Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

5 porad jak zwiększyć produktywność podczas podróży służbowej

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 5 porad jak zwiększyć produktywność podczas podróży służbowej
08 Feb 2018

5 porad jak zwiększyć produktywność podczas podróży służbowej

Dla wielu z nas podróże służbowe jawią się jako ogromna strata czasu, która opóźnia wykonywanie służbowych obowiązków. Oczywiście praca w podróży nie jest tym samym, co praca przy własnym biurku, jednak można wykorzystać te chwile w sposób maksymalnie produktywnych. Dowiedz się, jak zarządzać swoim czasem i poznaj 5 wskazówek, dzięki którym Twoja kolejna podróż będzie obfitować w wykonane zadania i zadowolenie z pracy.

 

#1 Planuj - jeszcze zanim ruszysz w drogę

Aby zwiększyć swoją produktywność w czasie podróży, warto dobrze ją przemyśleć i przygotować się na wszelkie możliwe niespodzianki. Pakując walizkę upewnij się,  że Twoje narzędzia pracy są naładowane i sprawdź czy zapakowałeś ładowarkę. Zastanów się także, jak będzie wyglądał Twój dzień w podróży i w którym momencie jesteś w stanie znaleźć trochę czasu na efektywną pracę. Pamiętaj jednak, że w każdej podróży jest coś nieprzewidywalnego – Twój pociąg może się spóźnić, spotkanie przedłużyć, a korek ciągnąć w nieskończoność – dlatego nie obiecuj sobie, że zrobisz 100 rzeczy, żeby nie czuć poczucia winy, kiedy to się nie uda. 

#2 Odpisuj na maile lub rozmawiaj z klientami

Podróż to dobry moment na to, aby nadrobić zaległości i odpisać na wiadomości, które czekają na odpowiedź. Jeżeli podróżujesz transportem publicznym, np. autobusem lub samolotem, możesz zająć się swoją skrzynką mailową – dzięki specjalnym aplikacjom odpiszesz nawet wtedy, gdy nie masz połączenia z Internetem, a program wyśle Twoje wiadomości automatycznie, gdy tylko połączysz się z siecią. Jedziesz samochodem i masz zajęte ręce? Zamiast odpisywać, oddzwoń. Rozmawiaj przez zestaw głośnomówiący i wykorzystaj długą podróż do tego, aby zrobić coś więcej, niż tylko przemieścić się z miejsca na miejsce.

#3 Ucz się

Pamiętaj, że produktywność to nie tylko „robienie” rzeczy. Jeżeli jesteś w miejscu, które nie służy pracy, ucz się! Podróże służbowe tworzą wiele momentów, które możesz wykorzystać na naukę i poszerzanie swoich zawodowych kompetencji. Kiedy przemieszczasz się z miejsca na miejsce lub czekasz na zamówiony lunch możesz słuchać audiobooków lub podcastów i dzięki temu dowiedzieć się czegoś nowego, np. o metodach zarządzania zespołem lub organizacji czasu pracy, co zaprocentuje, kiedy wrócisz do biura i wprowadzisz w życie nowe rozwiązania.

#4 Bądź elastyczny

W kolejną służbową podróż lecisz samolotem i zaplanowałeś, że w czasie lotu popracujesz przy komputerze? Jeżeli połączenie internetowe jest wolne i czekasz kilka minut, aż strona internetowa wyświetli się na Twoim monitorze, zrezygnuj. Przełącz się na inne zadanie i nie trać czasu na rzeczy, które nie dają wymiernego efektu. Szkoda Twojego cennego czasu i nerwów – jeśli będziesz poirytowany, Twoja praca będzie znacznie mniej wydajna.

#5 Znajdź czas na przerwę

Podczas podróży służbowej łatwo zatracić się w obowiązkach. Wyjeżdżasz po to, aby zrealizować konkretny projekt, osiągnąć pewien cel, dlatego chcesz wykorzystać ten czas jak najlepiej. Spotykasz się z klientami, biegniesz na konferencję, a w międzyczasie sprawdzasz maile. Pamiętaj jednak, że nieodłącznym elementem pracy jest przerwa. Bez odpowiedniej dawki wypoczynku Twoja wydajność zacznie gwałtownie pikować. Nawet w czasie najbardziej intensywnych dni znajdź chwilę dla siebie – zjedz dobry posiłek i zamiast przeglądać firmowy profil na Facebooku przeczytaj kilka stron książki, zwolnij krok i zrezygnuj z taksówki na rzecz przechadzki przez park lub po prostu zatrzymaj się na moment i ciesz się widokiem za oknem.

- - - - - - -

Niemal każda służbowa podróż pełna jest momentów, które masz tylko dla siebie. Kilkugodzinny lot samolotem czy jazda samochodem, godzina w restauracji czy wieczór w hotelu to czas, który możesz spożytkować na pracę. Pamiętaj jednak o zdrowym rozsądku i o tym, aby nie zatracić przyjemności podróżowania – w końcu wyjazd do innego miasta to także dobra okazja, aby coś zobaczyć, zwiedzić, poznać.

- - - - - - 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close