Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 sprawdzonych sposobów, jak pracować zdalnie z podróży

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 5 sprawdzonych sposobów, jak pracować zdalnie z podróży
22 cze 2018

5 sprawdzonych sposobów, jak pracować zdalnie z podróży

Zbliżają się wakacje – okres urlopowy, w którym przede wszystkim zależy nam na relaksie i wykorzystaniu tego czasu na dalsze lub bliższe podróże. Nie chcesz w tym czasie rezygnować z pracy i zamierzasz wykonywać ją zdalnie? Dobry pomysł, pamiętaj jednak o kilku dobrych zasadach i nawykach, dzięki którym Twoja praca podczas podróży będzie wydajniejsza i przyjemniejsza!

#1 Zorganizuj przestrzeń do pracy

Jednym z najważniejszych sposobów jak pracować zdalnie jest rutyna, która pomaga wejść Ci w stan skupienia i wprowadza umysł w tryb pracy. Może to być praca w konkretnym miejscu czy wykonywanie czynności w określonej kolejności. Nie zapominaj o tych rzeczach też podczas pracy zdalnej w podróży. Wszystkie rzeczy do pracy staraj się trzymać w przeznaczonym do tego plecaku i niech to będzie Twoje podróżne biuro – laptop, zasilacz, potrzebne dokumenty. Codzienną pracę zaczynaj od ułożenia ich na biurku czy stoliku. W wejściu w tryb pracy może pomóc Ci też założenie stoperów czy słuchawek wyciszających. Pamiętaj też, by w miarę możliwości Twoje miejsce pracy było uporządkowane, wygodne i umożliwiało Ci skupienie.
 

#2 Nie pracuj w piżamie 

Tak jak na co dzień przychodzisz do pracy ubrany, uczesany i ogarniętym, tak rób to i podczas pracy w podróży. Wakacje i relaks np. w hotelowym pokoju zachęcają do tego, by zasiąść do sprawdzania maili w bardziej komfortowy sposób, jednak piżama nie sprzyja efektywności. Praca to praca, więc weź prysznic, umyj zęby, ubierz się i dopiero wtedy zasiądź do obowiązków. Gwarantujemy, jeśli zastosujesz się do tej zasady, zobaczysz jej efekty.
 

#3 Staraj się pracować w tych samych godzinach

Jeśli chcesz pracować efektywnie i wydajnie podczas wakacyjnych podróży, trzymaj się codziennie tych samych godzin pracy. Twój mózg będzie pracował dużo sprawniej, jeśli będzie wiedział, że w ciągu dnia ma określoną i przede wszystkim ograniczoną ilość czasu na wykonanie jakiegoś zadania. Wiemy, że podczas wyjazdu, gdy plan dnia jest luźny i nie do końca sprecyzowany może być to trudne, lecz nie niemożliwe. :)  Jeśli zaczniesz swój dzień pracy o 6:00, o 12:00 będziesz już wolny i będziesz mógł wybrać się na plażę. Jesteś sową? Zasiadaj do obowiązków wieczorem, gdy wrócisz ze zwiedzania miasta. Grunt to znaleźć dla siebie odpowiednie godziny na pracę w ciągu dnia.
 

#4 Nie daj się wciągnąć w wir pracy

Pracując zdalnie, łatwo skupić się na jakimś projekcie i przesiedzieć cały wyjazd w hotelu. Chyba nie chcesz w ten sposób spędzić wakacji, prawda? :) Aby tego uniknąć, pilnuj konkretnych godzin, które wyznaczysz sobie na pracę i rób regularne przerwy. Wstań od biurka, chociaż na 5 minut, wyjdź na taras napić się kawy, wybierz się na krótki spacer po okolicy. Aby nie zapomnieć o przerwach, możesz skorzystać ze specjalnych aplikacji, które przypomną Ci o nich w wybranym przez Ciebie momencie.
 

#5 Zmieniaj miejsca pracy

Istnieje ryzyko, że codzienna praca np. w hotelowym pokoju może negatywnie wpłynąć na Twoją produktywność. Ciągłe siedzenie w tym samym miejscu przez kilka godzin może być naprawdę frustrujące, szczególnie gdy pozostali członkowie Twojej wyprawy nie muszą się tak ograniczać. Ty też nie musisz. Raz na kilka dni wyjdź z komputerem do pobliskiej kawiarni, na plażę czy do parku. Dzięki temu nie tylko urozmaicisz swoją pracę, ale też wykorzystasz wszystkie możliwości, jakie daje Ci praca zdalna z podróży – poczujesz klimat miejsca, poznasz lokalnych mieszkańców i co najważniejsze, zrelaksujesz się i odpoczniesz.
 
 

- - - - - -

Mamy nadzieję, że powyższe rady, pomogą ci wydajnie i efektywnie pracować podczas wakacyjnych podróży. Jeśli zdecydujesz się podczas wyjazdu zatrzymać się w jednym z naszych hoteli w Krakowie, Gdańsku, Katowicach lub Wrocławiu, pamiętaj, że nasze pokoje są dostosowane do potrzeb pracy zdalnej i zapewnią Ci wszystko, czego potrzebujesz, by szybko uporać się z obowiązkami i wyruszyć na zwiedzanie miasta.

- - - - - 

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij