Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

5 najbardziej niezwykłych hoteli na świecie

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 5 najbardziej niezwykłych hoteli na świecie
05 Jul 2017

5 najbardziej niezwykłych hoteli na świecie

Wszyscy podróżujący prywatnie lub służbowo, odpowiedzą bez chwili zastanowienia na pytanie o podstawową funkcję jaką spełnia hotel. Co innego jednak, gdy zacznie on stanowić atrakcję samą w sobie. Na świecie nie brakuje miejsc, w których kreatywność założycieli niektórych obiektów turystycznych przechodzi najśmielsze oczekiwania. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

1 # Ice Hotel, Szwecja

Foto

Jak sama nazwa wskazuje, Ice Hotel został stworzony z brył lodu co z wiadomych względów czyni go obiektem tylko sezonowym. Można się do niego wybrać w terminie od grudnia do połowy kwietnia, kiedy pozwalają na to zimowe warunki pogodowe. Temperatura w Ice Hotel utrzymuje się na poziomie blisko pięciu stopni poniżej zera, jednak obsługa doskonale dba o to, by żaden z gości nie narzekał na zimno i czuł się doskonale.

2 # Motorworld - V8 Hotel, Niemcy

Foto

Wizyta tutaj to gratka dla maniaków motoryzacji. Obiekt podzielony jest na pokoje tematyczne o takich wdzięcznych nazwach jak Route 66, Gas station czy Tuning. Nie bez znaczenia jest oryginalna lokalizacja hotelu, urządzonego w budynku dawnego lotniska, co zapewnia ogromną ilość przestrzeni. Oprócz tego wystarczy kilka minut spacerem, aby z hotelowego pokoju przenieść się prosto do fabryki Mercedes-Benz Sindelfingen.

3 # Godiva Chocolate Suite, USA

Foto

Miłośnicy czekolady na pewno zapamiętaliby wizytę w tym hotelu na zawsze. Ściany, fotel, ozdobny kominek czy szachy to tylko niektóre z elementów wyposażenia, wykonane w całości właśnie z czekolady. Wewnątrz nie brakuje prawdziwych dzieł sztuki, na czele ze stołem pokrytym pralinami składającymi się na efektowną mozaikę. Można sobie tylko wyobrażać zapach, który unosi się wewnątrz raju dla wszystkich czekoladoholików.

4 # La Scuola Guesthouse Lusiana, Włochy

Foto

Miejsce to będzie idealne dla wszystkich tych, którym marzy się powrót do szkolnej ławki. Hotel został urządzony w dawnym budynku szkoły i na wzór niemalże aktywnie działającej placówki - z tą różnicą, że zamiast ławek jak przystało na prawdziwą szkołę, w każdej sali znajdziemy wygodne łóżka. Pokoje hotelowe podzielono ponadto na poszczególne przedmioty, co znaczy że można spędzić noc w otoczeniu map i globusów niczym w sali geograficznej lub figur geometrycznych, wspominając naukę matematyki.

 

5 # Jamala Wildlife Lodge, Australia

Foto

Ostatnim w wymienionych będzie powstały w szlachetnym celu hotel, oferujący zamiast tradycyjnego zakwaterowania... towarzystwo zwierząt. Goście mogą m.in. obserwować niedźwiedzia za szybą podczas kąpieli, karmić żyrafę na balkonie czy spacerować w otoczeniu akwariów pełnym rekinów. Twórcy hotelu chcą w ten sposób uświadamiać odwiedzających w temacie ginących gatunków i zapewniając jednocześnie, że wszystkie ze zwierząt mieszkających na terenie obiektu żyją w dobrych warunkach i mają się doskonale.

- - - - - - - - - -

Nocleg w powyższych obiektach może być świetnym pomysłem na krótki urlop od pracy choć na jeden dzień czy alternatywne wakacje. Doskonale sprawdzi się też jako prezent dla bliskiej osoby, która - na przykładzie ostatniego z wymienionych hoteli - jest miłośnikiem zwierząt i sprawi jej nie lada frajdę pobyt w takim właśnie miejscu. Opinie na temat wszystkich miejsc sugerują, że pobyt w nich to niezwykłe doświadczenie i warto dla niego zrezygnować z tradycyjnych wczasów.

- - - - - - - - - -

➤ Jeśli akurat nie wybierasz się za granicę, zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie w polskich miastach [blog].

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close