Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Jedzenie w hotelu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Blog
  3. Jedzenie w hotelu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
30 gru 2022

Jedzenie w hotelu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wyżywienie jest bardzo cenioną usługą w każdym hotelu. Zapewnia ono wygodę – klienci nie muszą szukać zewnętrznych restauracji, by posilić się w trakcie pobytu. Wybór odpowiedniego noclegu z wyżywieniem może być jednak problematyczny. Czym warto się kierować?

Jakość jedzenia w hotelu

Jedzenie w hotelu może mieć bardzo różną jakość. Często idzie to w parze z ceną samego noclegu. W droższych hotelach na ogół można skorzystać z posiłków z lepszych składników. Przed zdecydowaniem się na wybór konkretnego noclegu, warto więc zapoznać się z opiniami klientów o hotelowej restauracji. Ważne, by posiłki powstawały na bieżąco, ze świeżych składników. W cenie jest też różnorodność i możliwość dopasowania potraw do swojej diety, zwłaszcza gdy wykluczasz niektóre produkty spożywcze. Sieć Q Hotel współpracuje z dietetyczką, śniadania są zbilansowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb, co może być pomocne dla osób na konkretnej diecie lub nietolerancji. 

Dostępne posiłki w restauracji hotelowej

W restauracjach hotelowych zwykle możliwe jest skorzystanie z kilku posiłków w ciągu dnia. Zdecydowanie najpopularniejszy jest podział na śniadanie i obiadokolację. W wielu restauracjach można jednak skorzystać z dodatkowo płatnych opcji. Lokale gastronomiczne w hotelach często serwują:

  • drinki,
  • gorące napoje,
  • szybkie przekąski,
  • desery.

W naszych hotelach kuchnia zamykana jest między 21.00, a 23.00, a bar koło północy. Najczęściej goście korzystają z opcji nocleg + śniadanie i wówczas posiłek jest w cenie. W późniejszych godzinach można zamówić dania z karty - dotyczy to gości hotelowych, jak i tych z zewnątrz chcących tylko skorzystać z posiłku. 

Wybór jedzenia w hotelu

Zwykle w hotelach podczas śniadań możliwe jest skorzystanie ze szwedzkiego stołu. Pozwala to na samodzielne skomponowanie posiłków zgodnie ze swoimi preferencjami smakowymi. Dla wielu osób to atut. 

Niektóre restauracje hotelowe skupiają się wokół konkretnych kuchni. Na rynku znaleźć można obiekty noclegowe, w których znajdują się lokale gastronomiczne serwujące potrawy europejskie czy polskie. W wielu hotelach sięga się też do regionalnych specjałów. Idealnym przykładem jest Śląsk, a także Pomorze. W tych regionach znaleźć można nasze obiekty z sieci Q Hotel.

Wybór jedzenia w hotelu ma duże znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy planujesz dłuższy pobyt. Po kilku dniach powtarzalne potrawy mogą się bowiem znudzić. Obecnie lepsze hotele dbają o to, by każdego dnia zaskakiwać swoich gości nowymi, ciekawymi daniami. To posiłki odpowiednio zbilansowane, sycące i cechujące się doskonałym smakiem.

Odpowiednio zbilansowane posiłki

Dobre jedzenie w hotelu musi mieć nie tylko odpowiednią jakość, lecz także zostać zbilansowane we właściwy sposób. W naszych hotelach pracujemy z dietetyczką, która doradza szefom kuchni odnośnie komponowania ze sobą poszczególnych składników. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie zwłaszcza w przypadku śniadań i u osób, które trzymają dietę i prowadzą zdrowy tryb życia. Nawet długi pobyt w hotelu, w którym nad przygotowywaniem jedzenia czuwa dietetyk, nie spowoduje pogorszenia samopoczucia wynikającego ze zmiany diety. Ciekawostką jest konferencyjna oferta Brain Food Q serwowana przez Q Hotel Wrocław Bielany. Obejmuje napoje i posiłki wspierające pracę mózgu, co sprzyja koncentracji. 

Czytaj także: 7 porad - co zjeść, aby efektywnie pracować przez resztę dnia

Zdrowe jedzenie w hotelu to dobry wybór zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów całą rodziną, a także spotkań firmowych czy samotnych wycieczek. Odpowiednie żywienie wpływa na samopoczucie przez cały dzień, dlatego nie warto na nim oszczędzać.

 

Sprawdź restauracje hotelowe w sieci Q Hotel!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij