Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

Jak poznać miejsce, o którym nic nie wiesz?

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. Jak poznać miejsce, o którym nic nie wiesz?
14 Mar 2018

Jak poznać miejsce, o którym nic nie wiesz?

Znamy coraz więcej języków, bilety lotnicze ciągle tanieją, a my coraz częściej wybieramy się w podróż do innych miast i krajów. Ty też jesteś miłośnikiem weekendowych i kilkudniowych wypadów za miasto? Dowiedz się, jak wyciągnąć z kolejnej podróży jak najwięcej i naprawdę poznać miasto, do którego się wybierasz. 

#1 Szukaj i czytaj

Zanim ruszysz w wymarzonym kierunku, zacznij czytać! Zajrzyj do Internetu i tradycyjnych, książkowych przewodników, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego o historii miasta. Dzięki takim źródłom dowiesz się, co warto zwiedzić i z łatwością zaplanujesz jedno lub kilkudniową wycieczkę.

#2 Rozmawiaj z mieszkańcami miasta

Internet i książki to świetne źródło informacji o przeszłości, jednak miasto to przede wszystkim teraźniejszość. Aby dowiedzieć się o nim jak najwięcej, porozmawiaj z jego mieszkańcami. Dowiedz się, czym się zajmują, gdzie spędzają czas z przyjaciółmi, co lubią w swoim miejscu zamieszkania, a co chcieliby zmienić. Jak poznać ludzi, którzy chcieliby z Tobą rozmawiać? 

W gruncie rzeczy nie jest to trudne. Jeżeli jesteś osobą śmiałą i przebojową, możesz rozpocząć rozmowę pod byle pretekstem z przypadkowo napotkaną osobą, np. w kawiarni lub w barze. Pamiętaj jednak, że nie jest to jedyna możliwość. XXI wiek daje nam niemal nieograniczone możliwości poznawania innych ludzi. Portale społecznościowe i specjalne platformy, które łączą turystów z tak zwanymi „lokalsami” są bardzo popularne. Na wielu z nich znajdziesz informacje o organizowanych cyklicznie spotkaniach, dzięki którym poznasz niejedną interesującą osobę i ciekawie spędzisz czas. Wystarczy trochę poszukać!

#3 Jedz w restauracjach, które lubią miejscowi

Jednym z najlepszych (i najsmaczniejszych!) sposobów na to, aby poznać miasto jest stołowanie się w lokalnych knajpkach, restauracjach i kawiarniach. Warto wybierać te adresy, które cieszą się uznaniem wśród mieszkańców miasta, a nie te, które zostały stworzone z myślą o turystach. Jeżeli chcesz poznać miasto, o którym nic nie wiesz, zapomnij o znanych, międzynarodowych sieciach. To dzięki lokalnym, niedużym restauracjom i jadłodajniom, które prowadzą lokalni przedsiębiorcy, poczujesz (i to dosłownie!), czym jest miasto, w którym przebywasz.

#4 Podróżuj transportem publicznym

Chcesz zobaczyć, jak wygląda miasto oczami jego mieszkańców? Przemieszczaj się po mieście na nogach i rowerem, a w przypadku dłuższych dystansów wybierz transport publiczny. To w autobusach i tramwajach spotkasz przedstawicieli wszystkich grup społecznych zamieszkujących dane miejsce i zobaczysz widoki, które towarzyszą im w drodze do szkoły lub pracy.

- - - - - - -

Aby poznać miejsce, którego jeszcze nie znasz, spróbuj wieść normalne życie i obserwuj zwyczaje jego mieszkańców. Spróbuj lokalnego jedzenia, przemieszczaj się transportem publicznym i dowiedz się, które miejsca lubią miejscowi.  Nie rezygnuj jednak ze sprawdzonych, tradycyjnych źródeł wiedzy o mieście – czytaj przewodniki i strony internetowe poświęcone podróżowaniu. Dzięki połączeniu tych dwóch sposobów dowiesz się najwięcej, nawet jeżeli masz tylko dwa dni na lepsze poznanie nowego miejsca. 

- - - - - - 

 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close