskich atrakcji dla dzieci, mamy jednak nadzieję, że udało nam się Cię zainspirować i tegoroczne wakacje w stolicy Pomorza będą niezapomniane zarówno dla Ciebie, jak i najmłodszych członków rodziny. Trzymamy kciuki! :)

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij