Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

Katowice na rowerze – 3 najciekawsze ścieżki rowerowe w mieście i okolicach

 1. Discover the possibilities of Q Hotel
 2. Katowice na rowerze – 3 najciekawsze ścieżki rowerowe w mieście i okolicach
21 Feb 2019

Katowice na rowerze – 3 najciekawsze ścieżki rowerowe w mieście i okolicach

Wycieczka rowerowa to doskonały pomysł na spędzenie dnia w miłym towarzystwie oraz odkrywanie nowych miejsc. To także świetna okazja do spalenia nadprogramowych kalorii. W poniższym artykule przybliżamy najciekawsze szlaki rowerowe w stolicy województwa śląskiego. Propozycje dla siebie znajdą tu zarówno fani krótkich przejażdżek, jak i zaprawieni w bojach miłośnicy rowerowych wypraw.

1. Katowice - Wesoła Fala

To stosunkowo krótka trasa - jej przejechanie nie powinno zająć więcej niż 3 godziny (w dwie strony). Obfituje ona jednak w wiele ciekawych miejsc. Za punkt startowy, jak we wszystkich innych przypadkach, obraliśmy oczywiście Q Hotel Plus Katowice.

Długość trasy: około 14 km. Ciekawe punkty po drodze:

 • Dolina 3 Stawów (Katowicki Park Leśny), czyli malowniczy kompleks rekreacyjno-sportowy, będący najpopularniejszym miejscem wypoczynkowym w Katowicach. Na jego terenie znajduje się park i liczne stawy, po których można popływać na kajaku, łódce czy rowerku wodnym.
 • Park Giszowiecki, a tuż obok niego Park Trampolin JumpWorld, czyli propozycja dla tych, którzy aktywności fizycznej nigdy nie mają dość.
 • Las Murckowski - leśny rezerwat przyrody, chroniący pozostałości Puszczy Śląskiej.
 • I w końcu punkt docelowy - Wesoła Fala, czyli 9-hektarowy zbiornik wodny, nad którym można wypocząć po intensywnej rowerowej wyprawie.

2. Katowice – Żabie Doły

To również niezbyt długa (ok. 15 km) , ale za to bardzo interesująca trasa, która umożliwi odkrywanie okolic Katowic – zwłaszcza Chorzowa.

Interesujące miejsca:

 • Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, będące najstarszym obiektem tego typu w Polsce. Zapewniamy, że dostarczy doskonałej rozrywki także dorosłym.
 • Żyrafa w Chorzowie, czyli jedna z najbardziej rozpoznawalnych rzeźb w Parku Śląskim. Jak można się domyślić, przedstawia ona żyrafę – choć w nieco abstrakcyjnym ujęciu.
 • Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie, który może się pochwalić statusem trzeciego pod względem wielkości zoo w Polsce.
 • Stadion Śląski w Chorzowie – obowiązkowy element wycieczki dla wszystkich fanów piłki nożnej.
 • Żabie Doły, czyli mieszczący się na granicy Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich rozległy zespół przyrodniczo-krajobrazowy.

3. Katowice – Jezioro Przeczyckie

To z kolei nieco dłuższa trasa, którą polecamy zaprawionym w bojach rowerzystom. Liczy ona około 35 km i oferuje wiele intrygujących zabytków i zakątków do okrycia - nie tylko w Katowicach, ale także w Sosnowcu czy Siemianowicach Śląskich.

Szczególnie ciekawe miejsca po drodze:

 • Park Kresowy w Sosnowcu, czyli najstarszy tego typu obiekt w mieście. Niedawno zrewitalizowany, podczas letnio-wiosennych miesięcy tętni życiem.
 • Pałac Schoena w Sosnowcu, czyli bardzo ciekawy obiekt architektoniczny, będący dziś muzeum.
 • Park Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich, wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego. Miejsce zostało założone w 1870 i do dziś pozostaje doskonałym terenem do spacerów.
 • Jezioro Przeczyckie lub Zalew Przeczycko-Siewierski, czyli rozległy kompleks przyrodniczy, a zarazem wymarzone miejsce do odpoczynku.

---

Co ważne, aby przejechać się jedną z opisanych tras, nie musisz oczywiście mieć przy sobie własnego roweru – w Katowicach funkcjonuje wiele wypożyczalni. Po przejażdżkach pełnych wrażeń zapraszamy na sycący obiad lub kolację do naszej katowickiej restauracji SmaQ Food & Wine

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close