Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Jesienny weekend we Wrocławiu. Co warto zobaczyć?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Jesienny weekend we Wrocławiu. Co warto zobaczyć?
21 lis 2018

Jesienny weekend we Wrocławiu. Co warto zobaczyć?

Jesień to równie dobra pora na podróżowanie i zwiedzanie miast, co lato. Można się pokusić o stwierdzenie, że nawet lepsza – ulice nie są wtedy tak pełne turystów, jak w wakacje, a różnokolorowe liście tworzą piękne, jesienne krajobrazy. Jak spędzić magiczny weekend we Wrocławiu o tej porze roku? Poznaj nasze propozycje.

Krasnale – znajdź je wszystkie!

O tym, że Wrocław jest miastem krasnali, słyszeli prawdopodobnie wszyscy. Nie każdy jednak podjął się wyzwania, by odnaleźć wszystkie z nich. Nie jest to wcale łatwe – jest ich aż 300! Wbrew pozorom nie znajdziesz ich tylko w widocznych punktach Starego Miasta, wiele krasnali ukrywa się także na nieco bardziej oddalonych od centrum osiedlach Wrocławia. Taka wycieczka to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do odkrywania tych mniej popularnych zakątków stolicy Dolnego Śląska.

Hala Stulecia i pergola

Hala Stulecia to jedno z najbardziej znanych miejsc we Wrocławiu. Tuż obok mieści się słynna wrocławska pergola, która jesienią zachwyci każdego. Piękny sufit stworzony z kolorowych liści to naprawdę wyjątkowy widok i oczywiście świetne tło do pamiątkowych zdjęć! Warto również odwiedzić atrakcje mieszczące się w pobliżu – Muzeum Sztuki Współczesnej, Centrum Kongresowe i oczywiście samą Halę Stulecia.

Park Szczytnicki

Park Szczytnicki to jeden z największych terenów zielonych we Wrocławiu, a w dodatku mieści się on w pobliżu wspomnianej pergoli i Hali Stulecia. Jego ogromna powierzchnia (ponad 100 hektarów) pozwala zapomnieć o miejskim zgiełku i po prostu odpocząć w gronie najbliższych. Niektórzy twierdzą, że jesienią jest tam jeszcze piękniej niż wiosną!

Spacer wzdłuż Odry

Nadodrzańskie Bulwary zachwycają swoim niepowtarzalnym klimatem o każdej porze roku. To idealne miejsce na jesienne spacery, zwłaszcza dla osób nieprzepadających za tradycyjnymi parkami. Wzdłuż Bulwarów znajduje się wiele ławek i krzeseł, na których można przysiąść i w spokoju wsłuchiwać się w szum rzeki. W ramach spaceru można także zobaczyć Pomnik Ofiar UPA oraz Bastion Ceglarski, znajdujące się w pobliżu Bulwaru Xawerego Dunikowskiego. A jeżeli jednak najdzie Cię ochota na podziwianie jesiennych liści, tuż obok znajduje się Park Juliusza Słowackiego, do odwiedzenia którego serdecznie zachęcamy.

Last but not least – wrocławski Rynek

Będąc we Wrocławiu po prostu nie można go pominąć - to trzeci pod względem wielkości rynek w Polsce. Tamtejszy ratusz z kolei może pochwalić się statusem największej tego typu budowli w kraju. Zabytkowe kamieniczki okalające plac z całą pewnością zachwycą każdego – jest ich aż 60! Od Rynku odchodzi 11 ulic, więc to świetne miejsce, by rozpocząć wycieczkę po wrocławskim Starym Mieście. Co więcej, już w listopadzie rozpoczyna się tu tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wrocław to niesamowite miasto, warte odkrywania o każdej porze roku. Spacerowanie po jego zakamarkach to świetny pomysł na spędzenie jesiennego weekendu. Po dniach pełnych wrażeń zapraszamy na kolację do restauracji Questa, a później na nocleg do Hotelu Plus Wrocław. Życzymy udanej podróży!

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij