Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

3 festiwale teatralne w Gdańsku, które trzeba zobaczyć latem

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 3 festiwale teatralne w Gdańsku, które trzeba zobaczyć latem
28 cze 2017

3 festiwale teatralne w Gdańsku, które trzeba zobaczyć latem

Każdy powód jest dobry, aby odwiedzić jedno z największych i zarazem najpiękniejszych miast w Polsce. Bogaty w atrakcje Gdańsk tym razem prezentuje się od strony festiwali teatralnych. Wybraliśmy dla Was te, które organizowane są tylko tutaj, co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Takich wydarzeń nie można ominąć przy okazji odpoczywania nad morzem.

Foto: http://www.trojmiasto.pl/feta

1 # Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „Feta” – 13-16 lipca 2017 roku

Festiwalem absolutnie wartym zobaczenia jest FETA - Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych. Na wydarzenie składają się odgrywane przez kilka dni spektakle odgrywane przez kilkadziesiąt grup teatralnych z całego świata. Wychodzą one w miasto, zamieniają Gdańsk w scenę pod gołym niebem i zachwycają wszystkich mieszkańców i turystów.

Festiwal FETA odbywa się w Gdańsku już od blisko 20 lat. Organizowany jest z myślą o odbiorcach każdej kategorii wiekowej, dlatego wybór wśród odgrywanych w plenerze spektakli jest ogromny. Poza tym każdy z występów jest dokładnie przemyślany tak, by w odpowiedni sposób wykorzystywał potencjał różnych miejsc na mapie miasta.

2 # Gdańsk Dźwiga Muzę – 21-23 lipca 2017 roku

Gdańsk Dźwiga Muzę to jedyne w Polsce i drugie w Europie wydarzenie poświęcone w całości kulturze tańca. Odbywa się w centrum miasta na Placu Zebrań Ludowych, który na czas trwania festiwalu zmienia się nie do poznania, tworząc mini miasteczko wypełnione tłumem amatorów i profesjonalistów zafascynowanych współczesnymi stylami tanecznymi. Teren festiwalu to nie tylko strefy taneczne i regeneracji z główną sceną muzyczną, ale i miejsce goszczące twórców muzyki i street artu. Całość tworzy niesamowity klimat, który jest zasługą wszystkich uczestników połączonych pasją do muzyki i tańca.

Największa atrakcja gdańskiego wydarzenia to dwudniowe warsztaty taneczne, które dają możliwość współpracy ze znanymi autorytetami tanecznymi z całego świata. Do tej pory Gdańsk Dźwiga Muzę gościł choreografów z Francji, Niemiec, Rosji, a także Stanów Zjednoczonych i Japonii. Uczestnicy warsztatów mogą sprawdzić swoje postępy i porównać umiejętności w walkach tanecznych.

Festiwal to prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy uwielbiają taniec. Wyjątkowy klimat wydarzenia zapadnie jednak w pamięć wszystkim, którzy pojawią się na Placu Zebrań Ludowych i oddadzą się emanującej tu zewsząd pozytywnej energii.

Foto: http://festiwalszekspirowski.pl/pl/home/

3 # Festiwal Szekspirowski – 28 lipca-6 sierpnia 2017 roku

Festiwal Szekspirowski to międzynarodowa impreza teatralna, której celem jest prezentacja dorobku literackiego dramaturga Williama Szekspira. Impreza w całości poświęcona jest idei teatru angielskiego z czasów królowy Elżbiety I.

Festiwal może pochwalić się już długą, 21-letnią historią. Organizatorem jest Teatr Szekspirowski położony w samym sercu gdańskiej starówki, w którym w czasie trwania festiwalu odbywa się większość spektakli. Inne można zobaczyć na scenach pozostałych teatrów w Trójmieście. Oprócz tego odgrywane są dodatkowo spektakle towarzyszące w  mniej typowych miejscach.

Wydarzenie organizowane jest w połowie wakacji, zwykle na przełomie lipca i sierpnia, dzięki czemu przyciąga tłumy amatorów teatru nie tylko z terenu Trójmiasta. Oprócz spektakli w ramach wydarzenia organizowane są imprezy towarzyszące. Należą do nich Letnia Akademia Szekspirowska, Gazeta Szekspirowska i Dolne Miasto Górą, które dają możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych i artystycznych dla dorosłych i dzieci. Są one prowadzonych przez artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

- - - - - - - - - -

Ogromnym plusem powyższych wydarzeń jest to, że każde z nich odbywa się w czasie wakacji. Nie pozostaje zatem nic innego, jak sprawdzić dokładne daty i planować kilkudniowy urlop w Gdańsku, biorąc przy okazji udział w wybranym przez siebie festiwalu.

- - - - - - - - - -

Szukasz wygodnego noclegu podczas festiwalu w Gdańsku? Czekamy na Ciebie w Q Hotel Grand Cru Gdańsk! :-)

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij