Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

7 najciekawszych punktów widokowych w Gdańsku

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 7 najciekawszych punktów widokowych w Gdańsku
14 Feb 2019

7 najciekawszych punktów widokowych w Gdańsku

Dachy urokliwych kamieniczek Starego Miasta, zabudowania stoczniowe, a w oddali plaże i morze – tak rysuje się obraz widziany z licznych punktów widokowych w Gdańsku. I choć wchodzenie na nie może wywołać delikatną zadyszkę, zapierające dech w piersiach widoki z całą pewnością ją zrekompensują. Poniżej znajdziesz listę najciekawszych tego typu miejsc w stolicy Pomorza.

1.Wieża Bazyliki Mariackiej

Gdańska Bazylika Mariacka to najwyższa ceglana świątynia na świecie. Jej wieża dzwonna mieści się na wysokości około 80 m. Położenie w samym sercu miasta to gwarancja zachwycających widoków – na Ratusz, Trakt Królewski i inne sztandarowe zabytki Gdańska, a także Zatokę Gdańską, Gdynię, Sopot oraz Hel.

Aby dostać się na wieżę, trzeba pokonać aż 412 schodów. Niestety nie ma możliwości skorzystania z windy. Zapewniamy jednak, że warto! Koszt wejścia to 6 zł.

2. Wieża więzienna

Już sama nazwa tego obiektu przyciąga wielu zaciekawionych turystów. Jak można się domyślić, nawiązuje ona do dawnego przeznaczenia miejsca. Wieża Więzienna jest zlokalizowana w Muzeum Bursztynu. Rozciąga się z niej malowniczy widok na Trakt Królewski.

Bilet wstępu kosztuje 10 zł.

3. Góra Gradowa

Góra Gradowa mieści się na terenie dawnego Bastionu Jerozolimskiego, będącego częścią XIX-wiecznych fortów obronnych. 54 metry wysokości i lokalizacja w centrum Gdańska zapewniają świetnie widoki na całe Stare i Główne Miasto, a także tereny stoczniowe. Wstęp jest darmowy.

Co więcej, w pobliżu Góry znajduje się Centrum Hewelianum – idealna propozycja dla rodzin, a zwłaszcza dla najmłodszych. To nowoczesny obiekt, będący miejscem interaktywnej i kreatywnej nauki połączonej z doskonałą zabawą.

4. Wieża w Ratuszu Głównego Miasta

Ratusz miejski to drugi pod względem wysokości budynek w Gdańsku – wynosi ona około 50 m. Z jego wieży roztacza się imponujący widok na historyczną część miasta, a zwłaszcza na Trakt Królewski. Doskonale widać stąd Fontannę Neptuna, Długi Targ oraz wspomnianą wcześniej Bazylikę Mariacką. W Ratuszu mieści się oddział Muzeum Gdańska.

Wejście na wieżę kosztuje 10 zł.

5. Koło widokowe AmberSky

Koło widokowe to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdańska. Przejażdżka nim umożliwia zobaczenie Starówki, stadionu, stoczni, wzgórza morenowego czy Helu z zupełnie innej perspektywy. Koło jest ustawione na Wyspie Spichrzów, zaraz za Zielonym Mostem i Zieloną Bramą, tuż nad Motławą.

Ceny biletów: normalny – 28 zł, ulgowy – 18. Czas przejazdu wynosi 15 minut.

6. Taras widokowy na dachu Europejskiego Centrum Solidarności (ECS)

ESC to nowoczesny obiekt kulturalno-muzealny, którego celem jest upowszechnienie dziedzictwa Solidarności. Miejsce jest intrygującą przestrzenią wystawienniczą, ale także gospodarzem wielu interesujących wydarzeń i warsztatów. Taras na jego szczycie to z kolei doskonały punkt widokowy, z którego można obejrzeć Stocznię Gdańską. Mieści się on na wysokości 25 metrów, czyli na szóstym piętrze budynku.

7. Wzgórze Pachołek

Wzgórze Pachołek znajduje się w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Wznosi się ono na wysokość 107 metrów, a na jego szczycie umieszczono wieżę widokową, liczącą 15 m. Można stąd dostrzec Oliwę, Żabiankę, Przymorze i część Wrzeszcza, a na horyzoncie Zatokę Gdańską. Z kolei od drugiej strony wzniesienia roztacza się cudowny widok na Trójmiejski Park Krajobrazowy.

---

Odwiedzanie punktów widokowych to doskonały pomysł zarówno podczas rodzinnej wycieczki do Gdańska, jak i romantycznego spaceru we dwoje. Po zwiedzaniu miasta zapraszamy na kolację do restauracji Grand Cru, a następnie na nocleg do naszego gdańskiego hotelu.

Chcesz poznać inne inspirujące miejsca w stolicy Pomorza? Odkryj Gdańsk.

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close