Q Hotel Plus Wrocław
Q Hotel Kraków
Q Hotel Plus Kraków
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel Plus Katowice
Q Hotel Plus Wrocław Bielany

5 powodów, dla których pasjonaci podróży osiągają sukces w biznesie

  1. Odkryj możliwości Q Hotel
  2. 5 powodów, dla których pasjonaci podróży osiągają sukces w biznesie
11 maj 2018

5 powodów, dla których pasjonaci podróży osiągają sukces w biznesie

Wiele osób uważa, że wakacje potrzebne są przynajmniej raz w roku. Są również i tacy, którzy wykorzystują każdą wolną chwilę na to, żeby gdzieś wyjechać… i to właśnie oni odnoszą sukcesy w biznesie! Dlaczego podróżnicy tak dobrze radzą sobie w świecie start-upów, przedsiębiorczości i wielkich pieniędzy? Znamy przynajmniej 5 powodów.

 

#1 Podróżnicy to ludzie o otwartych umysłach

Ludzie, którzy często się przemieszczają, mają więcej okazji do tego, aby znaleźć się nowych, niecodziennych sytuacjach, w których muszą sobie jakoś poradzić. Podróże sprzyjają poznawaniu ludzi i innych kultur, a przez to zrozumieniu tego, że świat nie jest czarno-biały. Otwartość umysłu to cecha, której zalety łatwo zauważyć także w biznesie – pomaga w szukaniu niebanalnych rozwiązań, sprzyja podejmowaniu odważnych decyzji i ułatwia nawiązywanie bliskich relacji z innymi ludźmi.

#2 Ludzie drogi znajdują w podróżach wiele inspiracji

Tego, że podróżowanie jest inspirujące, chyba nie trzeba nikomu udowadniać. Wyjście poza obręb własnego podwórka sprzyja także rozwojowi w biznesie. W podróży możesz zobaczyć, jak pracują inni, podpatrzeć nowe rozwiązanie, które można przeszczepić na grunt Twojej firmy oraz poznać zagraniczne narzędzia, które ułatwią Ci zarządzanie zespołem czy własnym czasem. Ten, kto podróżuje szybciej trafia do celu!

#3 Amatorzy podróży to specjaliści do spraw organizacji

Dobra organizacja czasu to bardzo przydatna umiejętność, zarówno w pracy, jak i w organizacji podróży. Te osoby, które lubią wycieczki, uczą się tego w praktyce. Muszą w odpowiednim terminie załatwić odpowiednie dokumenty, kupić bilety, wynająć hotel itd. Uczą się także, jak zarządzać swoimi pieniędzmi – porównują ceny noclegów, szukają tanich, ale wygodnych środków transportu, przeliczają kursy walut i szacują, na jakie rozrywki mogą sobie pozwolić, a na jakie nie.

#4 Globtroterzy budują międzynarodową sieć znajomych

Osoby, które podróżują, mają szersze, międzynarodowe grono znajomych. Wszelkiego rodzaju wyjazdy to doskonały sposób na to, aby poznać nowych ludzi. Można nawet powiedzieć, że w podróży dzieje się to samoczynnie. Nowo poznani ludzie pozostają na listach kontaktowych podróżników, dzięki czemu takie znajomości mogą zaowocować w  przyszłości ciekawą współpracą, np. rozszerzeniem działalności firmy na rynki zagraniczne. 

#5 Wędrowcy są wypoczęci i pełni energii

Małe i duże podróże to dobry sposób na to, aby zregenerować siły i uporządkować chaotyczne myśli. Dla wielu osób podróżowanie jest sposobem na poprawę nastroju i ponowne naładowanie baterii. Można powiedzieć, że te osoby, które podróżują, korzystają z pełni uroków życia i dlatego podchodzą do swojej pracy z większym entuzjazmem, pasją i zaangażowaniem.

- - - - - -

Stare porzekadło mówi, że podróże kształcą. Nie ma w tym ani trochę przesady. Osoby, które kochają podróże, mają znacznie więcej okazji do tego, aby nauczyć się nowych rzeczy – dowiadują się, jak zarządzać budżetem, organizują swój własny czas, poznają nowych ludzi i uczą się języków, a wszystkie te umiejętności przydają się również w biznesie.

- - - - - -

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź z nami na bieżąco!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij