Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 porad jak zwiększyć produktywność podczas podróży służbowej

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 5 porad jak zwiększyć produktywność podczas podróży służbowej
08 lut 2018

5 porad jak zwiększyć produktywność podczas podróży służbowej

Dla wielu z nas podróże służbowe jawią się jako ogromna strata czasu, która opóźnia wykonywanie służbowych obowiązków. Oczywiście praca w podróży nie jest tym samym, co praca przy własnym biurku, jednak można wykorzystać te chwile w sposób maksymalnie produktywnych. Dowiedz się, jak zarządzać swoim czasem i poznaj 5 wskazówek, dzięki którym Twoja kolejna podróż będzie obfitować w wykonane zadania i zadowolenie z pracy.

 

#1 Planuj - jeszcze zanim ruszysz w drogę

Aby zwiększyć swoją produktywność w czasie podróży, warto dobrze ją przemyśleć i przygotować się na wszelkie możliwe niespodzianki. Pakując walizkę, upewnij się, że Twoje narzędzia pracy są naładowane i sprawdź, czy zapakowałeś ładowarkę. Zastanów się także, jak będzie wyglądał Twój dzień w podróży i w którym momencie jesteś w stanie znaleźć trochę czasu na efektywną pracę. Pamiętaj jednak, że w każdej podróży jest coś nieprzewidywalnego – Twój pociąg może się spóźnić, spotkanie przedłużyć, a korek ciągnąć w nieskończoność – dlatego nie obiecuj sobie, że zrobisz 100 rzeczy, żeby nie czuć poczucia winy, kiedy to się nie uda. 

#2 Odpisuj na maile lub rozmawiaj z klientami

Podróż to dobry moment na to, aby nadrobić zaległości i odpisać na wiadomości, które czekają na odpowiedź. Jeżeli podróżujesz transportem publicznym, np. autobusem lub samolotem, możesz zająć się swoją skrzynką mailową – dzięki specjalnym aplikacjom odpiszesz nawet wtedy, gdy nie masz połączenia z Internetem, a program wyśle Twoje wiadomości automatycznie, gdy tylko połączysz się z siecią. Jedziesz samochodem i masz zajęte ręce? Zamiast odpisywać, oddzwoń. Rozmawiaj przez zestaw głośnomówiący i wykorzystaj długą podróż do tego, aby zrobić coś więcej, niż tylko przemieścić się z miejsca na miejsce.

#3 Ucz się

Pamiętaj, że produktywność to nie tylko „robienie” rzeczy. Jeżeli jesteś w miejscu, które nie służy pracy, ucz się! Podróże służbowe tworzą wiele momentów, które możesz wykorzystać na naukę i poszerzanie swoich zawodowych kompetencji. Kiedy przemieszczasz się z miejsca na miejsce lub czekasz na zamówiony lunch, możesz słuchać audiobooków, lub podcastów i dzięki temu dowiedzieć się czegoś nowego, np. o metodach zarządzania zespołem lub organizacji czasu pracy, co zaprocentuje, kiedy wrócisz do biura i wprowadzisz w życie nowe rozwiązania.

#4 Bądź elastyczny

W kolejną służbową podróż lecisz samolotem i zaplanowałeś, że w czasie lotu popracujesz przy komputerze? Jeżeli połączenie internetowe jest wolne i czekasz kilka minut, aż strona internetowa wyświetli się na Twoim monitorze, zrezygnuj. Przełącz się na inne zadanie i nie trać czasu na rzeczy, które nie dają wymiernego efektu. Szkoda Twojego cennego czasu i nerwów – jeśli będziesz poirytowany, Twoja praca będzie znacznie mniej wydajna.

#5 Znajdź czas na przerwę

Podczas podróży służbowej łatwo zatracić się w obowiązkach. Wyjeżdżasz po to, aby zrealizować konkretny projekt, osiągnąć pewien cel, dlatego chcesz wykorzystać ten czas jak najlepiej. Spotykasz się z klientami, biegniesz na konferencję, a w międzyczasie sprawdzasz maile. Pamiętaj jednak, że nieodłącznym elementem pracy jest przerwa. Bez odpowiedniej dawki wypoczynku Twoja wydajność zacznie gwałtownie pikować. Nawet w czasie najbardziej intensywnych dni znajdź chwilę dla siebie – zjedz dobry posiłek i zamiast przeglądać firmowy profil na Facebooku, przeczytaj kilka stron książki, zwolnij krok i zrezygnuj z taksówki na rzecz przechadzki przez park lub po prostu zatrzymaj się na moment i ciesz się widokiem za oknem.

- - - - - - -

Niemal każda służbowa podróż pełna jest momentów, które masz tylko dla siebie. Kilkugodzinny lot samolotem czy jazda samochodem, godzina w restauracji czy wieczór w hotelu to czas, który możesz spożytkować na pracę. Pamiętaj jednak o zdrowym rozsądku i o tym, aby nie zatracić przyjemności podróżowania – w końcu wyjazd do innego miasta to także dobra okazja, aby coś zobaczyć, zwiedzić, poznać.

- - - - - - 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij