Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 najbardziej niezwykłych hoteli na świecie

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 5 najbardziej niezwykłych hoteli na świecie
05 lip 2017

5 najbardziej niezwykłych hoteli na świecie

Wszyscy podróżujący prywatnie lub służbowo, odpowiedzą bez chwili zastanowienia na pytanie o podstawową funkcję jaką spełnia hotel. Co innego jednak, gdy zacznie on stanowić atrakcję samą w sobie. Na świecie nie brakuje miejsc, w których kreatywność założycieli niektórych obiektów turystycznych przechodzi najśmielsze oczekiwania. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

1 # Ice Hotel, Szwecja

Foto

Jak sama nazwa wskazuje, Ice Hotel został stworzony z brył lodu co z wiadomych względów czyni go obiektem tylko sezonowym. Można się do niego wybrać w terminie od grudnia do połowy kwietnia, kiedy pozwalają na to zimowe warunki pogodowe. Temperatura w Ice Hotel utrzymuje się na poziomie blisko pięciu stopni poniżej zera, jednak obsługa doskonale dba o to, by żaden z gości nie narzekał na zimno i czuł się doskonale.

2 # Motorworld - V8 Hotel, Niemcy

Foto

Wizyta tutaj to gratka dla maniaków motoryzacji. Obiekt podzielony jest na pokoje tematyczne o takich wdzięcznych nazwach jak Route 66, Gas station czy Tuning. Nie bez znaczenia jest oryginalna lokalizacja hotelu, urządzonego w budynku dawnego lotniska, co zapewnia ogromną ilość przestrzeni. Oprócz tego wystarczy kilka minut spacerem, aby z hotelowego pokoju przenieść się prosto do fabryki Mercedes-Benz Sindelfingen.

3 # Godiva Chocolate Suite, USA

Foto

Miłośnicy czekolady na pewno zapamiętaliby wizytę w tym hotelu na zawsze. Ściany, fotel, ozdobny kominek czy szachy to tylko niektóre z elementów wyposażenia, wykonane w całości właśnie z czekolady. Wewnątrz nie brakuje prawdziwych dzieł sztuki, na czele ze stołem pokrytym pralinami składającymi się na efektowną mozaikę. Można sobie tylko wyobrażać zapach, który unosi się wewnątrz raju dla wszystkich czekoladoholików.

4 # La Scuola Guesthouse Lusiana, Włochy

Foto

Miejsce to będzie idealne dla wszystkich tych, którym marzy się powrót do szkolnej ławki. Hotel został urządzony w dawnym budynku szkoły i na wzór niemalże aktywnie działającej placówki - z tą różnicą, że zamiast ławek jak przystało na prawdziwą szkołę, w każdej sali znajdziemy wygodne łóżka. Pokoje hotelowe podzielono ponadto na poszczególne przedmioty, co znaczy że można spędzić noc w otoczeniu map i globusów niczym w sali geograficznej lub figur geometrycznych, wspominając naukę matematyki.

 

5 # Jamala Wildlife Lodge, Australia

Foto

Ostatnim w wymienionych będzie powstały w szlachetnym celu hotel, oferujący zamiast tradycyjnego zakwaterowania... towarzystwo zwierząt. Goście mogą m.in. obserwować niedźwiedzia za szybą podczas kąpieli, karmić żyrafę na balkonie czy spacerować w otoczeniu akwariów pełnym rekinów. Twórcy hotelu chcą w ten sposób uświadamiać odwiedzających w temacie ginących gatunków i zapewniając jednocześnie, że wszystkie ze zwierząt mieszkających na terenie obiektu żyją w dobrych warunkach i mają się doskonale.

- - - - - - - - - -

Nocleg w powyższych obiektach może być świetnym pomysłem na krótki urlop od pracy choć na jeden dzień czy alternatywne wakacje. Doskonale sprawdzi się też jako prezent dla bliskiej osoby, która - na przykładzie ostatniego z wymienionych hoteli - jest miłośnikiem zwierząt i sprawi jej nie lada frajdę pobyt w takim właśnie miejscu. Opinie na temat wszystkich miejsc sugerują, że pobyt w nich to niezwykłe doświadczenie i warto dla niego zrezygnować z tradycyjnych wczasów.

- - - - - - - - - -

➤ Jeśli akurat nie wybierasz się za granicę, zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie w polskich miastach [blog].

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij