Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

Centrum konferencyjne w hotelu – czym się wyróżnia?

 1. Odkryj możliwości Q Hotel
 2. Centrum konferencyjne w hotelu – czym się wyróżnia?
15 gru 2022

Centrum konferencyjne w hotelu – czym się wyróżnia?

Konferencje są nieodłącznym elementem pracy wielu firm. W trakcie takich spotkań można zaprezentować dotychczasowe osiągnięcia, wręczyć nagrody czy przedyskutować kolejne kroki. Konferencje często organizuje się w hotelach. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Konferencja z noclegiem

Centrum konferencyjne w hotelu gwarantuje wygodę. Spotkanie można zorganizować w dowolnym punkcie Polski, bez martwienia się o znalezienie miejsca noclegowego pracownikom czy kontrahentom. To dobre rozwiązanie także wtedy, gdy konferencje mają trwać od rana do wieczora, a nawet kilka dni. Po zakończonym spotkaniu zaproszone osoby mogą wrócić do swoich pokojów, nie martwiąc się o konieczność przemierzania dziesiątek kilometrów, wracając do domu. To wygodna opcja także wtedy, gdy uczestnicy konferencji mieszkają niedaleko, ale wydarzenie kończy się późno.

Czytaj także: Konferencje w hotelu - dlaczego warto?

Duże przestrzenie konferencyjne

Hotele, w których znajdują się centra konferencyjne, zwykle oferują co najmniej kilka sal do wyboru. W obiektach nastawionych zwłaszcza na spotkania firmowe często istnieje opcja połączenia przestrzeni w taki sposób, by dostosować ją do liczby gości. W takich miejscach można skorzystać z rzutników, tablic multimedialnych i mebli dla uczestników konferencji. Takie udogodnienia oferuje nasza sieć hoteli Q Hotel. W budynkach tych wygospodarowano przestrzeń o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych dla firm organizujących konferencje. 

Przykładowo, Q Hotel Plus Wrocław Bielany oferuje aż 3700 m² powierzchni konferencyjno-eventowej. Na terenie obiektu znajdują się:

 • winda towarowa umożliwiająca wygodne przetransportowanie przedmiotów wielkogabarytowych (np. samochodów) bezpośrednio na event;
 • parking podziemny i naziemny (również dla autokarów);
 • systemy zawiesi linkowych do montażu konstrukcji np. nagłośnienia, czy dodatkowego oświetlenia;
 • przyłącze wodno-kanalizacyjne przydatne np. w trakcie pokazów sprzętu AGD;
 • projektory o najwyższej rozdzielczości, umożliwiające atrakcyjne i precyzyjne przedstawienie prezentacji.

Nasze hotele są nastawione na wydarzenia firmoweumożliwiamy zaaranżowanie przestrzeni zgodnie z potrzebami danego przedsiębiorcy. W takich miejscach można np. stworzyć niewielką wystawę czy zmienić lokalizację ruchomych ścianek. Rozwiązanie to pozwala na połączenie ze sobą kilku pomieszczeń, tworząc rozległą przestrzeń dla nawet kilkuset osób. Centra konferencyjne w hotelach zwykle zapewniają dużą elastyczność, dlatego na organizowanie wyjazdowych spotkań biznesowych decyduje się coraz więcej osób.

Oferta gastronomiczna w hotelach i okolicy

Centrum konferencyjne w hotelu ma jeszcze jedną zaletę. W obiektach wypoczynkowych zwykle znajduje się restauracja, serwująca wszystkie najważniejsze posiłki w ciągu dnia. Nie można zapominać też o barach, otwartych do późnych godzin nocnych. W takich miejscach uczestnicy konferencji mogą samodzielnie zamawiać drinki i przekąski po zakończeniu szkolenia. Zarówno restauracje, jak i bary w hotelach są przestrzeniami bardzo eleganckimi. W takich miejscach można posilić się jakościowym jedzeniem, a także spędzić miło czas w przerwach.

Czytaj także: Organizacja konferencji w hotelu krok po kroku

Centrum konferencyjne a hotel

Centra konferencyjne znajdują się w większości dużych miast. Nie zawsze są one połączone z hotelami. W takich obiektach organizuje się jednak zwykle jedynie szkolenia i spotkania firmowe, które trwają maksymalnie kilka godzin. Jeśli potrzebne jest zakwaterowanie uczestników, znacznie chętniej stawia się na obiekty, które łączą w sobie centrum konferencyjne i hotel.

Korzystanie z sal konferencyjnych w hotelach sieci Q Hotel ma wiele zalet:

 • miejsca noclegowe w tym samym lub pobliskim budynku,
 • dostęp do restauracji i barów hotelowych,
 • przyjazny, wypoczynkowy klimat wokół budynku,
 • możliwość zorganizowania konferencji kilkudniowej, poza miastem, w którym znajduje się siedziba firmy.

Ciekawym wyborem jest też centrum konferencyjne blisko hotelu (tak jak w przypadku ICE Kraków Congress Center, które znajduje się kilka kroków od Q Hotel Plus Kraków), niekoniecznie w tym samym budynku. W przypadku większych przestrzeni stworzonych z myślą o firmach trzeba liczyć się z koniecznością przechodzenia między obiektami. Sprzyjają one integracji pomiędzy pracownikami i pozwalają na miłe spędzanie czasu w przerwach czy po zakończeniu konferencji.

 

Sprawdź naszą ofertę na konferencje w hotelu!

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij