Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

7 cech, jakie musi mieć dobry hotel biznesowy

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 7 cech, jakie musi mieć dobry hotel biznesowy
23 paź 2017

7 cech, jakie musi mieć dobry hotel biznesowy

Z hotelu biznesowego korzystają głównie klienci na wyjazdach służbowych, których częste spotkania i konferencje w innych miastach zmuszają do noclegu poza domem. Osoby wyjeżdżające w delegację nie po raz pierwszy, doskonale wiedzą, że zarówno bagaż podręczny, jak i miejsce noclegu muszą wyróżniać inne cechy niż te oczekiwane podczas klasycznych wakacji z rodziną. Co zatem powinno wyróżniać hotel biznesowy, aby gościom niczego w nim nie brakowało?

 

 

 

1 # Atrakcyjna lokalizacja

Pierwszą z cech dobrego hotelu biznesowego jest bez dwóch zdań strategiczna lokalizacja. Co to właściwie oznacza w tym konkretnym przypadku? Ze względu na potrzeby klientów, hotel powinien być położony przede wszystkim w pobliżu punktów związanych z transportem, tj. lotniska, dworca czy wylotu na autostradę. Dobrze by było, aby miał on również dobre połączenia z największymi atrakcjami turystycznymi, by goście,w ramach przerwy od pracy, mogli zrelaksować się i zwiedzić miasto.

2 # Sala konferencyjna

Dla gościa biznesowego miejsce zakwaterowania to jednocześnie miejsce pracy, do której musi mieć odpowiednie warunki. Dobry hotel biznesowy nie spełnia odpowiednio swojej roli, jeśli nie ma w nim przestronnej i dobrze przygotowanej sali konferencyjnej, którą można wynająć na spotkanie biznesowe lub przeprowadzenie konferencji. Odpowiednie nagłośnienie, dostęp do laptopa, Internetu czy rzutnika to niezbędne minimum jakie powinna ona posiadać, aby należycie spełnić swoją funkcję.

3 # Pełne wyposażenie

W każdym miejscu noclegowym wyposażenie pokoi odgrywa ogromną rolę i jest jednym z czynników, które składają się na ogólne zadowolenie gości z pobytu. W dobrym hotelu biznesowym pokoje są nie tylko przestronne i nowocześnie urządzone, ale i dźwiękoszczelne, z wygodnym miejscem do pracy. Podczas wyjazdu służbowego na pewno przyda się też sejf na cenne sprzęty elektroniczne czy choćby telewizor, aby móc zrelaksować się przez chwilę między kolejnymi spotkaniami.

4 # Zaplecze gastronomiczne

Hotelu biznesowego nie można nazwać dobrym, jeśli nie ma w nim miejsca, gdzie można smacznie zjeść i zrelaksować się w przytulnej, miłej atmosferze. Restauracja i lobby bar to raczej standard w hotelach przeznaczonych dla wymagających gości biznesowych. Poza tym, podczas ich pobytu nie może zabraknąć podawanych każdego dnia śniadań. Bufety dobrego hotelu biznesowego powinny zawierać szeroki asortyment produktów o wysokiej jakości. 

5#  Wykwalifikowany personel

Podróży służbowej czasami towarzyszą sytuacje, które wymagają pomocy lub rady personelu hotelowego, stanowiącego poniekąd wizytówkę tego miejsca. Recepcja w dobrym hotelu biznesowym jest czynna przez całą dobę, a miła obsługa sprawia, że goście czują się w nim niemal jak u siebie i w razie potrzeby mają kogo poprosić o pomoc. 

6 # Niebanalny wystrój

Nowoczesne dobre hotele biznesowe nie oferują tylko opcji noclegu, ale i zapewniają przy tym wrażenia estetyczne związane z wystrojem ich wnętrz. Niebanalny design łączący prostotę i elegancję nie tylko podnosi komfort pobytu i sprawia, że do takiego hotelu chce się wracać. 

7 # Dodatkowe usługi

W dobrym hotelu biznesowym goście mogą bez problemu skorzystać z bezpłatnego WiFi, przechować bagaż, zamówić transfer lotniskowy czy wydrukować potrzebne dokumenty. Wiele z nich ma prywatny parking, gdzie bez obaw można zostawić samochód. Powoli do standardów hotelowych wchodzi również wyposażenie w salę fitness czy saunę.

- - - - -

Na w pełni udany wyjazd służbowy składa się kilka czynników, wśród których ważną rolę odgrywa miejsce zakwaterowania. Dobry hotel biznesowy, spełniający wszystkie powyższe cechy, potrafi znacząco ułatwić zadania do wykonania podczas delegacji w obcym mieście i umilić pobyt poza domem. 

- - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij