Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Strefa Kultury. Poznaj wyjątkowe miejsce na planie Katowic

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Strefa Kultury. Poznaj wyjątkowe miejsce na planie Katowic
28 gru 2018

Strefa Kultury. Poznaj wyjątkowe miejsce na planie Katowic

Niegdyś Katowice słynęły ze swojego industrialnego charakteru. Ostatnimi laty diametralnie zmieniły swoje oblicze, stając się niezwykle interesującym miejscem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Stało się tak za sprawą szeregu inwestycji, które zrealizowało miasto w myśl hasła „Katowice dla odmiany”. Jedną z nich jest Strefa Kultury, która powstała na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego. Jeżeli jeszcze o niej nie słyszałeś, dowiedz się, jakie miejsca odnajdziesz na tym szczególnym obszarze.

Spodek

Najbardziej charakterystyczny budynek na planie Katowic nie jest co prawda częścią Strefy Kultury, ale mieści się w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Właśnie od jego odwiedzenia radzimy zacząć spacer wzdłuż tego wyjątkowego miejsca. Spodek już od prawie 50 lat jest gospodarzem największych wydarzeń kulturalnych i imprez sportowych w kraju. Na hali gościły zarówno gwiazdy światowego formatu, jak i lokalni muzycy oraz sportowcy. To tu odbył się pierwszy koncert zespołu Metallica w Polsce czy Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku.

Dowiedz się, na jakie wydarzenia warto wybrać się do Spodka - spodekkatowice.pl

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia powstała w 1935 roku w Warszawie. Po wojnie,
w 1945 roku, reaktywowano ją w Katowicach, gdzie jej siedziba mieści się do dziś – właśnie w Strefie Kultury. Budowę nowego budynku zakończono w 2014 roku. Jego sercem jest ogromna sala koncertowa - mieszcząca 1800 słuchaczy. Panująca tam doskonała akustyka i efektowne wykończenie zachwycają muzyków oraz gości z całego świata. Spore wrażenie robi także otoczenie budynku, gdzie znajduje się fontanna, amfiteatr, labirynt oraz miejsca do wypoczynku.

Sprawdź szczegóły i kalendarz wydarzeń - nospr.org.pl. O bilety często trzeba starać się z dużym wyprzedzeniem!

Muzeum Śląskie

Powstało już w 1929 roku, ale w nowej siedzibie mieści się od 2015. Poza różnorakimi wystawami Muzeum zachwyca swoją konstrukcją – główna część ekspozycji znajduje się pod ziemią. Zadaniem szklanych budynków, widocznych na powierzchni, jest oświetlenie wystaw. Na terenie Muzeum Śląskiego znajdują się zrewitalizowane obiekty Kopalni „Katowice” – dawny budynek maszynowni to teraz restauracja, magazyn odzieży – siedziba Centrum Scenografii Polskiej, stolarnia – przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”, a łaźnia główna – siedziba działów Archeologii, Historii i Etnografii.

Dowiedz się więcej na temat organizowanych wystaw - muzeumslaskie.pl

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Budowane w latach 2011 – 2015, dziś może się pochwalić statusem największego centrum kongresowego w Polsce. Budynek, przypominający bryłę węgla, nawiązuje do tradycji górniczych Katowic, podkreślając jednocześnie ich nowoczesny charakter. Międzynarodowe Centrum Kongresowe jest gospodarzem wielu konferencji, eventów oraz kongresów, na które zjeżdżają uczestnicy z Polski i z zagranicy.

Sprawdź szczegóły - mckkatowice.pl

Strefa Kultury to najlepszy przykład tego, jak zmieniają się Katowice. Dziś jest to jeden z największych ośrodków kultury i turystyki biznesowej w Polsce. Po odkrywaniu jego zakątków zapraszamy na nocleg do Hotelu Plus Katowice, położonego tuż obok Dworca Głównego oraz Galerii Katowickiej.

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij