Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Jak poznać miejsce, o którym nic nie wiesz?

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. Jak poznać miejsce, o którym nic nie wiesz?
14 mar 2018

Jak poznać miejsce, o którym nic nie wiesz?

Znamy coraz więcej języków, bilety lotnicze ciągle tanieją, a my coraz częściej wybieramy się w podróż do innych miast i krajów. Ty też jesteś miłośnikiem weekendowych i kilkudniowych wypadów za miasto? Dowiedz się, jak wyciągnąć z kolejnej podróży jak najwięcej i naprawdę poznać miasto, do którego się wybierasz. 

#1 Szukaj i czytaj

Zanim ruszysz w wymarzonym kierunku, zacznij czytać! Zajrzyj do Internetu i tradycyjnych, książkowych przewodników, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego o historii miasta. Dzięki takim źródłom dowiesz się, co warto zwiedzić i z łatwością zaplanujesz jedno lub kilkudniową wycieczkę.

#2 Rozmawiaj z mieszkańcami miasta

Internet i książki to świetne źródło informacji o przeszłości, jednak miasto to przede wszystkim teraźniejszość. Aby dowiedzieć się o nim jak najwięcej, porozmawiaj z jego mieszkańcami. Dowiedz się, czym się zajmują, gdzie spędzają czas z przyjaciółmi, co lubią w swoim miejscu zamieszkania, a co chcieliby zmienić. Jak poznać ludzi, którzy chcieliby z Tobą rozmawiać? 

W gruncie rzeczy nie jest to trudne. Jeżeli jesteś osobą śmiałą i przebojową, możesz rozpocząć rozmowę pod byle pretekstem z przypadkowo napotkaną osobą, np. w kawiarni lub w barze. Pamiętaj jednak, że nie jest to jedyna możliwość. XXI wiek daje nam niemal nieograniczone możliwości poznawania innych ludzi. Portale społecznościowe i specjalne platformy, które łączą turystów z tak zwanymi „lokalsami” są bardzo popularne. Na wielu z nich znajdziesz informacje o organizowanych cyklicznie spotkaniach, dzięki którym poznasz niejedną interesującą osobę i ciekawie spędzisz czas. Wystarczy trochę poszukać!

#3 Jedz w restauracjach, które lubią miejscowi

Jednym z najlepszych (i najsmaczniejszych!) sposobów na to, aby poznać miasto jest stołowanie się w lokalnych knajpkach, restauracjach i kawiarniach. Warto wybierać te adresy, które cieszą się uznaniem wśród mieszkańców miasta, a nie te, które zostały stworzone z myślą o turystach. Jeżeli chcesz poznać miasto, o którym nic nie wiesz, zapomnij o znanych, międzynarodowych sieciach. To dzięki lokalnym, niedużym restauracjom i jadłodajniom, które prowadzą lokalni przedsiębiorcy, poczujesz (i to dosłownie!), czym jest miasto, w którym przebywasz.

#4 Podróżuj transportem publicznym

Chcesz zobaczyć, jak wygląda miasto oczami jego mieszkańców? Przemieszczaj się po mieście na nogach i rowerem, a w przypadku dłuższych dystansów wybierz transport publiczny. To w autobusach i tramwajach spotkasz przedstawicieli wszystkich grup społecznych zamieszkujących dane miejsce i zobaczysz widoki, które towarzyszą im w drodze do szkoły lub pracy.

- - - - - - -

Aby poznać miejsce, którego jeszcze nie znasz, spróbuj wieść normalne życie i obserwuj zwyczaje jego mieszkańców. Spróbuj lokalnego jedzenia, przemieszczaj się transportem publicznym i dowiedz się, które miejsca lubią miejscowi.  Nie rezygnuj jednak ze sprawdzonych, tradycyjnych źródeł wiedzy o mieście – czytaj przewodniki i strony internetowe poświęcone podróżowaniu. Dzięki połączeniu tych dwóch sposobów dowiesz się najwięcej, nawet jeżeli masz tylko dwa dni na lepsze poznanie nowego miejsca. 

- - - - - - 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij