Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice

5 sprawdzonych sposobów, jak pracować zdalnie z podróży

  1. Discover the possibilities of Q Hotel
  2. 5 sprawdzonych sposobów, jak pracować zdalnie z podróży
22 Jun 2018

5 sprawdzonych sposobów, jak pracować zdalnie z podróży

Zbliżają się wakacje – okres urlopowy, w którym przede wszystkim zależy nam na relaksie i wykorzystaniu tego czasu na dalsze lub bliższe podróże. Nie chcesz w tym czasie rezygnować z pracy i zamierzasz wykonywać ją zdalnie? Dobry pomysł, pamiętaj jednak o kliku dobrych zasadach i nawykach, dzięki którym Twoja praca podczas podróży będzie wydajniejsza i przyjemniejsza. 

#1 Zorganizuj przestrzeń do pracy

Jeden z najważniejszych elementów wydajnej pracy to rutyna, która pomaga wejść Ci w stan skupienia i wprowadza umysł w tryb pracy. Może to być praca w konkretnym miejscu czy wykonywanie czynności w określonej kolejności. Nie zapominaj o tych rzeczach też podczas pracy zdalnej w podróży. Wszystkie rzeczy do pracy staraj się trzymać w przeznaczonym do tego plecaku i niech to będzie Twoje podróżne biuro – laptop, zasilacz, potrzebne dokumenty. Codzienną pracę zaczynaj od ułożenia ich na biurku czy stoliku. W wejściu w trycb pracy może pomóc Ci też założenie stoperów czy słuchawek wyciszających. Pamiętaj też, by w miarę możliwości Twoje miejsce pracy było uporządkowane, wygodne i umożliwiało Ci skupienie.
 

#2 Nie pracuj w piżamie 

Tak jak na co dzień przychodzisz do pracy ubrany, uczesany i ogarniętym, tak rób to i podczas pracy w podróży. Wakacje i relaks np. w hotelowym pokoju zachęcają do tego, by zasiąść do sprawdzania maili w bardziej komfortowy sposób, jednak piżama nie sprzyja efektywności. Praca to praca, więc weź prysznic, umyj zęby, ubierz się i dopiero wtedy zasiądź do obowiązków. Gwarantujemy, jeśli zastosujesz się do tej zasady, zobaczysz jej efekty.
 

#3 Staraj się pracować w tych samych godzinach

Jeśli chcesz pracować efektywnie i wydajnie podczas wakacyjnych podróży, trzymaj się codziennie tych samych godzin pracy. Twój mózg będzie pracował dużo sprawniej, jeśli będzie wiedział, że w ciągu dnia ma określoną i przede wszystkim ograniczoną ilość czasu na wykonanie jakiegoś zadania. Wiemy, że podczas wyjazdu, gdy plan dnia jest luźny i nie do końca sprecyzowany może być to trudne, lecz nie niemożliwe. :)  Jeśli zaczniesz swój dzień pracy o 6:00, o 12:00 będziesz już wolny i będziesz mógł wybrać się na plażę. Jesteś sową? Zasiadaj do obowiązków wieczorem, gdy wrócisz ze zwiedzania miasta. Grunt, to znaleźć dla siebie odpowiednie godziny na pracę w ciągu dnia.
 

#4 Nie daj się wciągnąć w wir pracy

Pracując zdalnie, łatwo skupić się na jakimś projekcie i przesiedzieć cały wyjazd w hotelu. Chyba nie chcesz w ten sposób spędzić wakacji, prawda? :) Aby tego uniknąć, pilnuj konkretnych godzin, które wyznaczysz sobie na pracę i rób regularne przerwy. Wstań od biurka chociaż na 5 minut, wyjdź na taras napić się kawy, wybierz się na krótki spacer po okolicy. Aby nie zapomnieć o przerwach, możesz skorzystać ze specjalnych aplikacji, które przypomną Ci o nich w wybranym przez Ciebie momencie.
 

#5 Zmieniaj miejsca pracy

Istnieje ryzyko, że codzienna praca np. w hotelowym pokoju może negatywnie wpłynąć na Twoją produktywność. Ciągłe siedzenie w tym samym miejscu przez kilka godzin może być naprawdę frustrujące szczególnie, gdy pozostali członkowie Twojej wyprawy nie muszą się tak ograniczać. Ty też nie musisz. Raz na kilka dni wyjdź z komputerem do pobliskiej kawiarni, na plażę czy do parku. Dzięki temu nie tylko urozmaicisz swoją pracę, ale też wykorzystasz wszystkie możliwości, jakie daje Ci praca zdalna z podróży – poczujesz klimat miejsca, poznasz lokalnych mieszkańców i co najważniejsze, zrelaksujesz się i odpoczniesz.
 
 

- - - - - -

Mamy nadzieję, że powyższe rady, pomogą ci wydajnie i efektywnie pracować podczas wakacyjnych podróży. Jeśli zdecydujesz się podczas wyjazdu zatrzymać się w jednym z naszych hoteli w Krakowie, Gdańsku, Katowicach lub Wrocławiu, pamiętaj, że nasze pokoje są dostosowane do potrzeb pracy zdalnej i zapewnią Ci wszystko, czego potrzebujesz, by szybko uporać się z obowiązkami i wyruszyć na zwiedzanie miasta.

- - - - - 

Newsletter

Subscribe to our newsletter and stay up to date with us!

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close