Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Podróże służbowe - ile to naprawdę kosztuje?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Podróże służbowe - ile to naprawdę kosztuje?
27 sie 2019

Podróże służbowe - ile to naprawdę kosztuje?

Rynek podróży służbowych zwiększa się z roku na rok o 4,1%, a już dzisiaj jest wart 1,3 biliona dolarów. Wg autorów publikacji „Podróże służbowe. Raport 2019” firmy popełniają wiele błędów przy organizowaniu podróży służbowych Polaków. Raport zawiera też rekomendacje, które pomogą efektywniej wykorzystywać delegacje pracowników.

Statystyki podróży służbowych pokazują, że przed firmami jeszcze dużo pracy:

- 39% podróżujących nie zna lub nie ma w swoich firmach (zatrudniających więcej niż 10 osób) ustalonej polityki podróży pracownicy przeznaczają średnio 3 godziny na zaplanowanie, zarezerwowanie i rozliczenie podróży, a o 1 godzinę zwiększają czas potrzebny na zaplanowanie, zarezerwowanie i rozliczenie podróży niejasne zasady lub restrykcyjna polityka podróży

~ 20-30% oszczędności może przynieść planowanie podróży, które jest najbardziej efektywne, jeśli odbywa się z wyprzedzeniem dłuższym niż jednotygodniowe.

Z raportu wynika, że pracownicy lubią wyjazdy służbowe, które dla części z nich są elementem podnoszącym atrakcyjność pracy. Kiedy jednak przychodzi do organizacji wyjazdu, pojawiają się problemy - a będzie ich jeszcze więcej: zaledwie 12 proc. respondentów przewiduje, że będzie podróżować mniej niż dotychczas.

źródło: „Podróże służbowe. Raport 2019”

Kluczem do efektywności kosztowej wyjazdów służbowych jest polityka podróży. Jak piszą Autorzy raportu, „podstawą przygotowania dobrej polityki podróży jest poznanie kierunków i celów wyjazdów służbowych. Analizę trzeba rozpocząć od sprawdzenia zasadności wyjazdów służbowych. (...) Kluczowe spotkania z klientami powinny odbywać się osobiście, ale warto przeanalizować, jaką część spotkań roboczych można przeprowadzić zdalnie. (...) powinniśmy jednak pamiętać, aby potencjalne oszczędności nie ograniczyły skuteczności pracowników.”

W Q Hotel wiemy oczywiście, jak ważna jest polityka podróży w firmach. Dlatego, aby nie musiały one szukać oszczędności - dajemy je sami. Dla sektora biznesowego przygotowujemy specjalne programy rabatowe - indywidualnie dopasowane do potrzeb Twojej firmy. Skontaktuj się z nami:

Cały raport dostępny jest do pobrania na stronie: https://hotailors.com/pl/raport-podroze-sluzbowe-2019/

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij