Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Tropem wrocławskich krasnali, czyli gdzie szukać popularnych rzeźb?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Tropem wrocławskich krasnali, czyli gdzie szukać popularnych rzeźb?
24 maj 2019

Tropem wrocławskich krasnali, czyli gdzie szukać popularnych rzeźb?

TynQuś, Trąbibrzuch, Trenduś oraz uwięziony w objęciach Morfeusza, Śpioch to niejedyni przedstawiciele wesołej gromadki krasnali mieszkających na ulicach Wrocławia. Zabawne skrzaty od lat zdobią wrocławskie chodniki, stanowiąc tym samym atrakcję dla turystów spacerujących po różnych zakątkach tego miasta. Wesoła gromadka krasnali wciąż się powiększa, a obecnie szacuje się, iż liczy ona ponad 400 całkowicie różnych od siebie postaci. Choć niektóre skrzaty skrzętnie się ukrywają, to warto się z nimi zapoznać. Jak to zrobić? Najlepiej odbyć spacer po malowniczym Wrocławiu! Oto propozycje tras, które z pewnością zapadną w Twojej pamięci na długo!

Na tropie smakoszy, czyli w poszukiwaniu Krasnali zamiłowanych w jedzeniu

Dla prawdziwych poszukiwaczy ciekawych smaków, interesującym elementem spaceru okaże się trasa utrzymana w klimacie kulinariów. W tym wypadku spacer warto rozpocząć od ul. Kuźniczej, gdzie Pierożnik oraz Rogalik wskażą nam drogę na Rynek. Docierając do samego serca Wrocławia, nie sposób nie dostrzec uroczego Wedelka, Bawarki serwującej piwo oraz Obieżysmaka, którzy skutecznie zachęcą do spotkania z Krasnalem Włoskim serwującym pizzę oraz wino. Na trasie skrzatów smakoszy nie brakuje również miłośników słodyczy, a mianowicie Bartonika z lodami, Ciastka oraz Amorinka, którzy poprowadzą nas od Sukiennic, przez Wita Stwosza, aż do Rzeźniczej. Ciekawym towarzystwem okażą się bez wątpienia uwielbiani przez wszystkich Ogorzałek i Opiłek stacjonujący przy ul. Św. Mikołaja.

Śladem prawdziwych artystów – spacer w towarzystwie utalentowanych skrzatów

Grupą Krasnali, na którą bez wątpienia należy zwrócić uwagę będąc we Wrocławiu są artyści. Skrzaty posiadające artystyczną duszę to między innymi Śpiewak Operowy, Balerina z Opery Wrocławskiej, Vincent nawiązujący do Vincenta Van Gogha przy ul. Świdnickiej, a także Grajek i Meloman, którzy zdobią ul. Oławską. Przechadzając się po krętych ulicach Wrocławia, uwagę przyciągają również Krasnal Teatralny na ul. Rzeźniczej oraz Malarz Piotruś, który urozmaica ul. Wojtkiewicza. Najwięcej uzdolnionych skrzatów można jednak spotkać pod Narodowym Forum Muzyki, gdzie gości cała orkiestra Filharmonii.

Fontanna Krasnali – baśniowe stworki przy wodopoju

Multimedialna fontanna we Wrocławiu to jedna z największych atrakcji tego miasta, która nie przestaje zachwycać zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zapewne każdy się domyśla, że w tym miejscu również nie mogło zabraknąć gromadki uroczych stworków. Wybierając się na spacer w tę wyjątkową okolicę, należy zatem szukać odpoczywającego na samym środku fontanny Wierzbnika oraz Spragnionego, który zgarnia spływającą z niej wodę. Niedaleko tej dwójki znajduje się Parasolnik osłaniający żabę w koronie. W całej tej scenerii nie brakuje również Krasnala puszczającego stateczki oraz skrzata, który karmi gołębie.

Q Hotel Plus Wrocław w towarzystwie baśniowych skrzatów

Nowoczesny hotel w wyjątkowym towarzystwie. Nie może być inaczej, skoro mówimy o obiekcie Q Hotel Plus Wrocław. Zatrzymując się w jednym z naszych klimatyzowanych pokoi, wieczorową porą polecamy krótką aktywność, której celem będzie odnalezienie wszystkich skrzatów znajdujących się w okolicy! Od którego zacząć? W pierwszej kolejności proponujemy wizytę u Krasnala Wytrwałka, który z ul. Trwałej wskaże drogę na Komandorską do Krasnala Kupczyka. Zakochani z pewnością zechcą odwiedzić Parę Wroclavków, którzy dzielą ul. Borowską z Krasnalem Concierge’em. W drodze powrotnej warto się przywitać z Promykiem, Rachmistrzem, Zakupkiem, Promocjuszem, a także z Krasnalem z Gildii Kupieckiej, którzy dzielnie strzegą ul. Swobodną.

Wrocław to bajecznie piękne miasto, które urzeka swą architekturą oraz klimatem. Mamy nadzieję, że powyższe inspiracje umilą Ci pobyt, sprawiając tym samym, że wrócisz do domu bogatszy o mnóstwo pięknych wspomnień! Czekamy na Ciebie w Q Hotel Plus Wrocław!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij