Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany
21 sty 2020

Ferie 2020 – pomysły na zimowe dni w mieście

Ferie zimowe 2020 w pełni! Jeśli jednak nie macie pomysłu jak spędzić aktywnie zimowe dni w mieście, zebraliśmy dla Was najciekawsze zajęcia, które odbywają się w Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz Wrocławiu.

 

KATOWICE – 13 – 26 stycznia

 

13.01 – 24.01 – Miejski Dom Kultury „KOSZUTKA”
MDK „Koszutka” zaprasza dzieci od 7 do 12 lat na zajęcia ŚWIATŁA! KAMERA! AKCJA! W programie m.in. warsztaty, pokazy filmów w Kinie Kosmos, zajęcia i wyjścia w tematyce filmowej, warsztaty teatralne i spotkanie z dyplomowaną aktorką oraz gra terenowa.

13.01 – 24.01 – Ferie na Śląskim – Stadion Śląski
Stadion Śląski zaprasza wszystkie dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na atrakcyjne zajęcia sportowe i rekreacyjne. Wśród atrakcji przewidziano m.in. rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, ale też kolorową grę terenową, wielki tor przeszkód i zajęcia plastyczne.

 

GDAŃSK – 13 – 26 stycznia


11.01 – 26.01 – Arktyczna Tajemnica w Loppy’s World
Park rozrywki Loppy’s World w tym roku poszukuje śmiałków, którzy pomogą rozwikłać prastarą tajemnicę morz, którą skrywa pewna gra. Uczestnicy, którzy zdobędą amulet dowiedzą się jakie moce i skarby ukryte są na morskim dnie.

13.01 – 27.01 – Ferie w Ośrodku Kultury Morskiej 
W tym roku OKM przygotował prawdziwą moc atrakcji dla najmłodszych. Na zajęciach uczestnicy przygotują m. in. zaspy ze sztucznego śniegu, zamkną śnieżną zamieć w szklanym słoiku, zwiedzą wystawę pt. „Łodzie ludów świata”. Ośrodek przygotował również zajęcia modelarskie.

20.01 – 24.01 - Gdański Ośrodek Sportu 
Dla miłośników aktywnego trybu życia i pływania, GOS przygotował szeroką ofertę zajęć sportowych. 
Basen „za zeta” to oferta skierowana do młodzieży szkolnej w wieku od 7 do 13 lat z zapewnioną opieką animatora.
Zimowa Szkoła Ratownictwa – to cykl zajęć doskonalących umiejętności pływackie z elementami ratownictwa. Program przeznaczony dla dzieci i młodzieży do 16 r. ż. 
Nurkowanie - Spotkanie składa się z krótkiej części teoretycznej, pływania w basenie i zajęć podwodnych. Zajęcia skierowane dla dzieci w wieku 10 – 15 lat. 
Ferie na Zaruskim - zajęcia organizowane przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca „Generał Zaruski”, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim. Żaglowiec zacumowany jest przy nabrzeżu Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku (przed dziobem statku-muzeum SS „Sołdek”). Zajęcia mają charakter interaktywnych warsztatów, a każdy z turnusów oferuje kompletny cykl edukacyjny z odpowiednio opracowanym programem na każdy dzień.

 

KRAKÓW – 27 stycznia – 9 luty


27.01 – 31.01 – Ferie w Klubie Aneks
Ferie na sportowo? Czemu nie! Podczas dwóch tygodni ferii, nowohucki klub wypełnią różnorodne atrakcje. Relaks w Jaskini Solnej, wizyty w Klockolandzie i Historylandzie, a także wyjścia na wrotki, kręgle, sciankę wspinaczkową, park trampolin a nawet laserowy paintball!

27.01 – 07.02 – Ferie w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida
Z myślą o małych uczestnikach, OKN przygotował ofertę zimowych warsztatów kreatywnych dla dzieci w wieku 7-11 lat. W programie znalazły się warsztaty dźwiękowe w studio nagrań w ARTzonie – AUDIOzona, warsztaty projektowania i szycia – MAŁA ARTzona – Szkoła Dizajnu, warsztaty podróżnicze – MAŁA ARTzona – Mali Odkrywcy, warsztaty ceramiki artystycznej, warsztaty muzyczne, ekologiczne, plastyczne, rzeźbiarskie, planszówkowe i eksperymentalne.

27.01 – 7.02 – Ferie w Klubie Jędruś
W tym roku, Klub Jędruś wypełnią różnorodne atrakcje: od zwiedzania Nowej Huty po warsztaty filmowe! W pierwszym tygodniu uczestnicy będą na nowo odkrywać miejsca w nowohuckich dzielnicach, natomiast w drugim tygodniu uczestnicy zamienią się w producentów filmowych!

28.01 – 06.02 – Ferie w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na cykl spotkań, których przewodnikami będą książki Wydawnictwa Dwie Siostry oraz zbiory Muzeum Fotografii w Krakowie. Podczas spotkań odpowiemy na pytania: czym jest muzeum fotografii, czy to, co widzimy zawsze jest prawdą oraz czy warto ufać swojej wyobraźni.


WROCŁAW: 10 luty – 23 luty

 

10.02 – 14.02 oraz 17-24 – Dzieciaki w Kosmosie – Centrum Kultury Zamek
W tym roku „Zamek” przygotował misję kosmiczną, podczas której uczestnicy dowiedzą się nieco więcej o istniejących konstelacjach i ciałach niebieskich obecnych na niebie. Dodatkową atrakcją będą zajęcia plastyczne, na których m.in.  zostanie zaprojektowany własny statek kosmiczny!

10.02 – 14.02 – Ferie w CK Agora
CK Agora przygotował dla dzieci od 7 do 10 lat wyjątkowe zimowe zajęcia, podczas których zetkną się z magnetyczną Grenlandią – krainą lodowców, renów, fok, niedźwiedzi polarnych oraz zadziwiających zwyczajów i kultury. W programie m.in. warsztaty teatralne, quizy, legendy, warsztaty rękodzielnicze.

10.02 – 21.02 – Kreatywne ferie w CRZ Krzywy Komin
Na dzieci w wieku od 6 do 13 lat czeka cykl kreatywnych półkolonii. Wśród zimowych propozycji m.in. eksperymenty przyrodnicze: jak zmieścić chmurę w butelce?, kosmetyczne DIY, artystyczne przygody i warsztaty kulinarne pełne oryginalnych smaków i kolorów.

10.02 – 21.02 – Feriada w Formatach, czyli ferie w Wrocławskim Klubie Formaty 
W tym roku klub przygotował zajęcia pod hasłem „Zimowi Bohaterowie. Na dzieci w wieku od 6 do 11 lat czekają: Dzień Przyjaciół Zwierzaka, Dzień Poszukiwaczy Skarbów, Dzień Odkrywców, Dzień Książki czy Dzień Ziemi, w trakcie których odbędą się przygotowane przez Instruktorów gry i zabawy ruchowe, zawody sportowe, kreatywne zajęcia plastyczne i muzyczne, zabawy integracyjne, a także pogadanki ekologiczne.

10.02 – 23.02 – ZOO TEAM
Jeśli zawsze marzyłeś o pogłaskaniu lub wzięciu na rękę egzotycznego zwierzęcia takiego jak. np. pająk, to możesz je spełnić! ZOO TEAM, to wystawa zwierząt egzotycznych, która zachwyca nie tylko różnorodnością prezentowanych okazów, ale daje również możliwość bliskiego kontaktu z wieloma zwierzętami. Choć wystawa na stałe gości we Wrocławiu, to dla wielu ciągle pozostaje nieodkrytym miejscem. 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij