Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Katowice na rowerze – 3 najciekawsze ścieżki rowerowe w mieście i okolicach

 1. Odkryj możliwości Q Hotel
 2. Blog
 3. Katowice na rowerze – 3 najciekawsze ścieżki rowerowe w mieście i okolicach
21 lut 2019

Katowice na rowerze – 3 najciekawsze ścieżki rowerowe w mieście i okolicach

Wycieczka rowerowa to doskonały pomysł na spędzenie dnia w miłym towarzystwie oraz odkrywanie nowych miejsc. To także świetna okazja do spalenia nadprogramowych kalorii. W poniższym artykule przybliżamy najciekawsze szlaki rowerowe w stolicy województwa śląskiego. Propozycje dla siebie znajdą tu zarówno fani krótkich przejażdżek, jak i zaprawieni w bojach miłośnicy rowerowych wypraw.

1. Katowice - Wesoła Fala

To stosunkowo krótka trasa - jej przejechanie nie powinno zająć więcej niż 3 godziny (w dwie strony). Obfituje ona jednak w wiele ciekawych miejsc. Za punkt startowy, jak we wszystkich innych przypadkach, obraliśmy oczywiście Q Hotel Plus Katowice.

Długość trasy: około 14 km. Ciekawe punkty po drodze:

 • Dolina 3 Stawów (Katowicki Park Leśny), czyli malowniczy kompleks rekreacyjno-sportowy, będący najpopularniejszym miejscem wypoczynkowym w Katowicach. Na jego terenie znajduje się park i liczne stawy, po których można popływać na kajaku, łódce czy rowerku wodnym.
 • Park Giszowiecki, a tuż obok niego Park Trampolin JumpWorld, czyli propozycja dla tych, którzy aktywności fizycznej nigdy nie mają dość.
 • Las Murckowski - leśny rezerwat przyrody, chroniący pozostałości Puszczy Śląskiej.
 • I w końcu punkt docelowy - Wesoła Fala, czyli 9-hektarowy zbiornik wodny, nad którym można wypocząć po intensywnej rowerowej wyprawie.

2. Katowice – Żabie Doły

To również niezbyt długa (ok. 15 km) , ale za to bardzo interesująca trasa, która umożliwi odkrywanie okolic Katowic – zwłaszcza Chorzowa.

Interesujące miejsca:

 • Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, będące najstarszym obiektem tego typu w Polsce. Zapewniamy, że dostarczy doskonałej rozrywki także dorosłym.
 • Żyrafa w Chorzowie, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych rzeźb w Parku Śląskim. Jak można się domyślić, przedstawia ona żyrafę – choć w nieco abstrakcyjnym ujęciu.
 • Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, który może się pochwalić statusem trzeciego pod względem wielkości zoo w Polsce.
 • Stadion Śląski w Chorzowie – obowiązkowy element wycieczki dla wszystkich fanów piłki nożnej.
 • Żabie Doły, czyli mieszczący się na granicy Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich rozległy zespół przyrodniczo-krajobrazowy.

3. Katowice – Jezioro Przeczyckie

To z kolei nieco dłuższa trasa, którą polecamy zaprawionym w bojach rowerzystom. Liczy ona około 35 km i oferuje wiele intrygujących zabytków i zakątków do okrycia - nie tylko w Katowicach, ale także w Sosnowcu czy Siemianowicach Śląskich.

Szczególnie ciekawe miejsca po drodze:

 • Park Kresowy w Sosnowcu, czyli najstarszy tego typu obiekt w mieście. Niedawno zrewitalizowany, podczas letnio-wiosennych miesięcy tętni życiem.
 • Pałac Schoena w Sosnowcu, czyli bardzo ciekawy obiekt architektoniczny, będący dziś muzeum.
 • Park Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich, wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego. Miejsce zostało założone w 1870 i do dziś pozostaje doskonałym terenem do spacerów.
 • Jezioro Przeczyckie lub Zalew Przeczycko-Siewierski, czyli rozległy kompleks przyrodniczy, a zarazem wymarzone miejsce do odpoczynku.

---

Co ważne, aby przejechać się jedną z opisanych tras, nie musisz oczywiście mieć przy sobie własnego roweru – w Katowicach funkcjonuje wiele wypożyczalni. Po przejażdżkach pełnych wrażeń zapraszamy na sycący obiad lub kolację do naszej katowickiej restauracji SmaQ Food & Wine

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij